BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 11:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 5 lutego 2011, 15:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 525i
Kod silnika: M50
gdzie jest bezpiecznik od centralnego zamka w bmw 525 e34 bo pilot nie chce zamknac ajak zamykam kluczykiem to odbija caly central


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 5 lutego 2011, 17:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
pod tylną kanapą po lewej stronie auta. miałem podobnie jak Ty (co drugi raz zamykał a co drugi odbijał) Wymiana 1 bezpiecznika załatwiła sprawę :]

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 5 lutego 2011, 18:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 46
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: E34 525i,530iA
Kod silnika: m50b25,m60b30
W mojej 520i miałem tak,że w pewnym momencie jazdy przestały działać:el.szyby,el.szyberdach,wycieraczki i centralny zamek.Przyczyna:przepalone dwa bezpieczniki znajdujące się pod kanapą po lewej stronie koło przekaźników.A myślałem,że nastąpiła jakaś poważna awaria elektryki.Wymieniłem bezpieczniki i jak ręką odjął,problem zniknął,wszystko działa :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 5 lutego 2011, 19:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
tylko bezpieczniki nie przepalaja sie bez przyczyny,podejrzewam ze problem tkwi w instalacji drzwi-przelotki,lub wilgoć ....za jakis czas problem moze sie powtórzyć.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 5 lutego 2011, 19:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
u mnie przepalił się bez przeczyny. wszystko było ok przez kilka miesięcy, potem padł i teraz znów spokój od kilku miechów

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 5 lutego 2011, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 46
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: E34 525i,530iA
Kod silnika: m50b25,m60b30
wlodbann napisał(a):
tylko bezpieczniki nie przepalaja sie bez przyczyny,podejrzewam ze problem tkwi w instalacji drzwi-przelotki,lub wilgoć ....za jakis czas problem moze sie powtórzyć.....

Niewykluczone.W mojej 520i było trochę wilgoci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 6 lutego 2011, 11:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 525i
Kod silnika: M50
sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok i nadal nie mogę zamknąć autka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 6 lutego 2011, 11:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
kolego,a moze ktoryś z siłowników w drzwiach lub klapie zeswirował i przez to masz problemy.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 14 marca 2011, 20:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E36
Kod silnika: M54B28
mam bmw e34 325 centralny działał z pilota,jak wyjmowałem kluczyk ze stacyjki to samo było ze światłem w środku potem raz działało raz nie działało a w tej chwili nie działa wcale tylko alarm może ktoś pomoże :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 24 marca 2011, 09:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 283
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Moje BMW: E 34 525
Kod silnika: M20B25
Cytuj:
u mnie przepalił się bez przeczyny. wszystko było ok przez kilka miesięcy, potem padł i teraz znów spokój od kilku miechów


u mnie ten sam problem i zlokalizowana przeczyna- od aku na plusowym mam takie plastikowe łączenie przewodów( rozgałęźnik) i tam nie bylo styku dobrego i robiło zwarcie.warto sprawdzić bo mało roboty


Cytuj:
mam bmw e34 325 centralny działał z pilota,jak wyjmowałem kluczyk ze stacyjki to samo było ze światłem w środku potem raz działało raz nie działało a w tej chwili nie działa wcale tylko alarm może ktoś pomoże


może w któryś drzwiach czujnik padł? wtedy światło w środku nie działa i może mieć wpływ na centralny zamek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 9 listopada 2013, 14:52 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
kilka dni temu pojawił się u mnie problem z centralnym zamkiem, na początku tylko denerwujący, ale teraz już mnie w :cenzura: a.
Przy zamykaniu z pilota zamek CZASAMI odbijał, przy drugim zamknięciu zamykał wszystko oprócz drzwi pasażera (zauważyłem to po kilku dniach) Przy zamykaniu kluczykiem, nie odbijał, ale drzwi pasażera dalej otwarte. Problem jest o tyle dziwny, że raz łapie, raz nie, czasem zamyka wszystko pięknie, a czasem się muszę bujnąć naokoło auta, żeby kluczykiem zamknąć drzwi pasażera i wtedy normalnie centralny zaskakuje. Sprawdziłem i wymieniłem profilaktycznie bezpieczniki te pod kanapą, ale wszystkie były ok. Ogólnie obstawiam, że winne są drzwi pasażera, tylko gdzie szukać przyczyny? Winny jest ten mały pierdolnik do wciskania drzwi czy jakieś siłowniki w środku?

fajnie jakby ktoś miał jakieś foto jak wygląda mechanizm tych rygielków i siłowników, może jakieś cięgno się zsunęło :mur:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 10 listopada 2013, 20:40 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Problem rozwiązany. Winowajcą był element nr 5, czyli metalowy drucik.
Ściągnąłem boczek-działało, przesmarowałem cały mechanizm, złożyłem wszystko do kupy-przestało działać. Okazało się po odkręceniu elementu nr 6, że metalowa dźwignia odgięła się i blokowała się o boczek, blachę i ledwo mieściła się w dziurce w boczku. Po odgięciu i poluzowaniu działa jak przed 20stoma laty :hyhy:

Obrazek

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 3 maja 2014, 09:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e21, e34
Garaż: e21 M10B16 '79
e34 M30B35 '90
Wczoraj zakupilem e34 535i sedana i po dojechaniu do domu (niestety na razie nie mojego, gdzie samochod moge garazowac i mam narzedzia) wyszedl problem, ktory przegapilem przy zakupie - centralny zamek zamyka wszystko, procz drzwi za kierowca. Nie dziala takze el. zamykanie szyby w tych drzwiach. Moze ktos mi podpowie, jak pominac centralny, by wykorzystac "dupsik" do manualnego zamykania? Jestem zmuszony do zostawienia samochodu pod blokiem, wiec musze jakos domknac drzwi.
Sprawdze dzis wszystkie polaczenia, ktore przeoczylem pewnie i bezpieczniki, ale info. jak manulanie zamykac drzwi, przyda sie chocby na przyszlosc, jesli dzis mi sie uda z tym uporac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] centralny zamek
PostNapisane: 3 maja 2014, 12:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e21, e34
Garaż: e21 M10B16 '79
e34 M30B35 '90
Udalo mi sie powrocic do manualnego zamykania drzwi, poprzez zdjecie boczka i odkreceniu silownika (2 sruby 6). Co do szyby, gdy naciskam przelacznik na drzwiach, slychac stukanie przekaznika pod kanapa, ale nic sie nie dzieje. Bezpieczniki wszystkie sa dobre, zarowno pod maska, jak i kanapa. Silownik centralnego byl wilgotny, wiec pewnie to bedzie powodem awarii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL