BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 07:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Z3] pare pytań przed kupnem bmw z3
PostNapisane: 16 października 2010, 14:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 58
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Witam! Chcę kupić sobie BMW Z3 Cabrio z 1998 roku z silnikem 2,8 litra B (benzyna) (191 KM) , jutro jade oglądnąc jeden samochód który na ogłoszeniu wygląda super, jednak nie dokońca wiem na co mam patrzyć jak pojade go zobaczyć...czy jest coś na co trzeba w szczególności zwrócić uwage przy kupnie takiego auta??? Proszę napiszcie na co mam zwracać szczególnie uwagę i tak ogólnie .
Obecnie jestem szczęsliwym posiadaczem bmw e39 525 tds i jestem bardzo zadowolony a wiem że narzekają np na te silniki, chodź mi się trafił taki że nic w nim nie robie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Z3] pare pytań przed kupnem bmw z3
PostNapisane: 16 października 2010, 14:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23100
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Czy dach nie przecieka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Z3] pare pytań przed kupnem bmw z3
PostNapisane: 16 października 2010, 14:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 777
Lokalizacja: lublin
Moje BMW: e46 Sedan 5.0 v8
Napewno na wszystko trzeba zwracac uwage a tak jak ci napisal kolega Szczurek1986, szczegolnie na dach bo potem sa nie mile wrazenia jak cieknie ,zreszta po co ci z3 cabrio na zime jak i tak nie bedziesz jezdzil poczekaj cena opadnie do wiosny a niech przez zime sie martwi sprzedawca o utrzymanie auta zeby go zgonic latem ,kolejna moja propozycja na co uwazac ja na twoim miejscu pojechal bym do goscia z samego ranca i kazal mu odpalic auto na zimnym i wtedy sie okaze jak motorek pracuje bo na cieplym a zimnym to szalona roznica a wiadomo koles rozgrzeje silnik zanim przyjedziesz i waszystko bedzie super a potem z ranca moze sie okazac jak zapalisz ze cos stuka puka ,pozatym sprawdz wszystkie szyby marke model i sekiurit czy sie zgadzaja wszystkie nr sprawdz numery jaki sam lakier magnesikiem :] :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Z3] pare pytań przed kupnem bmw z3
PostNapisane: 16 października 2010, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 58
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
dzięki wielkie za info , w zasadzie to chciałem kupić na lato i tak się tylko rozglądam i znalazłem fajny model, fajne wyposarzenie i dobrą cene więc jade zobaczyć czy to nie jest jakiś wał ....
ale dzieki serdeczne za pomoc jak by ktoś co chciał jeszcze napisac to śmiało ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Z3] pare pytań przed kupnem bmw z3
PostNapisane: 16 października 2010, 17:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2125
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E70
Garaż: Była http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82097
Była http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=97493
Obecna http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146128
a co powiecie o tych silnikach? Mają jakieś poważne mankamenty? Też się rozglądam między 2.8 z3, a jakimś 5.0 z serii 8 ;) Tylko wiadomo.. o z3 dużo łatwiej.
Jakieś kosztowne-słabe punkty?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Z3] pare pytań przed kupnem bmw z3
PostNapisane: 18 października 2010, 16:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 58
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
powiem tak... dziś kupiłem bmw z3 z silnikiem benzynowym 1,9 (jakieś 150 KM) , wiele czytałem na ten temat i silnik 2,8 jest ponoć jednym z najlepszych silników tego modelu choć 1,9 też są dobre ale słabsze.. Nie słyną z małego spalania ale jak ktoś kupuje taki silnik to chyba nie liczy że będzie mu palić 5l/100km ...też chciałem kupić z3 z silnikiem 2,8 i nawet taką jeździłem...ogólnie miazga... przyspieszenie ma niesamowite pięknie chodzi i jest ponoć niezawodny i mało awaryjny. Kupiłem z mniejszym silnikiem ponieważ znalazłem model w dobrej cenie, super wyposarzeniu, dobry rocznik , i super stan tylko jeden mankament ...to silnik 1,9 troche słabszy. Nie jest to rakieta ale jest też czym przycisnąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Z3] pare pytań przed kupnem bmw z3
PostNapisane: 18 października 2010, 16:59 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 108
Lokalizacja: Choszczno
Moje BMW: BMW 530d
Kod silnika: m57d30
Kolego jak chcesz bmw serii 8 to chyba jestes niewyobrazalnie bogaty..samochody te sa przesliczne,ale i awaryjne..a koszty napraw bardzo,bardzo wysokie,bo to nie jest jakas tam trojka do ktorej czesci sa praktycznie wszedzie..8ka jest samochodem dla bogatych milosnikow ktorzy tym samochodem jezdza w niedziele do kosciola..takze polecam Ci z3..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL