BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 09:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Płyn chłodniczy i kontrolka od płynu. Proszę o pomoc
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 23:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Ostrołęka/W-wa
Moje BMW: e46
Witam, kilka dni temu zaświeciła mi się kontrolka od płynu chłodniczego, więc dolałem koncentratu ( nie cały 1l )... oczywiście zgasła. Po jakiś 2 dniach kontrolka znowu się zaświeciła... po przejechaniu kilku metrów zgasła więc dolałem resztę koncentratu. Teraz po odpaleniu auta zimnego ( bez rozgrzania ) i ruszeniu kontrolka się zaświeci i po chwili zgaśnie. Słyszałem, że być może nie dolałem wody do koncentratu, lecz zrobiłem to dziś przed pokonaniem dłuższej trasy. Dodam, że temperatura cały czas według wskaźnika na desce jest normalna czyli tak jak przed tym problemem. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale od jakiegoś czasu po ruszaniu autem dochodzi odgłos jakby z nawiewu, takiego "metalicznego" przelewania się płynu bądź jakiejś cieczy. Stwierdziłem, że to może wiatrak od mrozów trochę przyrdzewiał albo jakieś śrubeczki. Co o tym sądzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Płyn chłodniczy i kontrolka od płynu. Proszę o pomoc
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 00:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 185
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e46 330d touring
Kod silnika: M57
Jeśli słyszysz przelewanie się płynu to masz zapowietrzony układ a to niedobrze.
Kontrolka zaświeca się jak brakuje ok 0,3 l Ty wlałeś "prawie"" litr.
Płyn gdzieś Ci ucieka i układ się zapowietrza niestety.
Ja mam tak że kontrolka się zaświeca po odpaleniu i świeci przez ok 10 do 20 sekund.
Potem gaśnie i jest ok.
Celowo upuściłem płynu na zimę. Roger Nysa napisał dość spory post o tym i popieram go w 100%.
Jeśli Ci brakowało prawie litr i jeszcze nagrzewnica wydaje dźwięki przelewanego płynu to brakuje Ci więcej niż litr.
Szukaj skąd cieknie i lepiej żeby ciekło bo w przeciwnym razie to może być uszczelka pod głowicą.

_________________
Celów mam kilka. Jeden z nich to S85B50. Oczywiście też touring, żeby było rodzinnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Płyn chłodniczy i kontrolka od płynu. Proszę o pomoc
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 14:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Ostrołęka/W-wa
Moje BMW: e46
Dzieki za odp.

Kontrolka świeci się przez około 5 minut, po rozgrzaniu auta gaśnie i nie pojawia sie. Przy odpalaniu występuje jedynie ten problem. Można samemu sprawdzić jakoś gdzie ten płyn może uciekać? Ewenutalnie duże koszta są z tym związane jeżeli chodzi o odpowietrzenie i "załatanie" miejsca w którym jest nieszczlne? W ogóle można z tym jeździć czy nie bardzo? Dodam jeszcze, że po rozgrzaniu czyli przejechaniu kawałka drogi głos w nawiewie cichnie oraz kontrolka się nie zapala ( po wyłączeniu nawiewu również nie słychać nic )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Płyn chłodniczy i kontrolka od płynu. Proszę o pomoc
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 15:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Nie jest to normalna sprawa. Najlepiej podjedź do mechanika, niech Ci zdiagnozuje wyciek / miejsce przez które ucieka Ci płyn. Następnie niech usunie usterkę, zaleje nowy płyn i porządnie odpowietrzy układ. Myślę, że nie ma innej rozsądnej możliwości, a skoro dolewasz, a kontrolka cały czas wariuje to jest jakiś problem, który trzeba usunąć jak najwcześniej, jeśli nie chcesz później dokładać kilkakrotnie razy tyle co możesz dołożyć w tym momencie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Płyn chłodniczy i kontrolka od płynu. Proszę o pomoc
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 17:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Ostrołęka/W-wa
Moje BMW: e46
Ok dzięki wam, podjadę jak najszybciej. Mam nadzieję, że da się to szybko ogarnąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Płyn chłodniczy i kontrolka od płynu. Proszę o pomoc
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 17:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Laurondoo napisał(a):
Ok dzięki wam, podjadę jak najszybciej. Mam nadzieję, że da się to szybko ogarnąć.


Pewnie, że się da. Kwestia ceny ;) Tak na poważnie to nie powinno to być bardzo kosztowne. Nie zwlekaj jednak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: [e46] Płyn chłodniczy i kontrolka od płynu. Proszę o pomoc
PostNapisane: 2 stycznia 2014, 16:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 323
Witam. Mam podobny problem dotyczący "po ruszaniu autem dochodzi odgłos jakby z nawiewu, takiego przelewania się płynu bądź jakiejś cieczy.".
Mam BMW 323i z 2000r.
Taki odgłos występuje u mnie od jakieś wiosny 2013r. Zaświeciła się kontrolka od płynu i od tego czasu słyszę ten dźwięk. Oczywiście natychmiast uzupełniłem płyn jak zaświeciła się kontrolka. Dźwięk nie minął więc zacząłem drążyć temat, wymieniłem kilka miesięcy temu pompę wody, termostat i chłodnicę. Nic to nie pomogło. Jeśli chodzi o odpowietrzenie to wykonywałem tą czynność zgodnie z informacjami znalezionymi na forach.
Do dnia dzisiejszego jeżdżę i ten dźwięk występuje. Wg mnie płynu nie brakuje, kontrolka nie zaświeciła się od czasu wymiany chłodnicy, pompy i termostatu, czyli jakiś 6 miesięcy. Co to może być? może rzeczywiście źle odpowietrzyłem układ chodź nie bardzo chcę w to uwierzyć.
Po odpaleniu nie dymi parą wodną więc zakładam, że uszczelka pod głowicą też jest ok.
Macie jakieś pomysły co to może być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL