BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 08:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 22:41 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Otoz to pytanie bardziej do ludkow z tym silnikiem. Jak po podlaczeniu INPY wyglada u Was "ruch" sond za katalizatorem. Otoz, u mnie one stoja na tym samym poziomie, 0,45-0,47 i czy silnik cieply czy zimny praktycznie sie nie ruszaja...to mnie zastanawia czy jest ok. Sondy regulacyjne chodza bardzo ladnie...drugie pytanie, teraz gdy nastaly te mrozy po uruchomieniu auta, wyczuwalne jest dosyc duze drgania. Nie wiem gdzie szukac przyczyny, moze paliwo kiepskie...Ostatnie zapytanie to ze w czasie powrotu do domku auto sie nagrzewalo i w pewnym momencie pomigala kontroka silnika. Po powrocie podlaczylem sie, wyskoczyly 4 bledy, blad sondy bank 1 za katalizatorem, blad miss fire zylinder 4, czyli zaplon wypadl i jeszcze jakies 2 nie pamietam. I tak, do wymiany mam uszczelki pod klawiaturami. Pewnie mam troche oleju w swiecach i wywalilo ten blad. Do dnia dzisiejszego bledy sie nie powtorzyly...nie wiem co o tym myslec, moze drgania na zimnym spowodowane sa wlasnie tym olejem w gniazdach zaworowych...chyba, ze paliwo lipne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 23:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
Kisiel, twój problem to może być instalka gazowa a dokładniej słabe wtryskiwacze, zrób reset kompa przez odłączenie aku, jeśli rano będzie chodził równo to masz winowajce.... Błędy sond i miss fire zazwyczaj są od słabej instalki gazowej /wtrysków/, ale mogą być i od oleju w gniazdach. Zrób reset bedzie wiadomo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 07:09 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Tak tez zrobilem...tylko tak...co do tego nierownego chodzenia...to nie jest to zawsze...czasami jest lipa, szczegolnie jak auto dluzej postoi a czasami jest ok. Napewno jak auto stoi w cieplym nie ma tego efektu...Co do wtryskiwaczy, hmm bede musial sie wybrac do gazownikow co by sprawdzili jak to chodzi wszystko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 09:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
Mam podobnie. Zobacz Panie na moje boje:

http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?t=18007&start=0

viewtopic.php?f=1&t=86527

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 09:38 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Czytalem wlasnie Luczar...sluuchaj, a jak u CIebi wyglada sprawa z sondami za katem?Tez stoja praktycznie w miejscu na poziomie 0.45??Bo z zrzuty z INPY u CIebie tak wlasnie widze...hmmm, odpalilem teraz auto (stalo w garazu) mial odlaczony akumulator na noc...ehmmm nie to auto...rowniej chodzi...ale wydaje mi sie, ze dlatego ze stal w cieplym :niepewny: to naprawde gazowe wtryskiwacze diabla robia :niepewny: , co teraz z tym fantem?Mozna jezdzic, czy kalibracja wtryskow, ew. czyszczenie cosik pomoze?Bo jak rozumiem jak sie jezdzi na gazie to ona troche rozjezdza mapy benzyny tak??
Czyli na poczatek co...pojechac do gazownikow tak??Moze uda im sie lepiej ustawic mape gazu do benzyny??Czy z bomby zbierac na wymiane wtryskiwaczy gazowych?Sond nie ruszac??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 10:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
Z tego co wiem o wtryskiwaczach gazowych, to że są obliczone na określony przebieg. Lepsze wystarczają na 150 kkm, gorsze nawet na 40 kkm. Wszystko zależy co masz założone i ile już na nich nakulałeś?? Jeśli się kończą to może być przyczyną nierównej pracy.

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 10:07 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Instalacja ma rok...kupilem juz z instalacja. Jak auto kupowalem to byla jeszcze 2 miesiace na gwarancji...no to przejade sie do gazownikow...moze uda sie jakos skalibrowac lub cosik pokombinowac innego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 10:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
Słuchaj pierwsze jedź sobie do gazownika, niech to ustawi. Ale jedź sobie na "świeżych" mapach od benzyny, odłacz aku, pojeździj trochę i nie włączaj gazu aż Ci gazownik poustawia. Jak nie pomoże to będziemy walczycz dalej.

EniGmatiC napisał(a):
Z tego co wiem o wtryskiwaczach gazowych, to że są obliczone na określony przebieg. Lepsze wystarczają na 150 kkm, gorsze nawet na 40 kkm. Wszystko zależy co masz założone i ile już na nich nakulałeś?? Jeśli się kończą to może być przyczyną nierównej pracy.


Moim właśnie 50 tyś. stukneło, a są raczej z tej średniej półki.

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 10:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
LUCZAR napisał(a):
Moim właśnie 50 tyś. stukneło, a są raczej z tej średniej półki.

podałem raczej rząd wielkości...i nie musi być to regułą

ale to robi cenę np. jedne instalacje kosztują np. do 16v 2200zł a inne 3800zł.
Wiadomo dlaczego ;) składa się na to jakość części i później ich bezproblemowa praca...

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 23:56 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Narazie jezdze na benzynie...kurde jakby odzyl ten silnik, albo mi sie wydaje :znudzony: :spi: , zobaczymy co gazownik powie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
PO prostu masz źle założony gaz na benzynie zawsze będzie dobrze a na gazie wyskakują ci błędy sond ponieważ sterowanie gazu nie współgra z silnikiem i masz albo zbyt bogatą lub zbyt ubogą mieszankę co blokuje sondy i powoduje nierówną pracę silnika.No i przyczyną może być też termostat który nie nagrzewa gazu tak jak powinien,ale jest to mało prawdopodobne ale jest.Zrób mały test w domu wyjmij termostat a auta i wrzuć go do garnka z wrzątkiem i zobacz czy otwiera przy takiej temp.Na zimę często siadają termostaty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 12:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Z termostatem za duzo zabawy zeby go wyciagac. Auto sie nagrzewa normalnie, temperatura nie skacze heh...co do gazu, podjade jutro do gazownika, zeby ustawil mape gazu na nowych wartosciah benzyny...moze cos pomoze. BLedu sond nie mam...i nie mialem, jak pracowal na benzynie czy tez na gazie. Zobaczymy co mi jutro powiedza magicy od gazu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 13:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
Tylko napisz potem jak Ci autko chodzi i to coś pomogło, bo z tego co się zdążyłem zorientować to podobne objawy jak my mamy ma jeszcze pare osób. Ja w środe wymieniam separator zobaczymy, czy to coś da :/

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540I, M62B44TU sondy lambda
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 13:40 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Ok, dam znac napewno...a Ty Luczar wymien odme u siebie i tez daj znac, bo nie wiem czy wymieniac mam :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL