BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 06:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e39] Łożysko oporowe,czy coś innego?
PostNapisane: 2 sierpnia 2014, 11:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: 520
Kod silnika: M47
Czy takie właśnie pojawiające się coraz częściej dźwięki nie oznaczają kończącego się dwumasu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Łożysko oporowe,czy coś innego?
PostNapisane: 3 sierpnia 2014, 21:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 42
Moje BMW: e39 523i Touring
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140577
A u mnie nie ma przypadkiem jednego koła zam?
Ewidentnie coś się kończy. Raczej to nie sprzęgło bo nic się nie ślizga

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Łożysko oporowe,czy coś innego?
PostNapisane: 13 października 2015, 13:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 42
Moje BMW: e39 523i Touring
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140577
Odsmaże kotleta, tak jak daty pokazują już rok śmigam z tym niby rozwalonym łożyskiem oporowym. Jakoś nie kwapiłem się do wyjęcia skrzyni ale ostatnio powoli zaczęło kończyć się sprzęgło, ślizgało się.

Wymieniłem komplet, tarcza, docisk i łożysko oporowe. Ku mojemu zdziwieniu brzęczy nadal, bez zmian. :mur: Dwumas sprawdzony i jest dobry, nawet idealny.

Wychodzi na to, że to łożyska lub łożysko w skrzyni, będe to robił tylko nie wiem czy kupić skrzynie czy robić stara... się okaże. Dam znać czy pomogło.
Dodam tylko, że moja skrzynia od samego początku nie jest super precyzyjna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Łożysko oporowe,czy coś innego?
PostNapisane: 18 stycznia 2016, 09:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 120
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e39 touring 520i '02
Kod silnika: m54b22
A powiedzcie mi, czy jak stoję na silniku (na luzie), otworzę drzwi i powoli wciskam i puszczam sprzęgło to skrzynie powinno czy nie powinno w ogóle słychać? U mnie gdzieś tak z pedałem 4 cm od podłogi słychać bardzo cicho dźwięk jakby ktoś wyłączył odkurzacz albo jakieś elektro-narzędzie. Taki gwizdo-szum znikający do zera. Ponownie puszczam sprzęgło i te 4cm od pogdłogi dźwięk sie znów pojawia. Bez otwartych drzwi stojąc obok auta prawie tego nie słychać. Czy mam sie tym przejmowac czy wsyztsko ok? Na moją logike jak coś sie kręci to nie ma bata, żeby tego nie było słychać...
Pytam bo niby słychac 4 cm od podłogi, ze sprzęgło sie rozłącza i skrzynia staje, ale jednoczesnie mam wszystkie objawy niewysprzęglania podczas jazdy. Oleju w skrzyni pełno i wygląda na świeży (140tys przebiegu).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 170 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL