BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 1 stycznia 2011, 20:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Witam!
Odebrałem autko od mechanika po przekładce silnika i mogłem nim się cieszyć jedno popołudnie... :(
BMW odpala w zależności jaki ma humor... raz rozrusznik kręci, kręci, kręci... i nic a innym razem pyk i chodzi. Jak już odpali to trzymam gaz bo inaczej gaśnie przy spadku obrotów... jak np. trzymam na 4tys obrotow i puszcze gaz to zgasnie juz gdy strzalka opada na 2tys. Z czego poczytalem na forum to moze byc blad walka czy czegos i teraz pytanie czy mozna jakos samemu podpiac lapka z programem i sprawdzic to? Jeśli to ten bład to wystarczy jego usunięcie na kompie i nic więcej nie trzeba grzebać, co jeszcze obstawiacie?
Dodam, że gdy auto gaśnie podczas jazdy to nie szarpie tylko jakby się kluczykiem gasiło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 10:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
podpiąć do kompa to zawsze dobry pomysł. możesz mieć jakiś błąd który powoduje zaburzenia pracy (choć wątpię żeby aż gasił silnik) a jeśli to awaria czegoś komputer powinien Ci powiedzieć czego. oczywiście musisz mieć odpowiednie okablowanie i program czyli poszukać kogoś kto takie rzeczy robi.

to co opisujesz pachnie mi dwoma rzeczani: czujnik temp dający sygnał do kompa (czy to się dzieje obojętnie na temp silnika czy zmienia się?) lub silnik krokowy (zacina się) ale to oczywiście nie wszystkie możliwości ;/

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 10:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Jak beemka odpali to chodzi nie rowno (przerywa) i musze trzymac na gazie bo jak puszcze to od razu gasnie... dodam ze swiece sa nowe i maja jakies 20km dopiero :)
Co i gdzie przeczyscic, sprawdzic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 11:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Pogrzebałem i znalazłem jeden kabel (wtyczkę) luźną i teraz nie wiem gdzie ją podpiąć. Czy ma ktoś jakiś schemat tych wszystkich czujników tylko w miare czytelny?
Po przekręceniu kluczykiem na kontrolki raz po chwili zgasnie kontrolka od oleju a raz nie. - czujnik oleju?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 11:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 47
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: E38 730i
Kod silnika: M60/1
Jeżeli to była przekładka silnika to sprawdź Komputer Sterowania Silnikiem. Miałem podobny problem o którym się rozpisałem, wymieniłem komputer na mniejszy zamiast sterownika silnika 3.0L zamontowałem 2.5L i silnik pracował tak jak Twój. Musiałem trzymać go na obrotach, gasł, ciężko zapalał. Jak wsadziłem odpowiedni Komputer wszystko wróciło do normy...

_________________
Części do E32 E34 E28 ZOBACZ
http://14.pl/a025c

Obrazek


Ostatnio edytowano 2 stycznia 2011, 11:56 przez Bmw7er, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 11:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
ciężko wyczuć. ja u siebie w nowszej e34 z motorem m50 mam kilka niepodpiętych wtyczek ale to nic nie znaczy - mogą być do wyposażenia którego nie mam :]

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
ale przekładka była na taki sam silnik, z reszta tylko sam dół był wymieniany...
Slyszalem ze ewentualne bledy mozna skasowac poprzez zlączenie klemów od aku na jakis czas. Czy to prawda? i jak dlugo musza byc spiete?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 12:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
najlepiej wrzuc foto tej wtycznki tak żeby było widać gdzie ona jest to może coś da.

ja u siebie kilka razy robiłem reset. odłączasz aku, stacyjkę dajesz w pozycję II (zapłon) po czym złączasz klemy na ok 15min. potem podłączasz, odpalasz auto, dajesz mu pochodzić 5min, gasisz, odpalasz, ruszasz i dajesz kilka razy do odcięcia na jedynce hamując silnikiem po zdjęciu nogi z gazu. potem znów dajesz chodzić jakiś czas gasisz i gotowe. Niektórzy mówią że wystarczy po resecie po prostu pojeździć ze 30km na benzynie na różnych obrotach i prędkościach i tez się komp zaadoptuje i myślę że też mają rację ;)

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 13:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Byłem u mechanika który mi robił przekładkę i powiedział, że ta wtyczka jest luźna, bo nie ma gdzie jej podpiąć. Miałem wsadzony trochę inny dół...
Możliwe, że jest jakiś czujnik skopany bo czujniki nie były przekładane, albo komputer "niezaakceptował" tych nowych. Nie wiem czy one mają jakieś numery co komputer czyta...?
Resecik się już robi. Mam nadzieję, że się uda bo na jutro potrzebuje auto. Powiedz mi jeszcze co masz na myśli pisząc że "komp się zaadoptuje"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 14:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Po resecie jest trochę lepiej, ale nadal wygląda to na kaszane...
Na zapłonie silniczek krokowy dość głośno brzęczy, nie wiem czy wcześniej też tak było... Wymontowałem go i trochę przepsikałem wd40. Jak odpali i się trochę więcej przygazuje to potrafi coś strzelić i zgasnąć... nie wiem czy to jest jego wina.
Zauważyłem przy płukaniu, że jak się nim trzęsie to coś lata jakby łożysko wywalone... jest tam coś takiego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 17:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
komputer się zaadoptuje - to właśnie jest ta praca i jazda na benzynie bezpośrednio po resecie.

krokówka - krokówka o ile wiem nie powinna się tak zachowywać. powinna być zamknięta kiedy masz wciśnięty gaz (czyli kiedy jedziesz) i odpowiednio się otwierać kiedy gaz masz puszczony (wtedy przepustnica jest zamknięta i odpowiednia ilość powietrza leci przez ODPOWIEDNIO otwarty silnik krokowy) Takie objawy mogą sugerować jego niesprawność, nie wiem jak efekty ale psikanie wd40 ma bardzo duże szanse pomóc.

wrzuc fotę tej wtyczki tak żeby było widać też jej okolicę to może się uda coś wypatrzeć do czego ona może być. ja sam m20 nigdy nie miałem więc może ktoś bardziej obeznany się wypowie

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Fotke wrzuce przy okazji bo teraz jest troche za ciemno :)
Z czego zauwazylem to tak "kulka" co zamyka i towiera sie w silniczku krokowym chodzi w miare lekko ja dłubałem tam palcem xD Ale juz zalalem wd40 i zaraz bede sprawdzal co teraz z tego wyjdzie.

A co jesli po resecie komputera w bmw niezrobie tej przejazdzki? bedzie zle chodzil czy co?

Reset nic nie pomaga, autro nadal odpala jak mu sie podoba i nie chodzi. Silniczek krokowy na 99% sprawny i przy okazji przeczyszczony.
Nie wiem co dalej sprawdzać... Może ktoś podpowie jak sprawdzić przepustnice bo świece były suche ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 20:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Liczę na szybką odpowiedź, bo auto jest mi bardzo potrzebne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 21:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
jak nie zrobisz adaptacji kompa to raczej nic się nie stanie... może bedzie nierówno chodzić czy coś...

niestety dajesz mało informacji więc ciężko pomóc cokolwiek :/ zobacz może czujnik temp idący do komputera - czy jest podłączony. nie wiem jak to jest w m20 jeśli tak jak w większości silników to jest z boku głowicy koło 2-3cylindra. są dwa - czarny i niebieski. nie pamiętam który jest który ale zobacz czy podpięte itd

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 21:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
To może zbiorę wszystko do kupy, bo faktycznie troche tutaj haosu wprowadzilem a sam oczekuje konkretnej odpowiedzi.
Nie wiem czy to ma cos wspolnego ale piateczka przed remontem miala taka dolegliwosc ze trzymala 1,5tys obrt a po dodaniu gazu obroty spadaly do normy i czasami delikatnie falowaly +- 50obrt.
Przy odbiorze jazdna probna wyszla ok. Beemka zapalala ladnie na cieplym i na zimnym silniku. Lecz w drodze powrotnej po 4km auto przy dojazdach do krzyzowek (wduszenie sprzegla, puszczenie gazu) gaslo. Tak jakby sie przekrecilo kluczyk - bez szarpniecia. Teraz samochod odpala za ktorys tam razem z kolei albo wcale xD i gasnie.
Zrobione/sprawdzone:
- wyczyszczony silniczek krokowy (chodzi bardzo delikatnie)
- paliwo jest :)
- lewego powietrza nie lapie
- swiece nowe
Teraz chcialem odkrecic swiece aby zobaczyc czy sa mokre czy suche i przy odkrecaniu sie troche przecialem i mi nerwy puscily wiec wszystko rzucilem, ale na 90% swieca byla sucha i z lekk czarna.
Nie wiem co tu jeszcze mogę napisac
Obstawiałbym przepustnice ale nie wiem jak sie do niej zabrac - jakies instrukcje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 22:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
noname92 napisał(a):
przy dojazdach do krzyzowek (wduszenie sprzegla, puszczenie gazu) gaslo. Tak jakby sie przekrecilo kluczyk - bez szarpniecia.


Nieszczelność w dolocie albo gdzieś w wężykach podciśnienia.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 3 stycznia 2011, 07:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e34
Na kompie to wykaże?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e34 2.0 12v gaśnie, czasem nie odpala
PostNapisane: 3 stycznia 2011, 20:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
noname92 napisał(a):
Na kompie to wykaże?


:zdziwko: Podpięcie M20 pod kompa da ci równie dużo danych co wsadzenie palca w otwór bagnetu. Podpinanie tego dinozaura do kompa niema najmniejszego sensu. Wężyków nie masz tam za wiele do sprawdzenia tylko rób to na ciepłym silniku żeby nie pękły w rękach od minusowych temperatur.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL