BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 02:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 20:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 110
Moje BMW: e46 320Ci & z3
Kod silnika: 2x M52TUB20
Sytuacja jest pokręcona, postaram się opisać jasno. Otóż:
- obydwoje drzwi bez problemu zamykają się z pilota, aczkolwiek drzwi kierowcy nie chcą się z niego otworzyć, chociaż słychać dźwięk siłownika po naciśnięciu przycisku na pilocie
- drzwi kierowcy nie zamykają się z przycisku w konsoli, podobnie po ruszeniu z miejsca automatycznie zamykają się tylko drzwi pasażera -tutaj podejrzewam moduł komfortu, ale pozostałe objawy chyba nie są spowodowane przez niego?
- rygielek w zamku kierowcy podnosi się po przekręceniu kluczyka (i steruje pozostałymi zamkami), ale żeby otworzyć drzwi trzeba bardzo mocno szarpnąć, a szyba opuszcza się z opóźnieniem, dopiero po wyszarpaniu drzwi (mowa o coupe więc powinna się nieco opuścić tuż po pociągnięciu za klamkę)
- klamka wewnętrzna działa całkowicie w porządku -po pociągnięciu szyba opuszcza się a drzwi otwierają

Dlaczego może się tak dziać? Zdjąłem dzisiaj tapicerkę z drzwi ale niewiele udało mi się zdziałać, nie wiem za bardzo jak wyjąć klamkę zewnętrzną.
Mam jeszcze inne pytanie -czy kable, biegnące do przełącznika regulacji lusterka powinny być gdzieś wpięte na kostce którą można rozpiąć po zdjęciu tapicerki? Pytam bo nie widziałem u siebie żadnej wtyczki, nie wiem czy tak ma być czy poprzedni właściciel odstawił jakieś druciarstwo, czy może trzeba dostać się do samego przełącznika lusterek i przy nim rozpiąć?
I jeszcze jedno pytanie przy okazji: czy da się całkowicie wyłączyć oświetlenie wnętrza? Chodzi o to żeby lampki nie włączały się po otwarciu albo odryglowaniu drzwi (mam najbogatszą opcję oświetlenia). Po prostu nie chciałbym rozładować akumulatora podczas naprawiania zamka, a ciągłe naciskanie przycisku przy lampce w podsufitce jest średnio wygodne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 22:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 79
Lokalizacja: Nowogard
Garaż: X3 f25 2.0d
było 3 330d
3 320d
kolego ostatnio tez dużo walczyłem z centralnym zamkiem. Spróbuj najpierw naprawić moduł komfortu. później zobaczysz jakie objawy zostaną,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 22:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 110
Moje BMW: e46 320Ci & z3
Kod silnika: 2x M52TUB20
Najbardziej mi zależy żeby nie trzeba było szarpać drzwiami żeby się otworzyły, a to mi wygląda bardziej na kwestię mechaniczną niż moduł komfortu, może to mieć z nim związek? Jak się zdejmuje ozdobne listwy nad schowkiem? Bo pod nimi o ile wiem są śrubki które trzeba odkręcić żeby dostać się do modułu komfortu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 22:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: E36 316i
Kod silnika: M43B16
najprawdopodobniej odgięła się metalowa część za którą pociąga klamka zewnętrzna, pewnie wystarczy ściągnąć tapicerkę i dogiąć ja delikatnie żeby nie ułamać i wszystko wróci do normy, opuszczanie szyby rownież bo chyba czujnik od tego właśnie znajduje się pzry klamce...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 23:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 110
Moje BMW: e46 320Ci & z3
Kod silnika: 2x M52TUB20
hmm a jak się dostać do tej części? Trzeba wyjmować klamkę lub zamek czy jest widoczna po zdjęciu tapicerki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 23:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: E36 316i
Kod silnika: M43B16
chyba trzeba odkrecic tapicerke i zamek te trzy sruby co sa w drzwiach wtedy chyba jest latwiej, choc generalnie to nie jest latwe ale powinienes dac sobie rade i nie szarp moze przez jakis czas klamka bo mozesz calkiem ja uszkodzic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 1 lutego 2011, 13:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 110
Moje BMW: e46 320Ci & z3
Kod silnika: 2x M52TUB20
Nic się nie rozsypie jak rozkręcę? A jak wygląda sprawa z tymi kabelkami do lusterka, powinno dać się rozpiąć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 1 lutego 2011, 14:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 582
Lokalizacja: Bolesławiec
Moje BMW: e46 trumenvagon
Kod silnika: spacerówka
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1661879
A nie masz tam u siebie -10" mrozu? u mnie zamek potrafi zamarznąć ale tylko kierowcy i tylko on sie nie otwiera pozostałe tak. Psikam odmrażaczem wsiadam drzwiami z boku jak dojadę gdzie trzeba wszystko wraca do normy. Tzn. pilot otwiera i zamyka już wszystkie drzwi. Raczej nie ma na siłę męczyć jak masz zamarznięte bo moduł możesz uwalić dopiero.. no chyba że to nie od mrozu..

_________________
BYŁA E46 JEST E34...a za rok E30 będzie wozić moje litery cztery...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 1 lutego 2011, 15:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 110
Moje BMW: e46 320Ci & z3
Kod silnika: 2x M52TUB20
Niestety nie jest to od mrozów, już przed ich nadejściem tak się działo, aktualnie auto stoi cały czas w garażu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 1 lutego 2011, 15:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: E36 316i
Kod silnika: M43B16
Jeśli będziesz ostrożny nie powinno się nic rozsypać, kabel od sterowania lusterek odłącza się przy samym przelączniku zresztą widać tam wtyczkę... Który to rocznik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 1 lutego 2011, 22:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 110
Moje BMW: e46 320Ci & z3
Kod silnika: 2x M52TUB20
MichałBMW21 napisał(a):
Jeśli będziesz ostrożny nie powinno się nic rozsypać, kabel od sterowania lusterek odłącza się przy samym przelączniku zresztą widać tam wtyczkę...

powinna być dostępna po zdjęciu boczka czy trzeba jeszcze dodatkowo coś rozebrać? Być może nie zauważyłem jej bo robiłem przy słabym świetle...

Cytuj:
Który to rocznik?

początek 2000


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z zamkiem w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 27 stycznia 2012, 00:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
odswiezam temat, bo mam podobny problem...

nie moge otworzyc auta klamką z zewnątrz, ani od wewnątrz...

Dzisiaj przyszły pierwsze mrozy - otworzyłem auto, wsiadłem i wszystko ok... wróciłem do domu, chcę wysiąść z auta i dupa...
Jak mam zaryglowane drzwi i ciągnę wewnetrzna klamkę to za pierwszym razem rygiel się podnosi, a za drugim razem kiedy drzwi powinny się otworzyć nic się nie dzieje...
Opuściłem okno, ciągnę za klamkę z zewnątrz i dalej nic... w efekcie ewakuowałem się przez drzwi pasażera...

ma ktoś na to jakiś sposób? czy pomiędzy klamką zewnętrzną a zamkiem są jakieś elementy typu linki, etc, czy też są one bezpośrednio ze sobą połączone? (wtedy mógłbym wykluczyć zerwanie linki i moje przypuszczenia mogłyby się oprzeć na zamarznięciu zamka...)

nienawidzę [cenzura] zimy :/

UPDATE:
już po problemie ;)

wczoraj wieczorem trochę pogrzałem w samochodzie, że aż się wytrzymać nie dało od ciepła, a oprócz tego popsikałem odmrażaczem pod klamkę w otworki które prowadzą do zamka. dzisiaj rano poszedłem do auta, otworzyłem i normalnie się otwarły za klamkę, więc luzik ;) ...najprawdopodobniej po ostatnich ulewach trochę wody dostało się do zamka, musiało zamrozić jakiś mechanizm, a po ogrzaniu wnetrza lód roztopił się/odparował i teraz mimo iż dużo wyższej temperatury nie ma wszystko działa ok ;)

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL