BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 12:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [eXX] halas podczas maxymalnego skretu na postoju
PostNapisane: 4 czerwca 2007, 23:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Polska
od wczoraj sie troche pokrecilem autkiem na mokrym parkingu. i jak skrecam kola na maxa to wydaje taki dzwiwny dzwiek, cos w stylu obcierania - czu to granica wspomagania tak chodzi? nie zauwazylem tego wczesniej :/ mam nadzieje ze nic sie nie stalo bo autkiem jezdze od tygodnia :( z niecierpliwoscia czekam na odp! pozdrawiam

_________________
ADRENALINA UZALEÂŻNIA ;]


Ostatnio edytowano 5 czerwca 2007, 18:56 przez criters20, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, 00:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
Moze być za niski poziom płynu wspomagania.
Jeśli słyszysz to wyrażnie przy jednym kole to moze to być też łożysko amorka.
Proponuję podjechać do jakiegos warsztatu i dobry mechanik napewno to zlokalizuje.
:D

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, 23:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: TarnĂłw
to raczej normalne, zalezy w jakim stopniu, ale jak do konca do oporu przekrecisz kierownica to cisnienie oleju slychac we wspomaganiu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 09:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Miałem to samo jak na max kierownica sie skrecało w ktoras strone to było słychac jakby sie jakis mały silniczek załaczał .... wymieniłem płyn wspomagania i dzwięk ustał :)
Tu masz lokalizację zbiorniczka :
316 i 118 zbirnik nr 5
Obrazek
320 i wieksze zbiornik nr 4
Obrazek
Odkrec od spodu wezyk od pompy i na zapalonym silniku skrecaj do oporu raz w lewo raz w prawo (ze 20 razy az wszystko wyleci), zakładasz weżyk wlewasz płyn i znowu krecisz (zeby odpowietrzyc układ) dolewasz kręcisz, dolewasz kręcisz z początku będzie jeszcze głosniej chodziło jak przed zlaniem płynu ale sie nie przejmuj pokrecisz kierownica odpowietrzając i przejdzie :) aha jeszcze jedno powninien wejsc 1 litr :)

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 13:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
wydaje mi sie ze nie powinienies przekraczac granicy tego skrętu (tzn nie dociągac do samego konca )wtedy słychac wyraznie pompe !!zauwaz że jest tak gdy stoisz w miejscu na tym skręcie to słychac mocniej a jak toczysz sie wolno na pełnym skrecie to prawie wcale...to normalne w każdym aucie tych roczników ! miałem tak w golfie ,astrze i tez w e36 moze nie aż tak mocno ale słychac...pozdro

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 13:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Ja mam e36 1.6i z 95roku po wymianie płynu wspomagania nic nie słychac przy odpalonym silniku, na postoju zreszta w trakcie jazdy tez i na max skrecie (przed wymiana było słychac pompe na max skrecie)

Ja tylko napisałem jak udało mnie sie rozwiazac problem, nie wiem moze u Ciebie nic nie pomoze, wybor nalezy do ciebie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 14:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
a ja mam taka jazde ze jak cofam na parkingu z max skreconymi kolami (chyba tylko w prawo) i jak zaczynam hamowac to slychac taki gruby pisk... wiecie o co kaman ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [eXX] halas podczas maxymalnego skretu na postoju
PostNapisane: 6 czerwca 2007, 17:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 17
Posty: 885
Lokalizacja: z duzego pokoju
criters20 napisał(a):
od wczoraj sie troche pokrecilem autkiem na mokrym parkingu. i jak skrecam kola na maxa to wydaje taki dzwiwny dzwiek, cos w stylu obcierania - czu to granica wspomagania tak chodzi? nie zauwazylem tego wczesniej :/ mam nadzieje ze nic sie nie stalo bo autkiem jezdze od tygodnia :( z niecierpliwoscia czekam na odp! pozdrawiam


Masz poprostu za slabo napiety pasek i wiecie o jaki kaman :hyhy: . Jezeli nie mozecie go naprezyc recznie bo jest ten teleskopik, to wskazuje to na to ze jest juz do wymiany i za slabo trzyma. Dlatego polecam sprawdzenie naprezenia paska, czy nie jest przypadkiem za luzny lub tak jak porzednik mozna sprubowac wymiane plynu.

POZDRAWIAM

_________________
Obrazek
Bald Mein Wagen ;)
http://www.youtube.com/embed/ixuicqPQY9Q?rel=0
http://www.youtube.com/watch?v=CQcVJsNxPNs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL