BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 20:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 17:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 36
Lokalizacja: łomża
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b20
Witam wszystkich

Moje e39 na zimnym silniku potrafi nieźle zakopcić na czarno przy przegazówce do 3 tyś obrotów po za tym jest bardzo zamulone,wskazówka od paliwa spada w oczach ( dużo pali ). Na ciepłym silniku nie kopci nic ale nie ma mocy ,czuje jakbym miał 80koni. Znajomy podłączał mi wczoraj pod komputer i nie ma błędów. Może to być sonda albo przepływomierz ? Mówili mi że sondy nie pracują jak silnik jest zimny. Jeśli tak jak moge to sprawdzić ?
Świece wymieniałem i były podmieniane czujniki wału i wałka bez rezultatu. Bmw nie ma i nie miało gazu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 17:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 952
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: E36 320i sedan
Kod silnika: M50B20 vanos
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40527&start=220
kolego raczej na bank masz padnieta sonde. niedawno przerabiałem to w swojej bemce. pod komputerem powinno byc widac prace sondy. podłacz kompa na zimnym silniku i sprawdz

_________________
Zwykły sedanik LUUKNIJ
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40527&start=180

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 17:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 36
Lokalizacja: łomża
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b20
Pamiętam wskazania sond bo ma program do bmw inpa. Na zimnym silniku w 100% dwie sondy stoją na maksymalnej wartości 4,84v chyba jak sie rozgrzeje to dopiero skacze od 0 do 4,84v na obu sondach. Kolega mówił że nie pracują płynnie tylko "skaczą" 1-4v

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 17:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: bmw 5 e34
Kod silnika: M50B20
a jakie byłyby objawy wtryskiwaczy ? sorki że się podepnę ale mam podobny problem tyle że nie kopci jak przegazuje na jałowym smierdzi niemiłośiernie bogatą mieszanką do tego stopnia że aż słyszę eksplozje w puszce po kacie (mocy brak)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 20:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
Codemaster napisał(a):
Pamiętam wskazania sond bo ma program do bmw inpa. Na zimnym silniku w 100% dwie sondy stoją na maksymalnej wartości 4,84v chyba jak sie rozgrzeje to dopiero skacze od 0 do 4,84v na obu sondach. Kolega mówił że nie pracują płynnie tylko "skaczą" 1-4v


Twoje sondy maja juz grzalki zeby jak najszybciej uzyskac temp pracy i zebym od samego uruchomienia silnika auto nie zatruwalo juz powietrza. A skoro napiecie Ci sie nie zmienia to masz sondy do wymiany.

Wysokie napiecie to chyba uboga mieszanka a niskie napiecie to bogata mieszanka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 36
Lokalizacja: łomża
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b20
To chyba naprawde padły mi te sondy . Jako że nie zabardzo sie znam na kompach ale mimo że niedziela dopiero ganiałem do znajomka i podłączał jeszcze raz. Jest jak pisałem wcześniej na zimnym stoją na max 4,84v a na ciepłym skaczą od 1v do ponad 4v , podgrzewanie widocznie nie działa ani w jednej bo mam 1 km do znajomka i silnik był już ciepłowaty a sondy stały obie na max a to podgrzewanie na 2,69 . Po rozgrzaniu silnika sondy niby działają a temperatura (heater oxygen - chyba tak jakoś pisało ) 76,81 ale po porządnym przegazowaniu że tak powiem "stygną" spada do 48 z kawałkiem. Moc bez zmian ( w sensie że jej prawie nie ma )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 21:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 303
Lokalizacja: gg:9471726
Moje BMW: e39 520i
można sprawdzić grzałki tych sond mierząc je miernikiem na wtyczce, wtyczki do sond są pod środkową osłoną silnika na górze oczywiście

_________________
Mapka osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 22:26 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 36
Lokalizacja: łomża
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b20
A te grzałki też mają wpływ na moc nawet na gorącym silniku ?
Przypominam że na ciepłym nie kopci nic a nic ,oleju nie bierze nic ( nie dostrzegłem )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 24 października 2010, 22:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 341
Lokalizacja: BI
Moje BMW: E 39 / E 38 / E90
Kod silnika: N46b20b
Sondy są zdradzieckie sam się o tym przekonałem. A może by tak sprawdzić ciśnienie na listwie wtryskowej ? Regulator może ma dość i daje za duże ciśnienie na listwe ?... Warto sprawdzić

_________________
Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy .
- n42
- n46
- n45
- n62
- m54


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kopci na czarno - benzyna
PostNapisane: 25 października 2010, 15:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 36
Lokalizacja: łomża
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b20
No i *** dopiero wrcałem z pracy zaczeła szarpać nie chodziła na wszystkich cylindrach przy przegazowaniu max 5500obr zgasła i nie chce odpalić,stracia moc totalnie. Łapie tak jakby na 1 cylinder ale nie ma możliwości odpalić .
Szarpało ją jakby traciła i za chwile odzyskiwała moc aż nagle zeszła z obrotów i koniec jazdy. Auto u mechanika ale podpowiedzcie co mogło paść aż tak że silnik nie odpala , zdażyło się to w trakcie jazdy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 147 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL