BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 08:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ e46 ] Problem z obrotami e46 328
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 18:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
Witam serdecznie.Jestem włascicielem bmw e46 328i 1998 rok od kilku tygodni i mam problem z obrotami przy dwoch tysiacach obrotow, to znaczy jadac na drogim trzecim biegu przy 2tyś obrotoy nie sa stabilne, spadaja i wzrastaja przy czym w silniku ( ale nie jestem pewien ze akurat w silniku ,moze to zludzenie) pojawia sie taki dziwny dwiek jak by cos hamowalo wóz. Czytalem juz kilka opini na ten temat jednak nie wiem czym sie sugerowac? mArtwie sie zeby ta usterka nie pociagnela za soba wiekszych problemow. Dodam jeszcze ze przy zimnym silniku zanim sie troche zagrzeje obroty spadaja ponizej 1tys i zaraz podnosza sie spowrotem, na cieplym jest ok. Prosze o wskazowki i dziekuje z gory. Pozdrawiam



To był moj post na temat problemu, jakies tydzien temu zgodnie z poradami i z wynikiem diagnozy ( sonda lambda jedna z 4 szt do wymiany, przplywomierz wyczyszczony i zero błedow na mompie u mechanika) jestem ponownie i mam zle wiesci, wymienilem sonde i sprawdzilem przeplywomierz i dalej mam te same objawy:( podpielismy komputer i nie mam zadnego bledu wiec juz nie wiem o co chodzi, jedynie co sie poprawilo to spalanie ( jest nizsze ) nie mam pojecia co to moze byc...
W najblizszym czasie mam podjecac jeszcze raz zeby dokladnie jeszcze raz sprawdzic. O co moze chodzic ?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] Problem z obrotami e46 328
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 18:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E46 328, E90 335i
Kod silnika: M52B28TU, N54
Patrzac na objawy, bedzie to zapewne uszczelnienie vanosa.
Poszukaj na forum, troche bylo o tym.


Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] Problem z obrotami e46 328
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 19:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 Convertible
Kod silnika: M54
Na 99% procent Vanos daje znać o sobie, aktualnie też przerabiam ten temat u siebie.

Tu masz link do tematu:
viewtopic.php?f=1&t=70476


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] Problem z obrotami e46 328
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 21:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
OK wszystkie opinie wskazuja na to ze jednak to vanos jednak ja mam te objawy jak jade nie jak stoje, jadac ok.90km/h przy 2tys obr mam takie jak by blokowanie ze obroty spadaja i wzrastaja jest to malo widoczne ale czuje ze auto jak by byo czyms blokowane, poczatkowo myslalem ze to abs albo so z kontrola trakcji ale co to ma wspolnego z vanosem, kurde juz nie wiem o co chodzi bo wasze objawy sa na postoju na wolnym biegu a ja mam tak jak jade i do momentu jak jest zimny to ok a jak sie zagrzeje to sa wachania obrotow, generalnie jest ok spalanie ok kopyto tez ok skrzynia ok,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL