BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 kwietnia 2024, 00:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 13:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Ostrowiec ÂŚw.
Witam.Jestem posiadaczem E39 od niedawna.(wcześniej E36) Jak narazie mój jedyny problem dotyczy ABS/ASC. Jeżeli to możliwe prosiłbym o jakeś wskazówki . Po odpaleniu samochodu jest ok, wszystko działa dopiero po przekroczeniu pewnej prędkości zapalają się kontrolki ABS-u i ASC. Dodam że dopóki działa ABS przy hamowaniu nawet bardzo lekkim pedał bardzo pulsuje, przy każdej nawierzchni tak jakby ABS wyczuwał poślizg. Poprzedni właściciel wspominał coś o lewym tylnym czujniku. Po zdjęciu koła okazało sie ze ma on urwane to ucho do mocowania, jakoś się trzyma ale napewno nie jest to orginalnie. Czy może mieć to wpływ na prace czujnika??? Aha i czy powiedzmy wybulona opona(narazie zakładam ze opona) bo trzęsie samochodem szczególnie przy niskich prędkościac może mieć jakiś wpływna pracę ABS?? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 14:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E39 540i Kombi
Kod silnika: M62B44TU
najprostszym sposobem na diagnoze jest podłączenie sie pod kompa ewentualnie jak lubisz sie pobawic to sprubój przeczyscic piasty w miejscu gdzie szczytują czujniki chociaz ja stawiam na to ze którys bedzie uszkodzony, a co do opony to mało prawdopodobne ale tez istnieje taka możliwość ze zle szczytuje predkość z koła ale wtedy raczej niezapaliłby się abs
podepnij sie pod kompa i po sprawie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 14:46 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
99% czujnik ABSu lewy tylny do wymiany, jak nie to to szukaj sterownika ABSu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E39 540i Kombi
Kod silnika: M62B44TU
lepiej dać do naprawy można juz znalezc magikow co robia sterowniki za 200zł ale niesadze zeby to byl sterownik bo miałem ten sam objaw w 528i 97r kombi i winą byl czujnik niepamietam już który bo wymieniłem wszystkie :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 13:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Ostrowiec ÂŚw.
W najbliższych dniach umówię się na kompa może cos wyjdzie konkretnego. Ale gdyby walnięty był lewy tylny czujnik to nie działał by prędkościomierz i ekonomizer tak mi się zdaje przynajmniej po tym co przeczytałm na forum. Z tym u mnie nie ma problemu. A zakładając powiedzmy ze padł ten sterownik i kupie używke z tymi samymi oznaczeniami to on zadziała po podłączeniu czy trzeba coś programować czy może lepiej oddać faktycznie do regeneracji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 13:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
a opony takie same?
może to być też od źle zamocowanego czujnika (brud, wibracje)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 93
Lokalizacja: no prawie Lublin
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
Mi padło wszystko (ABS, DSC, prędkościomierz, ekonomizer i servotronic ciężko się kręcił), po podpięciu pod kompa... brak komunikacji ze sterownikiem. Wymiana na nowy (1180zł), podpięcie, ustawienie, wszystko ok, ruszenie i... wszystko znowu padło, oprócz servotronica. Jak nacisnąłem na hamulec to czuć było lekkie pracowanie padłu hamulca, tak jakby abs cały czas delikatnie pracował. Po podpięciu pod kompa wyszło że lewy tylny czujnik do wymiany. Akurat nie mięli na miejscu to ruszyłem do domu. Po 2-3 km podniósł się prędkościomierz i ekonomizer. Po kolejnych 4 zgasły kontrolki ABS i DSC :zdegustowany: i narazie wszystko jest ok, a zrobiłem dziś ponad 150 km. Zobaczymy jak będzie dalej.
pebeo napisał(a):
czy może lepiej oddać faktycznie do regeneracji.

Do regeneracji nadaje się wtedy gdy pokazuje uszkodzenie jakiegoś czujnika, a jesteś pewien że ten czujnik jest na 100% sprawny. Jeżeli pokazuje błąd cewki (czy jakoś tak) lub w ogóle brak z nim jest komunikacji to jest na złom. 90% sterowników o num 001 nadaje się do regeneracji. Programować trzeba praktycznie każdy sterownik, chyba że znajdziesz akurat od Twojego modelu, a to jest raczej ciężkie. Bez programowania ABS Ci zgaśnie, ASC nie będzie działał. Mam nadzieje że nie namotałem. Dziś tego się dowiedziałem od serwisantów co mi rzeźbili w sterowniku. Aha i jak się okaże że czujnik to kupuj tylko oryginał Siemensa, sprawdź jakie czujniki są u Ciebie. To auto nie toleruje podróbek i bardzo często po założeniu podróbki po 2-3 dniach znowu wszystko pada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Ostrowiec ÂŚw.
Tak opony są takie same tylko wydaje mi się ze lewe bije,jutro założe zapasowe i sprawdze czy jest poprawa chyba że to łożysko czy coś. A jeśli chodzi o czujnik to nie wiem na 100 % , poprzedni właściciel wspominał ze był na kompie i wyszło mu że czujnik. Wiem tyle że lewy ma urwane mocowanie ale jakoś się trzyma. Tak czy tak umówie się na kompa zobacze co wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 23:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 130
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / lubuskie
Moje BMW: E39, E60
Kod silnika: M52 M54 M57
Mam taki sam problem co ty z ABS/ASC. Kolego, który to jest rok samochodu ?? To waże bo jeżeli masz autko do podajrze 09.98 to nie bierz pod uwagę tego co piszą, że sterownik walnięty, sterowniki były wadliwe po 09.98 Ja u siebie miałem walnięte oba tylne łozyska na kołach a dokładniej te czytniki na nich. Jak byłem na zwykłym kompie to pokazywał czujnik tylni do wymiany, wymieniłem i dalej lipa, dopiero po podłączeniu do dobrego kompa wyszło, że wariują mi łozyska. U ciebie stawiam w 100% na łozyskach bo jeżeli miałbyś walnięty czujnik to wogóle by nie działały nawet na chwile bo by było przerwane połączenie. A masz identyczne objawy co u mnie. koszt jednego łozyska SKF 313zł intercars na zniżke 250, RUVIL 150 :) innych nie bierz bo podobno nie działają ja mam ruvila i wszystko jest ok

_________________
popek;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 11:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: Ostrowiec ÂŚw.
Pierwsza rejestracja maj 1996 r. No więc zamieniłem koła byłem nawet na wyważeniu i dalej coś bije szczególnie czuć przy małej prędkości . Więc może być to oznaka padniętego łożyska?? Tylko jak to sprawdzić dokładnie. Dodam że oprócz kontrolek ABS/ASC świeci się ta czerwona kontrolka z wykrzyknikiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 23 stycznia 2011, 21:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 130
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / lubuskie
Moje BMW: E39, E60
Kod silnika: M52 M54 M57
Hmm to zmiania w sumie postac rzeczy jak sie swieci kontrolka od hamulcow. kumpel w audi a8 tez mial podaniete abs/esp i palila mu sie kontrolka hamulcow, okazalo sie ze mial spalona instalacje ;/ cale auto trzeba bylo rzobroic masakra;/ niewiem jak w bmw oby nie to, moze faktycznie sterownik, chociaz one padaja bardzo rzadko

_________________
popek;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 23 stycznia 2011, 21:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 130
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / lubuskie
Moje BMW: E39, E60
Kod silnika: M52 M54 M57
a z łożyskiem to podjedź do mechanika niech się przejedzie sam :) jak jest dobry to napweno stwierdzi czy jest walniete czy nie

_________________
popek;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 02:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
co do łożyska to nie spotkałem się ale też nie wykluczam aby biło raczej bardziej hałasuje
nie wiem jak jest w twoim samochodzie ale są co najmniej dwa rozwiązania mierzenia obrotu koła
pierwszy to liczenie wyciętych ząbków na przegubie lub osi (metoda mająca tą wadę że ząbki często są nieosłonięte i mogą się pozapychać)
a drugi to liczenie obrotów kręcącego się magnesu w łożysku (w tym przypadku może to być wina rozsypującego się łożyska lub luźnego czujnika)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 17 lutego 2011, 23:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 130
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / lubuskie
Moje BMW: E39, E60
Kod silnika: M52 M54 M57
Oto właśnie chodzi, że łożysko same w sobie może być ok i nie będzie szumieć itp tylko ta taśma co jest na nim i co z niej czujnik czyta prędkość może być walnięta tylko i to wtedy robi duże kłopoty.

_________________
popek;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z ABS/ASC
PostNapisane: 18 lutego 2011, 00:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B20
a ja w e38 miałem tak jak przekroczyłem 60km/h i była winna opon (inne profile)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL