BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 28 listopada 2010, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Moje BMW: e39 528
Witam Wszystkich ! Mam mały problem z autem i potrzebuje waszej porady. Jakoś na wakacjach wymieniłem chlodnice bo stara mi pękła i od nie dawna zauwazylem że brakuje mi plynu i na dole na osłonach jest mokro. Nagrzewam silnik i nic ,podczas jazdy otwieram maske i nic... dotykam reka tu i ówdzie i nic... Nie moge znaleść wycieku nie wiem wszedzie jest sucho:/ Gdzies skrapla sie po nocce i cieknie??? Dodam ze dolewam gdzies po 200ml. Co byście mi poradzili w takiej sytuacji ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 28 listopada 2010, 21:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 134
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B20
Hej, miałem identyczny problem i długo z nim walczyłem - okazało się że pękła obudowa termostatu na łączeniu i jak samochód miał większe obroty to przeciekało - ciężko to dostrzec ale spójrz za visco i zobacz dokładnie czy nie jest gdzieś mokro.

U mnie wymiana załatwiła sprawę dziwnego uciekania płynu - druga sprawa to dokładnie obejrzyj króciec który wchodzi do głowicy - lubi pekać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 30 listopada 2010, 18:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 15
Lokalizacja: Bukowno
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28,M54B30
u mnie był ten sam problem termostatu i doszedłem do tego dopiero po pół roku ale wycieki były minimalne na 1000 km nie całe 100 ml płynu. Zobacz czy na obudowie termostatu nie robi się jakiś osad. powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 30 listopada 2010, 18:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
1. Sprawdź łączenia węży z innymi elementami.
2. Sprawdź pod dywanikiem kierowcy i pasażera - jak mokro, to nagrzewnica. Ale wtedy powinno się dać wyczuć zapach płynu przy włączonym ogrzewaniu.
3. Jak masz gaz, to szukaj na przewodach idących do i z parownika.

Podaj model auto, rok, silnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 16:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Moje BMW: e39 528
Wyciek dalej jest nie zlokalizowany :/ Mi sie wydaje ciagle ze to gdzieś z korka ze nie trzyma i sie skrapla i stad te ubytki. wczoraj zajechalem do aso kupilem nowy korek za 63zl. a dzisiaj dolalem plynu i na nagrzanym silniku zauwazylem z leci z tamtad delikana para czyli musi nie trzymać :/ Ale dla czego ??? :zdegustowany:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=17&fg=05 czy na rysunku uczszelka numer 4 powinna być umieszczona na chlodnicy czy ona jest przy korku ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 17:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 111
Lokalizacja: Chotomów
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: m52b28
u mnie leciało z pod oringu nr 3

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 23:01 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 614
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: e38
Kod silnika: m52tub28
Garaż: było e36 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132855
było e39 523i
jest e38 728i
Mi leciało z pod oringu nr 3 silikon pomógł nastepnie leciało z śruby numer 9 (spust płynu) robiłem na silikon i dalej ciekło wymieniłem 2 oringi na srubie i jest ok czsem jak teperatura -10 to po odpaleniu jeszcze kapnie kropla płynu ale mam to głeboko w :cenzura: w niech se kapnie wydług mnie te chłodnice z zintegrowanym zbiorniczkiem wyrownawczym sa do :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Ej posluchajcie co wam napisze i mi powiedzcie co oo ym mysliscie. Wczoraj gdy wymienilem korek to zalałem płyn do polowy tak jak trzeba. Potem sobie elegfancko odpowietrzyłem i kolo godziny 15 postawiłem auto na parking. Tak gdzies kolo ghodziny 21 poszedlem do auta sprawdzic płyn.. ,płyn w normie. I sam juz nie wiem po co ale odkreciłem odpowietrznik i z połowy zbiorniczka podskoczył płyn do samej gory, czy to normalna jest zachowanie ? Dzisiaj po przejechaniu sie do pracy chciałęm odpowietrzyć ale leciał płyn bez bąbli z odpowietrznika Pozniej sprawdziłem plyn i był on pod samym korkiem. Czyzby za duzo mam płynu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
aa dodam że jak zobaczylem ze jest plyn pod samym korkiem do odpaliłem auto nawiew nadalem na full na 32 i na wolnych obrotach pracował silnik i płyn nie nie ruszał stał w miejscu. Podpowiedzcie co robić :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:25 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 614
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: e38
Kod silnika: m52tub28
Garaż: było e36 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132855
było e39 523i
jest e38 728i
Tak gdzies kolo ghodziny 21 poszedlem do auta sprawdzic płyn.. ,płyn w normie. I sam juz nie wiem po co ale odkreciłem odpowietrznik i z połowy zbiorniczka podskoczył płyn do samej gory, czy to normalna jest zachowanie ?

tak,ale zapowietrzyłeś układ odpowietrz dokładnie na odpalonym silniku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Wiem ze ten temat byl poruszany tysiac razy,ale jak mam to zrobic w moim przypadku? :/ gdy wrocilem do domu odkreciłem odpowietrznik to leciał płyn bez babli :/ ja juz nic nie rozumiem :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 614
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: e38
Kod silnika: m52tub28
Garaż: było e36 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132855
było e39 523i
jest e38 728i
http://img83.imageshack.us/f/bmw0014al.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] problem z lokalizowaniem wycieku
PostNapisane: 26 grudnia 2010, 14:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Moje BMW: e39 528
Zlokalizowałem wyciek i sie okazało ze za obudowa termsostatu cieknie sobie płyn po kabelku.. Zajechałem do specow i sie okazało ze oring od termostatu jest uszkodzony. NIe mieli takiego oringu to mi na jakis uszczelniacz wzieli. Dzisiaj patrze a tu znowu cieknie.. ehh :kwasny: W piatek zrobiłem a dzisiaj juz cieknie :zdegustowany: Ale szczeze to tak myślalem ze tak bedzie bo tak jak kazdy silikon czy klej musi podeschnać zeby trzymał a oni odrazu mi załozyli i puscili płyn. Mam nadzieje ze do ukladu jakieś dziadostwa sie nie dostały. Jutro jade do nich na poprawke tylko mysle zeby kupić taki oring tylko nie wiem czy w ASO sa ? Ale chyba takie rzeczy powinny być ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 160 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL