BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 06:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 22:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Sprawdz czy wszystkie bezpieczniki są ok bo ja kiedys miałem przypadek ze przestała mi działać pompa a przyczyną był spalony bezpiecznik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 23:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
Skoro dało się odpalić na plaka,to coś pewnie z pompą lub przewodami do pompy.Miałem tak samo w vectrze.Jeżeli autko chwilę postało na równym lub przodem do dołu to paliwo uciekało z baku i pompa nie była w stanie zaciągnąć paliwa.Gdy próbowałem odpalić auto to pompa zaciągała paliwo z powietrzem w wyniku czego silnik odpalał,ale szybko się dławił i gasł po czym nie dało się go później uruchomić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 20:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 320d e46
Kod silnika: M47
Witam. Mam taki sam problem. Moje bmw kręci ale nie odpala. Na diagnostyce byłem i też były podejrzenia co do pompy wtrysku. Okazało się, że to sterownik więc go zregenerowałem u elektromechanika ale uprzedził, że z jakies 100000km przejedzie i pompa wtrysku do wymiany. Zapłaciłem 600zł a autko pojezdziło 2 dni bez zadnych problemów. Po dwóch dniach ten sam problem :/ Kręci kręci i ... :cenzura: !!!!
Macie jakieś wieści? Może naprawiłeś swojego? Jaka diagnoza? :mur:
Nie probowałes odpalac na plaku. Jak to się robi???
ps: filtr paliwa wymieniony, nowy akumulator zero błedów na komputerze!!!!! HELP!!!!!!!

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 1 stycznia 2011, 14:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320d
Witam mam podobny problem w swojej e46 2002 320d kiedy samochód jest zagrzany nie ma problemu z odpaleniem. Problem pojawia sie gdy auto zostawie na noc na mrozie po przekręceniu stacyjki na pozycje 2 nie słychac pompy paliwa ( chyba tej która jest w progu przed filtrem paliwa) wyciagam i wkładam kluczyk jescze raz i tak pare razy czasem zaskoczy pompka i auto odpala ale dzisiaj na przykład jest temp tylko -1 próbowalem chyba z 50 razy i nic a jak nie słychac pompki nie ma co kręcic rozrusznikiem bo i tak nie odpali . Nie mam pojęcia co to moze byc czy pompka sie przywiesza czy przekażnik do du.... ostatnio auto stało tydzien w garazu bo nie mogłem odpalic , przyjechał mechanik i auto jak na złość odpaliło za pierwszym razem tak ze nic nie zdiagnozował . generalnie nigdy nie wiadomo czy bunie odpale rano, czasem zapali czasem nie . Jeśli ktos może mi pomóc albo ktos ma podobny problem to proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 12:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320d
pompka juz wogóle nie zaskakuje auto nie odpala spróbuje wepchnąć auto do ciepłego garażu moze pompka puści paliwo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 13:34 
aljens napisał(a):
pompka juz wogóle nie zaskakuje auto nie odpala spróbuje wepchnąć auto do ciepłego garażu moze pompka puści paliwo



sprzedaj na części ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 17:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 325tds
Kod silnika: M51S
Adam093 ma racje co do pompy vp44. Jesli ma byc dobrze naprawiona to trzeba wyciagnac cala pompe, rzebrac i zweryfikowac co trzeba wymienic oprocz samej naprawy sterownika pompy (np wspomniany tlok przestawiacza i pare innych rzeczy). Naprawa samego sterownika zdaje egzamin tylko wtedy gdy auto: ''ma pare razy dojechac na gielde". Jesli ma jezdzic dluzej to demontaz(ok150-200zl) i konkretna naprawa(900-1200zl).

_________________
Wtryskiwacze common rail naprawa, sprzedaż
www.cerka.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 21:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320d
wiem ze dzisiaj niedziela ale sciągnąłem schowek i dostalem sie do przekaźników poruszałem troche przekażnikiem pompy progowej pompka zaskoczyła i auto odpaliło tak wiec chyba na początek wymienie przekaznik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 14:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 9
Lokalizacja: Józefów k.Otwocka
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: m47(136)
Witam...Czytam wasze opinje i szukam rozwiazania swojego problemu....A wyglada to tak ze wlasnie samochod roznie pali...jak jest cieply to pali odrazu...wystarczy ze postoi do ostygniecia i zaczyna sie ruletka...raz za pierwszym strzalem odpali nawet jak sa wysokie mrozy...a wczoraj przy dodatniej temperaturze zapalil i odrazu zgasl przy czy pojawil sie czany dym z rury...Ponowne krecenie nic nie dalo...Cos tam jakby chcial ale nie dal rady...Dopiero na lince bardzo delikatnie puszczajac sprzeglo na trzecim biegu odpalilem ale przez 3-4 sekundy chodzil jakby na jednym garze....Pozatym spostrzeglem w filtrze paliwa opilki metalowe...Bylem dzis na komputerze ale nie pokazal bledu pompy...
Pytanie :hurra: Czy padajaca pompa pokaze jakies bledy na kompie i czy i jak mozna sprawdzic cisnienie pompy wtryskowej ,ktore ponoc musi byc odpowiednie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 16:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 9
Lokalizacja: Józefów k.Otwocka
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: m47(136)
Hmm... :/ Czyli jedyna metoda zdiagnozowania tego pozostaje w momencie kiedy wogole nastapi zgon pompy :mur:
Pytanie brzmi czy te moje opisane z grubsza objawy jednoznacznie moga wskazywac na konczaca sie pompe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 14:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW e46 320d
Kod silnika: m47d20
ma ten sam proble wymienilem swiece zarowe, na plaku pali normalnie nie slychac pompe z tylu na wtryskach dochodzi ropa nie wiem co robic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 14:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW e46 320d
Kod silnika: m47d20
pomylka pompe słychac pomocy nie wiem co robic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 15:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW e46 320d
Kod silnika: m47d20
gdzie jest ten przekaznik od pompy jestem nowym nabywca bmw i to mój pierwszy samochod, komputer pokazuje błd immo ale jak pali na plaku to raczej immo jest dobre, dzieki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 16 stycznia 2011, 17:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: 320 d
Kod silnika: M47D20
Mam bardzo podobnie z tym że na rozgrzanym silniku i całkiem zimnym (po całej nocy) auto pali za pierwszym strzałem. Jednak jak postoi 3-5 godzin to nie może załapać i trzeba kręcić rozrusznikiem z 20 sek do pół minuty zanim załapie (jakby zasysa paliwa z trudem). Jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 20 lutego 2011, 08:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 320d
Witam .
Mam ten sam problem . Auto nie chce zapalić . Nie ma napięcia na pomce paliwa a bezpiecznik jest cały . Podłaczony pod komputer pokazuje mase błędów . Podpowiecie coś ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 25 lutego 2011, 16:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320d
marcins8903 napisał(a):
gdzie jest ten przekaznik od pompy jestem nowym nabywca bmw i to mój pierwszy samochod, komputer pokazuje błd immo ale jak pali na plaku to raczej immo jest dobre, dzieki za pomoc


przekaźnik pompy paliwa znajduje sie za bezpiecznikami które są w schowku pasażera zeby sie do niego dostać trzeba zdemontować schowek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d nie odpala
PostNapisane: 25 lutego 2011, 17:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 73
Lokalizacja: Starachowice
Moje BMW: E46 320d
witam koledzy . w moim przypadku było to tak po wyjechaniu z domu , i przejechaniu jakichś 8 km miałem już parkować auto i zjeżdzam na wiazd luzuje autko, chodzi i nagle samo gaśnie prubuje palić i nic zero reakcji . po zcholowaniu do domku i psiknięciu jej plakiem zapala ale nie chodzi tak jak powinna , więc podpinamy pod kompa i jednak błąd pompy czyli scenariusz najgorszy :mur: pompa została wyjęta poszła na regeneracje. koszt 900 z robocizną i można ją regenerować tylko raz ,tak powiedziano . te pompy w 136 konnej e46 to naprawde porażka , a najczęściej siadają gdy jest kiepska ropa, słaby akumulator, jazda na rezerwach tak stwierdzono,w oplach cdti jest ta sama pompa i siadają równie często co w bmw . moja narazie śmiga ,zobacze jak długo :cwaniak: pozdrawiam

_________________
[size=85][size=50][/size][/size]Obrazek BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ ......BMW TO WYNAGRODZENIE ZA TĄ POMYŁKĘ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL