BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 03:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] Zamarzający zamek, ale tylko od strony kierowcy
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 12:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 64
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b25
Witam mam chyba nietypowy problem. Mianowicie zamarza mi co noc zamek kierowcy, ale tylko on! Zamek pasażera otwiera się czy to z kluczyka, czy z pilota od centralki bez żadnych problemów. Zamek kierowcy jest teoretycznie podgrzewany i jak pociągnę za klamkę to raz świeci się żarówka w kabinie a raz nie, różnie to bywa (przypuszczam że jakaś krańcówka w klamce pada).

Ale do sedna, czy to zamarzanie zamka tylko od strony kierowcy może być spowodowane właśnie tym że jest on podgrzewany? Przecież jest to najczęściej używany zamek, więc teoretycznie to on powinien zawsze działać, a reszta niech sobie zamarza? Jak naciskam pilot alarmu to rygielek też nie idzie w górę, dopiero jak napsikam odmrażaczem do zamków, pomęczę chwilę zamek kluczem i w końcu otworzę to wtedy nie ma problemu żeby otwierać i zamykać również pilotem.

Ma ktoś jakąś radę na to? Czy nie pozostaje mi nic innego jak zabawa z odmrażaczem? Siłownik centralnego ma coś wspólnego z wkładką zamka? Myślę że bez problemu powinien otwierać! Przecież prawdziwe mrozy to dopiero przed nami a tu już takie akcje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Zamarzający zamek, ale tylko od strony kierowcy
PostNapisane: 31 grudnia 2010, 14:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
nalej strzykawka pare kropli oleju moze byc silnikowy,przestanie zamarzac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Zamarzający zamek, ale tylko od strony kierowcy
PostNapisane: 31 grudnia 2010, 15:20 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Najlepiej zdejmij boczek i nasmaruj (może być WD40) cięgno które jest pociągane po naciśnięciu klamki zewnętrznej. Dopóki nie wróci na miejsce masz problem z otwarciem drzwi.
To częsta usterka zimą w BMW (grupa VW i inne wynalazki też mają podobny problem) ;)

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL