BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
Witam.
jestem nowym użytkownikiem tego forum co nie znaczy ze po raz pierwszy jestem na jego stronie. Forum znam juz od dawna i czesto pomagaøo mi w naprawie mojego BMW lecz ta sytuacja, która zaraz opisze na dole zmusiøa mnie do napisania tego posta. Szkoda czasu, przejdzmy do rzeczy.
Otusz mój problem polega na demontażu a w dużej mierze na montażu tulei pływającej. Do wymontowania tulei użyłem własnej roboty przyrządu który za bardzo się nie nadal ponieważ wyszło z tulei samo jabłko a przecież nie o to chodziło. wymontowanie dokończyłem poprzez przecięcie w poprzek w dwóch miejscach tuleje brzeszczotem i wybicie jej. była w sumie trochę zapieczona wiec nie dziwiłem się dlaczego tak się stało. myślałem ze będzie z górki po tym incydencie natomiast problem pojawił się w chwili gdy chciałem zamontować nowa tuleje. problem polega dokładnie na tym ze nie wiem jak to zrobić. Wbijałem obstukując ja do okola i nie chciała wcale wejść.wchodziła do pewnego momentu i dalej nie szla. Czytałem o jakichś sposobach z lewarkiem ale nie są dla mnie bardzo zrozumiale. Dodam jeszcze ze nie wykręcałem piasty ani sanek pod nią. Jak mam ja tam włożyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
Dodam jeszcze ze w starej tulei był pierścień zamontowany tak aby ta tuleja się nie wysunęła. w nowej takiego zabezpieczenia nie ma. czy trzeba kupić oddzielnie to zabezpieczenie czy nie koniecznie musi ono być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
A wiec tak - albo dasz rade - albo zdejmujesz calosć i jedziesz na prase ;) A teraz powaznie- jesli jest to tuleja gumowo metalowa to potrzebny jest ci stały nacisk.Proponuje odwiedzic sklep ze srubami i kupic gwintowany pret metalowy o twardosci 12.9 do tego 2 nakretki podwojne.Jeszcze tylko potrzebne ci sa 2 dosyc solidne pierscienie oraz tuleja .Opisałem ci budowe sciagacza którym się osobicie posługiwałem przy wyminie tuleji bez sciagania wahacza.Milej pracy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:02 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Bez ściągacza robiłem to ze 3 godziny mając auto na podnośniku, przy użyciu własnej roboty "narzędzia" + młot 5 kg :wstyd:
Drugi raz już nie byłem taki głupi i zaopatrzyłem się w ściągacz, czas 30 minut na stronę :)

Obrazek

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... gory=28451

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Dawid e-36coupe napisał(a):
A teraz powaznie- jesli jest to tuleja gumowo metalowa to potrzebny jest ci stały nacisk.Proponuje odwiedzic sklep ze srubami i kupic gwintowany pret metalowy o twardosci 12.9 do tego 2 nakretki podwojne.Jeszcze tylko potrzebne ci sa 2 dosyc solidne pierscienie oraz tuleja .Opisałem ci budowe sciagacza którym się osobicie posługiwałem przy wyminie tuleji bez sciagania wahacza.Milej pracy :)

Ja u siebie robiłem ta samą zasadą... :ok:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:04 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Widać nie ja jeden wpadłem na ten pomysł ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
rozumiem ze ta tuleje zakładam na ucho zwrotnicy z tej strony co będę ja wpychał tak? jeden pierścień ma służyć za wieczko a drugi ma być z drugiej strony zamieszczony na śrubie? jeszcze jedno... z której strony mam kręcić? nakrętką czy śrubą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Ta metoda przydaje się w wielu sytuacjach :P Nawet przy wymianie klocków...Wciskanie tłoczka-tylko ze w odwrotna stronę... ;)
Polak to wszystko wymyśli :P
Lysy1989 napisał(a):
rozumiem ze ta tuleje zakładam na ucho zwrotnicy z tej strony co będę ja wpychał tak? jeden pierścień ma służyć za wieczko a drugi ma być z drugiej strony zamieszczony na śrubie? jeszcze jedno... z której strony mam kręcić? nakrętką czy śrubą?

Po prostu ten zestaw ma ci posłużyć jako ścisk który Ci wprasuje nowa tuleje... Na takiej zasadzie ze wkręcając nakrętka pchasz pierścień który zarazem wciska Ci tuleje w swoje miejsce... ;)
Lysy1989 napisał(a):
No tak. tylko ja zauważyłem ze tuleja krzywo wchodzi... co w takim przypadku robić?

Hehe no ja też chwilkę spędziłem aby na samym początku tuleja się prosto ułożyła :kwasny: Ale to nie trwało dłużnej niż 5-10 min... jak już weszło to skręcałem nakrętkę i w ciągu chwili tuleja była na swoim miejscu ;)
najważniejsze aby nie używać młotka-można wiele szkód narobić... przede wszystkim oczyść dobrze miejsce w którym znajdzie się nowa tuleja... Pamietaj żeby tylko nie smarować smarem :hyhy:

Na sam koniec dodam ze ja nic nie kupowałem do wymiany nowej tulei, wszystko co potrzebne to wynalazłem w swojej malej pracowni... (czyli długa śruba, nakrętka parę podkładki oraz pierścienie na wymiar tulei (duże grube podkładki) ;)

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Ostatnio edytowano 8 stycznia 2011, 22:24 przez COUPE, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
No tak. tylko ja zauważyłem ze tuleja krzywo wchodzi... co w takim przypadku robić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
gniazdo jest strasznie ścisłe :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
"COUPE" widze ze radzimy sobie podobnie do klockow tez zrobilem przyrzadzik ;) bo nie rozsądnie uderzac mlotkiem w dzialajacy tloczek ;) z tulejami to dluga historia - raz wyrwalem srodek tulejce za 150 zeta wiec wole teraz byc ostrozny- najnowszy wynalazek to sciagacz do wtryskow i sciagacz tuleji gumowych na wahacz do coupei - raz walilem mlotkiem rowne 6 godz i az wladze w dloniach mi odebralo a tuleja ani centymetra nie wskoczyla :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Gdyby było luźne nie potrzeba by ściągacza :P

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
u mnie jabłko w tulei aż było cale zardzewiałe. guma w sumie na pierwszy rzut oka nie stwarzała pozorów uszkodzonej a jednak. Tak poza tematem to tuleje wymieniam razem z całym zawieszeniem. przód już zrobiony tylko właśnie prace zatrzymała ta tuleja. myślę ze dzięki waszej pomocy uda mi się ja szczęśliwie założyć i bez żadnych przygód po weekendzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
Toudi napisał(a):
Gdyby było luźne nie potrzeba by ściągacza :P


FAKT :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Dawid e-36coupe, Podsumowując wymiana tulei dla chcącego to żaden problem w zwykłych domowych warunkach i to bez profesjonalnego sprzętu... :hyhy:
Odkręcić śrubę koła pasowego na wale to jest dopiero wyzwanie :hyhy: (bez sprzętu)
No ale widzę ze ty jesteś w temacie i sprzęt blokujący masz odpowiedni dla potrzebujących ;)
To też przechodziłem... chwila myślenia, mała blokada (nie tak profesjonalna ja k u ciebie :ok: ) -duże zaparcie trochę siły i tez poszło-ale powiem szczerze ze ciężko było, a auto to na boki się chwiało :hyhy:
Ja to nawet ściągacz do ramion wycieraczek dorabiałem :D i już kilka razy mi się przydał jak musiałem demontować podszybie :P

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
Wyobraź sobie ze ja tez przechodziłem odkręcenie śruby na kole pasowym w moim TDS gdy wymieniałem pompę :hyhy:
Wkładałem w krzyżak łapkę do gwoździ i poszło.... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 22:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
COUPE, jesteś pomysłowy chłopak, ale niema nic prostszego jak odkręcanie koła pasowego w większości BMW, w skrzyni biegów masz otwór przez który blokujesz koło zamachowe zwykłym bolcem o średnicy bodajże 9mm :P

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 23:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
Toudi napisał(a):
COUPE, jesteś pomysłowy chłopak, ale niema nic prostszego jak odkręcanie koła pasowego w większości BMW, w skrzyni biegów masz otwór przez który blokujesz koło zamachowe zwykłym bolcem o średnicy bodajże 9mm :P

Blokowałem i urwał mi się bolec :D
ledwo wyjąłem go przez okienko i spróbowałem sposobu z krzyżakiem:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 23:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Toudi napisał(a):
COUPE, jesteś pomysłowy chłopak, ale niema nic prostszego jak odkręcanie koła pasowego w większości BMW, w skrzyni biegów masz otwór przez który blokujesz koło zamachowe zwykłym bolcem o średnicy bodajże 9mm :P

Ten otwór służy TYLKO do ustalania wału w GMP dla 1-go tłoka. :cisza:
Przy odkręcaniu tej śrub powstają tak potężne przeciążenia ze jest to niewskazane przez bynajmniej nikogo :przestraszony:

A po drugie ta śrubę powinno się odkręcać kluczem pneumatycznym, a jeżeli takowego się nie posiada (ja miałem za małe ciśnienie :/ ) pozostaje tylko i wyłącznie takowy przyrząd blokujący koło pasowe (np taki który posiada Dawid e-36coupe, ) :]

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Ostatnio edytowano 8 stycznia 2011, 23:10 przez COUPE, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Problem z tuleją pływającą. Prosze o pomoc.
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 23:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e39
Kod silnika: m51
COUPE napisał(a):
Toudi napisał(a):
COUPE, jesteś pomysłowy chłopak, ale niema nic prostszego jak odkręcanie koła pasowego w większości BMW, w skrzyni biegów masz otwór przez który blokujesz koło zamachowe zwykłym bolcem o średnicy bodajże 9mm :P

Ten otwór służy TYLKO do ustalania wału w GMP dla 1-go tłoka. :cisza:
Przy odkręcaniu tej śrub powstają tak potężne przeciążenia ze jest to niewskazane przez bynajmniej nikogo :przestraszony:



Pewnie dlatego mi poszedł bolec :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL