BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 08:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 22 stycznia 2011, 04:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: mazowsze
Witam wszystkich postanowilem otworzyć ten temat związany z zaawansownymi opcjami w bmw gdyz wiekszosc z nas nie ma pojęcia na temat dzialania i obsługi tych urządzen
Ostatnio oglądalem auto i podczas próby wlasciciel poinformował mnie ze to auto ma amortyzatory sterowane elektronicznie jak równiez uklad kierowniczy jest dodatkowo wyposarzony w elektroniczne urzadzenie ułatwiajace manewrowanie tym samochodem w sumie słyszalem o opcji dynamic drive jak równiez o aktywnej kierownicy( zapomnialem fachową nazwę ) wiem jakie zadanie spełnia podczas jazdy jeden i drugi system lecz dokladnie nie jestem zorientowany jak to konkretnie od strony technicznej działa i rowniez jaka jest trwalosc takich urządzen jak równierz pózniejszy servis auta czyli ceny częsci np taki 1 amortyzator pewnie kosztuje tyle co 4 normalne do e60. Proszę o ciekawe spostrzezenia i opinie na ten temat np. kiedys rozmawiałem z handlarzem ktory miał takie auto sprowadzone powypadkowe na początku było wszystko okey az kiedys jak jechał auto zaczelo sciągac w lewo i przechyliło sie na jedna strone jezdzil po serwisach nie wiem jak to sie skonczyło ale wiem ze kilkakrotnie jezdził poprawiac tą usterkę nie wspominajac juz o kosztach a jakie sa wasze opinie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 22 stycznia 2011, 13:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: mazowsze
nic nikt nie wie? szkoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 22 stycznia 2011, 17:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Cóż, nie od dziś wiadomo, że pneumatyka jest droga i tyle, do tego stopnia, że w tuaregach włąściciele przerabiają amory na zwykłe. DO tego inna droższa budowa amorów i dodatkowo kompresor do zmiany prześwitu a co za tym idzie dodatkowe czujniki rurki ciśnieniowe itd itd. E61 mają w standardzie pneumatyczne tylne zawieszenie na miechach.Kompresor mi padł w zeszłym roku.Koszt używki 850zł, nówka 2500zł.

Co do dynamic drive, to mam to w swojej buni i jest to bardzo fajna sprawa.Manewrowanie w mieście jest o wiele łatwiejsze niż bez tego systemu.Wystarczy pół obrotu kierownicą aby mocno auto skręciło. NIemniej trzeba pamiętać, że przekładnia kierownicza w E60 wykazuje luzy juz po 150tys km.A droższa jest trzykrotnie od zwykłej, więc....hmmm. Jak wysiądzie, to kłopot.Jak to z bajerami.

Reasumując - bajery są fajne w nowych autach.Bo w starych to się trzeba trzymać mocno za portfel. :|

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 23 stycznia 2011, 14:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: mazowsze
dynamic drive to własnie to aktywne zawieszenie a nie jak piszesz aktywna kierownica


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: mazowsze
czy ma ktos z was te bajerki w swoim aucie ? moze cos napiszecie na ten własnie temat?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 21:34 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
ja mam Active steering (aktywna kierownice) i Dynamic Drive w 330i E90 i powiem wam jedno:REWELACJA, auto prowadzi sie zupelnie inaczej niz przy wyłączonych tych systemach

tak działa AS



a tak DD



ogolnie w AS przełożenie kierownicy zmienia sie zależnie od prędkości,

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: mazowsze
Ja jezdziłem e60 z 2003 roku byc moze było cos tam nie tak na równej drodze w lekkim łuku jechało sie pięknie bmka była jak przyklejona i suneła jak po torach ale gdy jechałem po gorszej nierównej drodze miałem wrazenie ze przod samochodu jakos tak wozi w prawo i w lewo takie dziwne odczucie niby pelna kontrola nad samochodem ale tak troche dziwnie sie jechało nie wspominajac o gorszej amortyzacji na dołkach - poprostu auto wyczuwajac dołki w nawierzchni usztywnia sie co z w rezultacie prowdzi do usztywnienia amortyzatorów i jest słabszy komfort jazdy niz na zwyklych amorkach takie jest moje zdanie po chwilowej przejazdzce byc moze błedne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 22:11 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
BARNABA napisał(a):
Reasumując - bajery są fajne w nowych autach.Bo w starych to się trzeba trzymać mocno za portfel.

przekładnia AS w ASO 8500 zl, ale juz używana w cenie 1500 zl, czyli norma

chris bangle jeżdżę ta E90 od 2 miesięcy i nie mogę wyjść z zachwytu jak super sie prowadzi, dałem sie przejechać kumplowi i tez nie mogl wyjść z podziwu, z tymi systemami to jest zupełnie inne auto

BARNABA napisał(a):
Co do dynamic drive, to mam to w swojej buni i jest to bardzo fajna sprawa.Manewrowanie w mieście jest o wiele łatwiejsze niż bez tego systemu

chyba mowisz o Active steering

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 24 stycznia 2011, 22:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: mazowsze
Tak jak pisalem na wstepie taka wiedza na temat tych opcjonalnych udogodnien ze bez obrazy ale ludzie jezdzą uzytkuja a o nazwie i działaniu tych systemów nie maja zielonego pojecia.Kolega kiedys sie zakopał w sniegu i tak gazował zeby wyjechac az sprzegło wykonczył a wystarczyło wyłaczyc systemy antyposlizgowe to taki przykład odbiegajacy od tematu ale tlumaczacy ze brak wiedzy o naszych autach prowadzi czasami do takich przykrych efektow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 25 stycznia 2011, 10:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Darek napisał(a):
BARNABA napisał(a):
Reasumując - bajery są fajne w nowych autach.Bo w starych to się trzeba trzymać mocno za portfel.

przekładnia AS w ASO 8500 zl, ale juz używana w cenie 1500 zl, czyli norma

chris bangle jeżdżę ta E90 od 2 miesięcy i nie mogę wyjść z zachwytu jak super sie prowadzi, dałem sie przejechać kumplowi i tez nie mogl wyjść z podziwu, z tymi systemami to jest zupełnie inne auto

BARNABA napisał(a):
Co do dynamic drive, to mam to w swojej buni i jest to bardzo fajna sprawa.Manewrowanie w mieście jest o wiele łatwiejsze niż bez tego systemu

chyba mowisz o Active steering


Tak tak Darek, chodziło mi o active steering. a nie o dynamic drive. Pomyliłem znaczenie tych dwóch innych systemów. Swoją drogą to nawet nie wiem czy mam dynamic drive. Pewnie Chris Bangle będzie się śmiał, że nie wiem co mam w aucie. hmmm, trudno z nim się nie zgodzić :zawstydzony:

pozdrawiam

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw E-60 aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 26 stycznia 2011, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: mazowsze
[Tak tak Darek, chodziło mi o active steering. a nie o dynamic drive. Pomyliłem znaczenie tych dwóch innych systemów. Swoją drogą to nawet nie wiem czy mam dynamic drive. Pewnie Chris Bangle będzie się śmiał, że nie wiem co mam w aucie. hmmm, trudno z nim się nie zgodzić :zawstydzony:

pozdrawiam[/quote]
Barnaba niema ludzi nie omylnych i wszystko wiedzących czlowiek uczy sie cale zycie
Poproś Kucharza o rozszyfrowanie swojego kodu vin i wtedy juz nikt cie nie zagnie z wiedzy o wyposarzeniu swojej bmwki. Ja jestem dzis wsciekly bo za bardzo rozsadna kase poszła mi sprzed nosa bmw 530d w naprawde full opcji zreszta na stronie 48 lub 49( dokladnie nie pamietam) o rozkodowniu vin jest i mój rozkodowny i wypisana cała opcja wyposarzenia miała naprawde wszystko webasto na pilota displaye wentylowane komfortowe fotele dvd tel. telewizja i ze 100innych bajerow a nie jak ktos ma skóre i xenon to juz pisze w oglszeniu max opcja lub full opcja/ pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 10 stycznia 2013, 09:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Mam rowniez pytanie odnosnie DynamicDrive w e60
Jakie dodatkowe koszty moze wygenerowac posiadanie tego sytemu w aucie ?
jaka jest roznica w zawieszeniu ze sporotwym dostosowaniem podwozia z dynamicdrive i bez niego
czy system DD dziala na zasadzie pneumatyki ?
Macie moze opinie o usterkowosci activestering i dynamicdrive w e60 ? czy te systemy czesto ulegaja awariom ?
chce kupic e60, mam na oku egzemplarz z tymi systemami i zastanawiam sie czy nie stana sie one kosztownym problemem...
z gory dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 10 stycznia 2013, 09:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
w actywnej kierownicy wysiada czujnik położenia kierownicy. nie da się go kupić osobno, jedynie cała kolumna kierownicza. gdzieś to naprawiają, ale trochę to i tak kosztuje.
DD często siada od dziurawych dróg. naprawa w tysiącach. nie jest nieśmiertelny

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 14 czerwca 2016, 19:46 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
ktoś wyjasni od strony technicznej jak działa ten dynamic drive ? w sensie co sie dzieje że auto sie nie przechyla w zakretach, czy to działa zaleznie od prędkości ? czy np jak wchodzimy 50 km/h w lekki łuk też działa czy tylko rzy wyższych prędkościach ? jak ta stabilizacja wygląda ? jakieś aktywne amortyzatory czy jak to jest ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 14 czerwca 2016, 20:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
to z tego co wiem poprostu aktywny stabilizator
na youtube po wpisaniu hasla dynamic drive bmw powinno wyswietlic filmiki z opisem dzialania systemu
system dziala dosyc dyskretnie, moje e60 wyposazone w dynamic drive i sportowe zawieszenie spisywalo sie w zakretach bardzo dobrze
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 14 czerwca 2016, 20:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
ok coś tam poczytałem, z filmików na youtube nie wiele widać oprócz tego że auto sie nie przechyla na zakręcie :) jak sie to zepsuje to jakie koszta ? pompa jest i co prócz tego ? stabilizatory podlegają zużyciu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] aktywna kierownica aktywne zawieszenie dynamc drive
PostNapisane: 14 czerwca 2016, 21:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Piszecie o pneumatyce a w e60 jej nie ma i amorki czy jest DD czy nie są takie same.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL