BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] znikający olej oraz płyn !!!!!
PostNapisane: 24 listopada 2010, 00:17 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 24
Lokalizacja: Wadowice
Moje BMW: 330Ci
Witam mam problem z moją 330ci mianowicie w marcu tego roku zmieniłem olej z mobila 5w50 na castrol edge 5w30 zrobiłem na nim do dnia dzisiejszego 9tys km przy czym 2l za ten okres musiałem dolać :((( Ponadto od jakiegoś czasu auto kopci mi na biało na zimnym jak i na ciepłym silniku a dziś zauważyłem że mam poniżej minimum płyn chłodniczy .Jak myślicie co może być przyczyną 1go jak i 2go problemu ?????? i jakie ewentualnie są koszta naprawy tego .pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] znikający olej oraz płyn !!!!!
PostNapisane: 24 listopada 2010, 00:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 411
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 328i / E46 320Ci
Kod silnika: M52TUB28/ M54B22
Nie chce ci źle życzyć ale wygląda na uszczelke pod głowicą, chociaż musisz sprawdzić jeszcze dużo rzeczy, noi ten biały dym jak by pierścienie zapieczone? Poprzez brak płynu nie zagotowałeś silnika? w e30 jak miałem wlanietą uszczelke pod głowićą to był fajny sposób na sprawdzenie a mianowicie odkręć korek zbiorniczka płynu chłodniczego trzymaj auto na około 1200 obrotów a druga osoba niech aptrzy czy płyn chłodniczy jest wybijany i czy wylatuje, w sprawnym silniku nie powininien w moim obecnym e36 nie wyaltuje a w e30 miałem uszczelke walnieta i wylatywał, i weź też odkręć korek od oleju i sprawdź jaki jest kolor na korku? Jak kawa z mlekiem to kicha niestety nie wiem jak jest w e46 ale chyba podobnie

_________________
BMW KLUB SZCZECIN
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] znikający olej oraz płyn !!!!!
PostNapisane: 24 listopada 2010, 13:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Dolej plynu i obserwuj bo moze byc uszczelka :( .A czemu przeszles z Mobila na Castrola.

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL