BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 21:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 11:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
Panowie, wymienilem przeplywke na ori BOSCHA nr dokladnie ten sam jaki byl wczesniej. I teraz moje pytanie, dlaczego auto dalej jezdzi jakby chcialo, a nie moglo? Na zimnym obroty na biegu neutralnym skacza sobie od 0.5-1K, zanim wskazowka temp. cieczy chlodzacej przekroczy niebieskie pole max 2.5K obrotow da sie osiagnac. Na cieplym (wskazowka w pionie) obrotomierz chodzi w pelnym zakresie obrotow, jednak auto nieprzyspiesza jak nalezy (jesli 318i w ogole moze przyspieszac :)). Noi teraz moje krotkie pytanko w zwiazku z powyzszym co robic? Mial ktos podobnie?

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 12:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
A czemu wymieniłeś przepływomierz ?

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 13:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 418
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30, E46
Kod silnika: m20, m52
Garaż: Moja była... e36 :D http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=84507
jak miałem podobne objawy to nie bawiłem się w wymianę na czuja tylko podjechałem na komputer i wyświetliło, że sonda lambda :) Więc jeśli możesz tym jeździć i masz gdzieś niedaleko warsztat który może to zrobić to jedź bo to groszowa sprawa, a wszystko na ekraniku zobaczysz :)

_________________
Moja była.. e36coupe --> viewtopic.php?f=6&t=84507
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 13:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Twoja wypowiedź jest dość niejasna i nie wiem skąd wzięła się wymiana przepływki ale odpowiadając na takie niedookreślone pytanie to skoro było coś z przepływką i nie ma poprawy przy założeniu nowej to może nie skasowałeś błędów tej poprzedniej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 15:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
Faktycznie, niedosc dokladnie opisalem problem. Otoz bylem u mechaniora, bo nagle cos zaczelo zamulac furke. Ten popatrzyl chwile odpial wtyczke od przeplywki i kazal mi sie przejechac. Wsiadlem noi autko smigalo jak trzeba, zadnych zamulen, szarpan, etc. tak jak byc powinno. Noi wyszlo ze padnieta przeplywka (na starej auto niechcialo isc wyzej jak 2k obrotow czy to na zimnym czy na cieplym). Po zalozeniu nowej sytuacja niewiele sie poprawila, tak jak pisalem w poscie wyzej. Dlatego tez moje pytanie czy po wymianie przeplywki mial ktos podobne problemy. Czytalem forum na temat adaptacji etc. jednak niespotkalem sie z jednym stanowiskiem (duzo teorii, kazda cos wnosi do dyskusji jednak nie ma stanowczego TAK lub NIE).

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 16:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
sLv napisał(a):
Otoz bylem u mechaniora, bo nagle cos zaczelo zamulac furke. Ten popatrzyl chwile odpial wtyczke od przeplywki i kazal mi sie przejechac.


Brawa dla mechanika za profesjonalną diagnozę :super: :cisza:

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 17:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
O jejku widze nie obejdzie sie od powiedzenia co jadlem na sniadanie tego dnia. Bylem przed mechaniorem na kompie u znajomego, na kompie nic niepokazalo (zadnego bledu). Wiec pojechalem do mechanika, powiedzialem mu, ze na komputerze nic nie wyszlo. Dlatego postanowil sprawdzic czy po odpieciu bedzie roznica, co by wykluczyc inne rzeczy typu pompa paliwa, przewody, swiece, etc. (co de facto zostalo wykluczone, bo po odpieciu samochod chodzil jak nalezy). Dlatego tez moj pierwszy post byl krotki bez rozwodzenia sie, bo wiedzialem ze jak opisze od poczatku to sie nagle znajda ludzie, co sie doczepia jednego slowka i beda to ciagnac przez x postow niewiadomo po co. Zasadniczo chodzilo mi czy jak ktos wymienial przeplywomierz to mial podobne problemy?

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 18:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Spróbuj pojezdzic troche bo ECU musi sie nauczyc nowych wartosci podawanych przez przepływke (auto adaptacja ), jesli dalej bedzie zle to wroc do mechanika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 19 października 2010, 18:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
hehe no wlasnie jakto jest z tym ze auto musi sie nauczyc? Zrobilem ponad 100 km od czasu zmiany MAF i dalej sie zachowuje autko tak samo. Slyszalem opinie o tej autoadaptacji, ale dla mnie tak na zdrowy rozum to troche dziwne, bo ECU powinien dobierac sklad mieszanki na biezaco do tego co pokazuje przeplywomierz i inne czujniki (wkoncu to jakby nie bylo rodzaj czujnika), a nie tego co mu sie zapisalo kiedys tam. Pozatym ktos na forum radzil, zeby odlaczyc aku i zewrzec + z masa na jakies 20 min (w celu rozladowania kondensatorow czy cos takiego), nastepnie dac furce pochodzic z 10 min na luzie, potem przejazdzka w pelnym zakresie obrotow na kazdym biegu i powinno pomoc. Zrobilem to i nie widac zadnej roznicy. Jedyna sensowna rzecz jaka przychodzi mi do glowy, jesli komputer niepokazuje zadnych bledow, sprawdzic wartosci przeplywki liveDATA i porownac wartosci desired/current.

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 7 listopada 2010, 21:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 318i/E46 318i
Kod silnika: M43B19/N42B20
Jak sobie poradziłeś z tą przepływką? Wymieniałeś, czy może to coś innego było powodem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 7 listopada 2010, 22:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 49
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43b19
Nie wiem czy ci pomogę , ale miałem takie objawy samochod nie chcial przyspieszac mial takie momenty jakby sie zawieszał ( 318i to nie rakieta , ale bylo czuc ze cos jest nie tak) po 5 wizytach u mechanika wymianie odmy uszczelnienie wszystkiego diagnozach komputerowych i cudowaniu co by to moglo jeszcze byc mechanik stwierdzil ze nie ma juz pomysłów . Tankowałem zawsze na BP 98 ultimate i raz przez przypadek zatankowalem 98 na orlenie, Od tego momentu auto chodzi jak ma przyspiesza nie zawiesza sie idealnie :)

_________________
www.optykroza.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 7 listopada 2010, 23:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 510
Moje BMW: e46Ci SOLD!
Kod silnika: M43TU B19
Ja też mam pytanie związene z przeplywką: mianowicie ten sam silnik i wyskoczyla mi kontrolka z motora i żadnych objawów pojechalem na kompa pokazalo że uklad paliwowy, zostawilem im auto i powiedzieli że przeplywka do wymiany, ale nie jestem pewien co moze być z nią nie tak skoro pokazuje bląd, ale nic sie nie dzieje? po skasowaniu bledu po ok 50km znowu sie pojawia kontrolka i tak już 2 raz a przejechalem od momentu pierwszego zapalenia się kontrolki ok 1000km i ani spalanie większe, ani nie faluje na wolnych auto ma caly czas tę samą moci serio nie wiem co jest nie tak :niepewny: Ktoś ma jakieś propozycje?

Blad: 171 check, fuel supply system (EUIII code: P0170)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 8 listopada 2010, 14:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
MATTU_113 napisał(a):
Ja też mam pytanie związene z przeplywką: mianowicie ten sam silnik i wyskoczyla mi kontrolka z motora i żadnych objawów pojechalem na kompa pokazalo że uklad paliwowy, zostawilem im auto i powiedzieli że przeplywka do wymiany, ale nie jestem pewien co moze być z nią nie tak skoro pokazuje bląd, ale nic sie nie dzieje? po skasowaniu bledu po ok 50km znowu sie pojawia kontrolka i tak już 2 raz a przejechalem od momentu pierwszego zapalenia się kontrolki ok 1000km i ani spalanie większe, ani nie faluje na wolnych auto ma caly czas tę samą moci serio nie wiem co jest nie tak Ktoś ma jakieś propozycje?

Blad: 171 check, fuel supply system (EUIII code: P0170)


Tez mialem to samo blad 171 i praktycznie wydawaloby sie ze zadnych oznak nieprawidlowej pracy, ale to nie dziwne bo blad wyrzuca Ci zasadniczo co 50km czyli nie jest to uszkodzenie trwale tylko od czasu do czasu przeplywomierz zmierzy niewlasciowa ilosc powietrza i stad blad. Ja wymienilem przeplywomierz i juz bledu nie ma. Zrobilem od tamtej pory cos okolo 10 000km.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i nowy ori przeplywomierz nie widac poprawy
PostNapisane: 8 listopada 2010, 17:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 510
Moje BMW: e46Ci SOLD!
Kod silnika: M43TU B19
Ok dzięki no to sie musze porozglądać za jakimś;d

http://allegro.pl/przeplywomierz-bosch- ... ml#gallery Czy to jest możliwe co tam pisze? że zamienniki powodują wzrost zużycia paliwa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL