BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 14:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 08:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36 316i Compact
W mojej e36 1,6 96r. m43 wystąpił problem z odpaleniem . Mianowicie cos z rozrusznikiem gry przekrecam stacyjkę by go odpalic wydaje dzwiek jak by zębatka krecila na sucho cos w stylu pisku czasem zakreci troche i po chwili znowu pisk i podczas gdy wyłacze zapłon następuje wstrząs silnika tak jakby w nim cos walnęło a czasem odpala normalnie .
co może być przyczyną ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E 36 rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 08:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 614
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: e38
Kod silnika: m52tub28
Garaż: było e36 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132855
było e39 523i
jest e38 728i
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bendiks :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E 36 rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 08:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36 316i Compact
czyli chodzi o bendiks ? Bo nie ma dzwięku chrobotania jak by zebatki o siebie ocierały , tylko jak by bendiks nie dochodzil wogole do niej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E 36 rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 13:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 431
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: m43b16
witam, pozwole sie podpiąć po temat bo mam ten sam problem, bendiks mi nie załapuje za pierwszym razem, ostatnio to musze z 5-6 razy przekrecać stacyjke zeby udało sie odpalic, jak silnik sie nagrzeje to odpali idealnie za pierwszym razem. I tu mam pytanie i prośbe czy tkoś mógł by mi wytłumaczyć jak mogę sam wymienić ten bendiks?? bardzo bym prosił o pomoc bo te odpalanie staje sie coraz bardziej uciążliwe, nie chcę jechać do znachora bo byłem u kilku i chcieli za to 250-300zł a na sianie nie siedze i studjuje to chyba wiecie o co chodzi. Posiadam jak kolega zakładajacy temat silnik b16m43.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 14:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Mam zbedny rozrusznik jak by co ;)

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E 36 rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 17:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 288
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 x2
xkrafft napisał(a):
witam, pozwole sie podpiąć po temat bo mam ten sam problem, bendiks mi nie załapuje za pierwszym razem, ostatnio to musze z 5-6 razy przekrecać stacyjke zeby udało sie odpalic, jak silnik sie nagrzeje to odpali idealnie za pierwszym razem. I tu mam pytanie i prośbe czy tkoś mógł by mi wytłumaczyć jak mogę sam wymienić ten bendiks?? bardzo bym prosił o pomoc bo te odpalanie staje sie coraz bardziej uciążliwe, nie chcę jechać do znachora bo byłem u kilku i chcieli za to 250-300zł a na sianie nie siedze i studjuje to chyba wiecie o co chodzi. Posiadam jak kolega zakładajacy temat silnik b16m43.
Pozdrawiam.


250zł to ładnie chcieli Cię orżnąc ;p mój mechanik za wymiane bendixa woła 100 ale jakoś nie mam czasu żeby to naprawic, ponadto powiedział że troche zabawy z tym jest bo trzeba rozkręcic rozrusznik ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 20:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 431
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: m43b16
Pablosek rozumiem ze bendiks sam kupowałeś, a pamietasz może jakiej firmy i ile kosztował?? działa bez zarzutu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 8 lutego 2011, 21:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e36 328
Kod silnika: m52b28
ja kupiłem rozrusznik na allegr*O za 50 zł zregenerowałem go za 30 zł i śmiga!:D

_________________
I LOVE E36


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 9 lutego 2011, 08:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 288
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 x2
xkrafft napisał(a):
Pablosek rozumiem ze bendiks sam kupowałeś, a pamietasz może jakiej firmy i ile kosztował?? działa bez zarzutu?


nie wiem czy działa bo nie mam czasu zeby sie za to zabrac. firmy nie pamiętam, wiem że jakis tańszy zamiennik, a czy będzie śmigał to sie okaże ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 16 lutego 2011, 18:11 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
kostka stacyjki jest wyrobiona mialem to samo zmien na nowa kostke i po problemie.sprawdz czy dziala prawidlowo.wyjmij ja i odpal srubokretem z kostki jak odpala ok to kostka a bajer jest taki ze wysuwajacy sie palec ze stacyjki w kostke wyciera ja i nie przekreca do konca przy przekreceniu kluczykiem,,,a objawy sa takie jak pisales ja mialem to samo przerwanie pradu i uderzenie rozrusznika w zamach nic ciekawego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 25 sierpnia 2011, 16:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Witam . Przylacze sie do tematu bo mam podobny problem. Coraz czesciej nie wyzuca mi bendiksa przy rozruchu a czasami wyzuci i cofa sie spowrotem takze potelepie silnikiem i zaskoczy. Prosilbym o jakie foto gdzie mam sprawdzic te rzekoma kostke przy stacyjce bo chcialbym wiedziec mniej wiecej co i jak .

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 25 sierpnia 2011, 20:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Reeper napisał(a):
gdzie mam sprawdzic te rzekoma kostke przy stacyjce
Odpowiedź już masz, przy stacyjce, innej tam nie ma więc znajdziesz :rotfl: . Według mnie to bendix już szwankuje, wymiana jest prosta, tylko gorzej z samym rozrusznikiem. Bendix do mojego rozrusznika 60zł, ale w e36 było kilka rozruszników i bez demontażu nie kupuj.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 25 sierpnia 2011, 20:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
lupanet, dzieki za odpowiedz . W takim razie jutro jade sie ustawic z elektoro-mechanikiem na calkowita regeneracje rozrusznika. Nie caly rok temu brat zaplacil cos 150 zł i nic go nie interesowalo :)

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 15:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Bylem dzis u elektro-mechanika i powiedzial ze za robocizne 80 zl bierze plus czesci czyli jakies 150 zl bedzie . Mowil tez , ze moga to byc widelki a wtedy bedzie gozej bo objawy sa takie same no ale trzymam sie tego bendiksa :) Opowiadal tez , ze widzial jak w BMW komus caly wieniec zerwalo a tego bym nie chcial :P Jestem umowiony na 8 wrzesnia ale mam podjechac w srode bo moze sie znalesc jakies wolne miejsce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 16:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1363
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 3x e36
Kod silnika: m43b18 m43b19 m52b25
Reeper napisał(a):
Mowil tez , ze moga to byc widelki a wtedy bedzie gozej
dlaczego gorzej ? wymiana widełek i tyle ,choc czasem się zdarza że uszkodzeniu ulegnie przekładnia satelitarna bo jej bieżnia jest z tworzywa wtedy objawy są podobne jak przy puszczającym bendixie.Jaki silnik masz w swoim aucie ? Jakiej firmy rozrusznik bo jeśli Magneti Marelli to zrezygnuj z niego kup używkę boscha niech elektryk przejrzy i będziesz zadowolony.Z własnego doświadczenia wiem że rozruszniki m40 m42 m43 m50 m52 są identyczne i pasują zamiennie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 16:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 222
Lokalizacja: Gd
Może być coś jeszcze z elektromagnesem, ale twoj mechanik powinien Ci wszystko bez problemu ogarnąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E 36] rozrusznik
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 19:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Damy rade szczerze to nie pamietam co mowil o tych widelkach ale powiedzial , ze bendiks nie koniecznie chociaz wszystko na to wskazuje . Wyciagnie rozrusznik i bedzie wiedzial . Bardzo dobry elekto-mech w mojej miejscowosci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL