BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 15:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] migający xenon
PostNapisane: 26 lutego 2015, 23:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 39
Posty: 3
Lokalizacja: Jawor/Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Problem rozwiązany.
Flashback, miał rację nowy żarnik kupiony xenotec był wadliwy.
Poszperałem trochę i za radą już nie pamiętam jakiego forum kupiłem maxgear sztuk 2 o barwie 4300 i działają już z 5 tygodni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] migający xenon
PostNapisane: 3 marca 2015, 17:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: M54B30
Samo działanie żarnika to jedna sprawa, druga to przetwornice. Niestety te firmy AL (automotive lightning) są dość wrażliwe na jakość żarników.
Założyłem kiedyś chiński żarnik (akurat nie maxgear), po kilku godzinach - padła przetwornica (standardowe uszkodzenie, spalony tranzystor IRFSL11N50A). Naprawiłem, śmigało. Po kilku miesiącach - ksenon (ten sam) zaczyna mrugać, po wyłączeniu już nie odpala. Znów spalona przetwornica, znów ten sam tranzystor. Tym razem chińczyk poszedł do kosza, założyłem GE 5100k blue i jestem mega zadowolony. Światło ładne, białe, bez przebarwień, bez dziwnych refleksów, od kilku miesięcy działa i żadnych problemów z przetwornicami.
Myślę, że GE to najtańszy rozsądny wybór, no chyba że mamy dojście do sampli tranzystorów i lubimy hobbystycznie wymontowywać co jakiś czas przetwornicę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] migający xenon
PostNapisane: 29 października 2015, 11:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46 330i
Witam.
Troszkę odkopię temat, bo miałem ten sam problem: Xenon mrugał przy załączaniu, później świecił, a niekiedy nie.. Problem z czasem narastał i zauważyłem, że po wjechaniu w dziurę albo stuknięciu ręką xenon gasł.. Problem nie znikał po przełożeniu żarnika. Mechanik mówi przetwornica.. Elektryk też.. Ja nie dałem za wygraną i sprawdziłem.
U mnie okazało się, że izolacja przewodu wysokiego napięcia wychodzącego z przetwornicy wewnątrz reflektora została przecięta przez odbłyśnik, a wysokie napięcie upalało powoli kolejne nitki, aż upaliło przewód. Skutek pod koniec był taki, że po załączeniu świateł xenon mrugał, ale nie zaświecał (łuk dał radę przeskoczyć przez przerwę w przewodzie). Po zalutowaniu i zaizolowaniu xenon działa jak marzenie :D

Koszt naprawy - 0zł, 2h roboty (pierwszy raz demontowałem i rozbierałem lampę)
Obrazek
Obrazek

W razie czego mam zdjęcia z operacji, więc jeśli będzie trzeba to udostępnię :)
Pozdrawiam :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] migający xenon
PostNapisane: 7 stycznia 2016, 01:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28
U mnie z kolei problem był w zaśniedziałych stykach we wtyczkach tylnych lamp. Światła błyskały najczęściej zaraz po włączeniu , przy włączaniu prawego kierunku i długich . Pojawiała się tez rzadko kontrolka prawego tylnego światła . czym większy był mróz tym częściej i dłużej mrygały . Widocznie masa nie łączyła i elektronika zaczęła wariować . Dzisiaj wyczyściłem popsikałem Kontaktem i jak ręką odjął .
Polecam sprawdzić czas grzebania 15 minut na spokojnie :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] migający xenon
PostNapisane: 16 maja 2016, 18:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 320ci
Mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi jak odswieze temat :)
Mam mix objawow ktore wymieniliscie :p. Mianowicie przy starcie silnika swieca mi sie bledy swiatel (czasem lewy xenon, czasem lewy i prawy, czasem caly tyl, ogolnie nie ma na to reguly :/) po jakiejs krotkiej chwili wszystko wraca do normy ale zostaje mruganie lewego xenona (gasnie i zapala sie co zajmuje ulamek sekundy, prawie tego nie widac. Mruganie nasila sie na dziurach i przy chamowaniu). Podczas jazdy jeszcze zdarza sie ze wywali mi blad tylnich pozycji. Dodam ze mam podlaczone ringi dosc nieprofesjonalnie(niestety tak kupilem) i wymienialem sterownik silnika( po wymianie swieci mi sie kontrolka ladowania, ladowanie jest ok i aku jest nowe.
Ktos ma jakies pomysly ? Jutro sprawdze czy z kablami jest ok to dam znac moze to to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] migający xenon
PostNapisane: 20 maja 2019, 15:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Ludzie poruszcie :( :(

Jestem nowym użytkownikiem e46 a mam juz nie lada problem.

Jakis tydzień temu zakupiłem autko bez nienadzielającego xenona lewego, bo kto by sie przejmował "spalona żarówka". Jestem po wizycie u mechanika ktory wymienił przekaźnik (taka puszeczkę) wymiana kosztowała mnie 500zl... I po tej wymianie prawy xenon zaczol migać wyłączać sie i włączać kiedy chce... Mechanik twierdzi ze nic nie ruszał z prawej strony :zabawa: :zabawa: .

Czy ktos tu mnie w ciula robi czy to normalny objaw po danej wymianie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL