BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Śruby zabezpieczające
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 18:19 
Panowie,ale dalem plame, kupilem tydzien temu autko e36 1,8i od niemca i tak sie napalilem ze mi oczy zaparowaly.Wszystko obejrzalem i sie dowiedziałem ale to uszlo mojej uwadze i teraz cierpie.Mianowicie tak jak w temacie, jestem w trakcie rejestracji autka i chcialbym zaczac doprowadzac je do takiego stanu jak chce ale nic nie moge zrobic bez klucza do srub zabezpieczajacych felgi.Auto jest na sportowym zawieszeniu wiec chce je zamienic na zwykle i nie moge sciagnac kol,stoi na zimowych oponach i tez nic nie moge zrobic. Macie moze jakis sposob na to aby poradzic sobie bez klucza, nie chce walic przecinakiem bo felgi sa w dobrym stanie. Z gory dzieki za pomoc,jezeli naruszam jakis punkt z waszego regulaminu to przepraszam.Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 18:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 368
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: E53/E34
Kod silnika: M57D30/S38B38
Garaż: Bmw E53 3.0d / E34 M5 3.8
kielbu napisał(a):
stoi na zimowych oponach


alu czy stalówki >>???

_________________
MOC JEST BOGIEM, PREDKOSC NALOGIEM, NITRO ZABAWA A TURBO PODSTAWA :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 18:41 
oryginalne aluminiowe felgi ( aha i nie jest to zadna sciema z autem poprostu dalem plame przy zakupie i teraz cierpie wrrrrr ale tak to jest jak sie czlowiek napali, w salonie Skody powiedzieli mi ze odkreca je ale dopiero jak zarejestruje auto a to potrwa jeszcze z tydzien a ja chcialbym juz wykorzystac ten czas )


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 18:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 368
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: E53/E34
Kod silnika: M57D30/S38B38
Garaż: Bmw E53 3.0d / E34 M5 3.8
kielbu napisał(a):
to potrwa jeszcze z tydzien a ja chcialbym juz wykorzystac ten czas


jednak radziłbym ci oddac to fachowcą bo mozesz sobie tylko zniszczyc felgi :kwasny:

_________________
MOC JEST BOGIEM, PREDKOSC NALOGIEM, NITRO ZABAWA A TURBO PODSTAWA :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 18:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 738
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e28
Kod silnika: M30B28
ciężko coś powiedzieć nie widząc ile jest miejsca wkoło śruby. jeżeli jest podejście to zorganizuj sobie dużą żabke (taki klucz) chwyć za łepek i weź się za przewracanki z kołami. 2 sposób jak masz w miarę dobrą wiertarkę i dobre wiertla to rozwierć w cholere te śruby. 3 sposób są do kupienia takie wkrętaki o przecinym gwincie, wkręcisz je w te śruby i dokrecając je wykręcisz te śruby. jest tez sposób 4 przewróc do góry nogami całe auto bo na 99% to końcówka od tych śrub leży gdzies w aucie. jak trzeba to rozbierz cały bagażnik.

_________________
///MPower - bezkompromisowe połączenie pozornych sprzeczności


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 19:31 
Z zabka sprobuje jeszcze zaraz a jak sie nie uda to jednak poczekam i dam to do serwisu Skody. Dziekuje za szybka i rzeczowa odpowiedz.Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 19:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 48
Posty: 269
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: Czarne
nakladasz zwykly klucz wielokatny nasadowy troche mniejszy niz glowka zabezpieczajaca i przywalasz porzadnie mlotem.jak sie nabije to odkrecasz.zabezpieczajace sruby przewaznie sa lekko dokrecone.moga byc ci potrzebne ze 2 takie klucze nasadowe bo po kilku uderzeniach moga sie wyrobic.
sprawdzone i dziala.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, 20:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1551
Lokalizacja: Kozienice
menel napisał(a):
nakladasz zwykly klucz wielokatny nasadowy troche mniejszy niz glowka zabezpieczajaca i przywalasz porzadnie mlotem.jak sie nabije to odkrecasz.zabezpieczajace sruby przewaznie sa lekko dokrecone.moga byc ci potrzebne ze 2 takie klucze nasadowe bo po kilku uderzeniach moga sie wyrobic.
sprawdzone i dziala.



popieram odpowiedź kolegi wyżej miałem taki sam problem i nabiłem nasadke na tą śrubę zabezpieczającą i wykręciła się bez problemu!

_________________
Moja lalka E46
Zwiastun ///3ERFEST
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, 22:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: TarnĂłw
najlepiej to zrob fotkę temu zabezpieczeniu, weź jedź do jakiegos dobrego sklepu motoryzacyjnego i zapytaj czy maja taką koncówke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 00:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Panowie, śrub zabezpieczających jest kilka typów, W jedne wbijesz, w drugie nie ma w co wbić. Można wiercić i torx wbić :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 08:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 288
Lokalizacja: xxx
Znajomy mial podobny problem...i tak samo zalozone byly alusy, pojedz do mechanika, niech zabezpieczy felge jakims smarem (potem zmyjesz na myjce), wystarczy przyspawac klucz nasadowy czy cos odpowiadajacy wielkosci sruby i lekko go przylapac spawem tak by feli nie zjechac i gwarantowane, ze Twoj problem zostanie rozwiazany a 4 sruby sobie dokupisz;)bo watpie, aby dalo rade dokupic nasadke...bo trzeba znac symbol itd, mysle, ze poradzisz sobie... a felg BANKOWO nie uszkodzisz...pozdro :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 10:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Miałem to samo ale problem rozwiązałem w fartowny sposob :D otoz po drodze do mojej roboty jest punkt gdzie koles sprowadza rozbite fury i na czesci je sprzedaje podjechalem do niego z problemem a on wyciagnoł pudło z takimi tanładkami do klucza miałem szczescie pasowało idealnie u goscia byłem pierwszy raz a on dał mi w prezecie te nakładke oraz kluczyk dziesiatke bo tez w zestawie nie posiadałem :)

Poszukaj moze masz w okolicy szrot jakis albo taki punkt ze złomem samochodowym powinni tam miec takie rzeczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 11:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: warm-maz
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=36&fg=25

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=36&fg=25

tutaj linki do śrubek...
najlepiej znaleść kogoś kto ma bmw i takie śruby.
Myśle, że to te pierwsze. Seryjnie są to do alusów.
Kiedyś widziałem taki fajny patent u mechaniora, że na kluczu było sporo wielokątów i dopasowały się do każdej śruby. niektóre się wciaskały a reszta odkręcały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 16:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
ja tez kiedys mialem taki sam problem- ale moj mechanik wbił nasadke torx-a i idealnie odkręcił- te śruby to tylko właścicielom robią problemy- bo złodziej i tak sobie poradzi- teraz mam 2 nasadki jak na 2gim linku Ksynia :)

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL