BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 08:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e39 530d. Komputer pokładowy. spalanie
PostNapisane: 13 grudnia 2010, 19:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 169
Lokalizacja: olsztyn
Witam. koledzy szukałem na forum i nie znalazłem. mianowicie chodzi mi o komp. pokładowy mam 530d z końca 2000roku. jeżdzę tylko praca dom łacznie 6 km dziennie podzielić na dwie raty. cały czas zimny silnik. komp pokazuje 11,5 litrów. Mam pytanie z jakiej odległosci czy kilometrów czy czas bierze średnie spalanie komp.??? Czy ma na to wpływ czas pracy łącznie z postojami czy tylko przebyte kilometry. Mam jeszcze pewnien problem miałem wyciek paliwa z przewodu napewnio dobrze wyciekało (po wytraciu szmatą po 2 sek znowu się pojawiało), czy to ma wpływ na to że na kompie pokazuej 11,5 lub12 czy kompa wycieków nie liczy??? wogle czy takie spalanie jadąc po śniegu na krótkich odcinkach może być w granicahc 11-12 litrów???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 530d. Komputer pokładowy. spalanie
PostNapisane: 13 grudnia 2010, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 90
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57N
daniel20 napisał(a):
Witam. koledzy szukałem na forum i nie znalazłem. mianowicie chodzi mi o komp. pokładowy mam 530d z końca 2000roku. jeżdzę tylko praca dom łacznie 6 km dziennie podzielić na dwie raty. cały czas zimny silnik. komp pokazuje 11,5 litrów. Mam pytanie z jakiej odległosci czy kilometrów czy czas bierze średnie spalanie komp.??? Czy ma na to wpływ czas pracy łącznie z postojami czy tylko przebyte kilometry. Mam jeszcze pewnien problem miałem wyciek paliwa z przewodu napewnio dobrze wyciekało (po wytraciu szmatą po 2 sek znowu się pojawiało), czy to ma wpływ na to że na kompie pokazuej 11,5 lub12 czy kompa wycieków nie liczy??? wogle czy takie spalanie jadąc po śniegu na krótkich odcinkach może być w granicahc 11-12 litrów???

Kolego
spalanie paliwa na odcinku 6 kilometrów może pokazywać na kompie taakie spalanie, przecież twój samochód nawet dobrze sie nie nagrzeje więc nie masz co oczekiwac spalania rzędu 9 litrów na setkę, a jazda po sniegu tym bardziej wpływa na spalanie, większe opory toczenia, jeśli chodzi o wyciek paliw aktóry miałeś to chyba nie jest brany pod uwagę przez wskazania komputera pokładowego, lepiej kolego zrób jakąs trasę nie musi to być 100 kilometrów ale gdzieś z 50 kilometrów wystarczy, zresetuj wskazania spalania i zobacz czy spalanie masz w granicach rozsądku jesli nie to możesz się dopiero martwić że coś jest nie tak. Pozdro Mario.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 530d. Komputer pokładowy. spalanie
PostNapisane: 13 grudnia 2010, 23:16 
spalanie liczone jest od ostatniego kasowania, postój też wpływa na wynik z komputera. Na krótkich odcinkach i zimnym silniku spalanie jest duże więc te 11-12 to chyba normalnie.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL