BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 01:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 18:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
mianowicie problem jest taki, że pulsują mi światła oraz podświetlenie kokpitu, tzn przygasa wszystko naraz, dośc powoli, cóż to może być ? akumulator ? nie był wymieniany przez 3 lata co najmniej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 26
Lokalizacja: Kępno
Moje BMW: 728i e38
Kod silnika: m52
ladowanie ok? podejrzewam regulator napiecia albo inny problem z altelnatorem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 19:11 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
ładowanie musiałbym sprawdzić, generalnie jak włącze np podgrzewanie foteli i tylnej szyby to efekt sie nasila


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 19:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: m50b20
U mnie dzieje sie bardzo podobnie ale mam kiepski aku wiec moze u ciebie byc to samo a aku tez mam jakies 3 lata. A odpala ci normalnie czy masz problemy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 19:47 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
nie raz jak postoi to trzeba dłużej zakręcić, nie raz odpali za drugim razem, ale to po 3 dniach stania. normalnie odpala za pierwszym razem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 20:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: m50b20
Identycznie tak jak u mnie jak dluzej postoi to ciezej idzie albo wcale juz nie dam rady:) takze raczej na pewno mamy aku do wymiany;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 20:46 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Chodzi o takie powolne przygasanie i rozjaśnianie? Czy obroty zmieniają się w parze z tym? Przy najniższych obrotach zdarza się, że alternator nie może wyrobić tych 14 z hakiem volt. Jeżeli jest zapotrzebowanie, ECU podnosi wtedy nieco obroty biegu jałowego. Jeżeli światła pulsują podczas pracy silnika, to właśnie będzie to spowodowane niewłaściwym sterowaniem silnika, proponuje przygazować do 1tyś rpm i wtedy napisać co się dzieje. Słaba kondycja aku raczej nie jest tym spowodowana, akuś musiałby mieć wew zwarcie, ale to wtedy nie byłoby mowy o odpaleniu, a i tak być może chodziłby OK. Dobrze by było też zmierzyć i napisać jakie napięcie jest na klemach akumulatora, przed odpalenie, po odpaleniu, po zwiększeniu do 1000 rpm.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 2 marca 2011, 21:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Jak przygasa powoli to może to być akumulator, podmień na inny i zobaczysz.

Przy szybkim miganiu na biegu jałowym,które prawie zanika na wyższych obrotach , przyczyną zwykle jest regulator napięcia.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 3 marca 2011, 12:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
słaby aku nie daje takich objawów bo mój już działa na resztkach sił i żadnego migania nie stwierdziłem ;)
ale kiedyś widziałem taki objaw u znajomego, niby przyczyną okazał się aku bo był za mocny czy za słaby już dokładnie nie pamiętam (ale jak ostatnio nie wymieniałeś baterii to można to od razu wykluczyc).
A tak poza tym to także radził bym sprawdzic regulator...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 3 marca 2011, 13:10 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
obroty na postoju stoją w miejscu, jak dodam gazu, światła również pulsują. Ostatnio przegoniłem go po trasie, więc aku się troche podładował (bo jeźdże generalnie na krótkich odcinkach) ale i to nie pomogło. Dodam też że jak włącze grzanie foteli na 3 kreski, to dopiero po 2 minutach coś czuć, a po 5 jest dopiero ciepło w tyłek. Nie za długo ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 3 marca 2011, 13:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
davidoff napisał(a):
obroty na postoju stoją w miejscu, jak dodam gazu, światła również pulsują. Ostatnio przegoniłem go po trasie, więc aku się troche podładował (bo jeźdże generalnie na krótkich odcinkach) ale i to nie pomogło. Dodam też że jak włącze grzanie foteli na 3 kreski, to dopiero po 2 minutach coś czuć, a po 5 jest dopiero ciepło w tyłek. Nie za długo ?

Sprawdź napięcie jak koledzy wyżej podpowiadali i napisz jakie wartości uzyskałeś bo bez tego ani rusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 3 marca 2011, 13:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
na odpalonym silniku mam 14V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 3 marca 2011, 13:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
davidoff napisał(a):
na odpalonym silniku mam 14V

bez żadnych obciążeń? masz równe 14V bez żadnego falowania?

Na forum już podobne pytanie było jak widac:
muda44 napisał(a):
Akumulator to wielka bateria - element który stabilizuje napięcie.
Nie powinno skakać !!!! ( chyba ze aku pada albo przywiera z powodu śmieci na dnie z oberwanych cel )
Tak miałem w E34
Głośno chodził alternator.
Wymiana łożysk , regulatora nic nie dała. Problem z uzwojeniem. Napięcie ładowania OK
Kupiłem drugi Valeo.
Na wolnych obrotach na postoju widać było pulsowanie świateł. I były skoki 14,2 - 13,7
Sprzedawca stwierdził że nagle coś się stało z masą itd.
Bzdura.
Pojechałem do gościa który robi alternatory i rozruszniki. Miał sprzęt i sprawdził mi go na zewnątrz. Wymienił mi regulator , przy okazji łożyska i napięcie się ustabilizowało.
Może masz niesprawny regulator , zimny lut na diodzie lub padniętą diodę. Ewentualnie coś z uzwojeniem.
Napięcie może spaść pod obciążeniem ale stabilnie. Bez skoków.
Ze skokami nie doładuje Ci akumulatora co na dłuższą metę przyspieszy jego zużycie.

viewtopic.php?f=1&t=64001&view=previous


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 3 marca 2011, 14:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 525 TDS
Kod silnika: 256S3
mam problem e39tds 2,5 po wymianie wiatraka visco i chlodnicy na nowa nie otwiera sie termostat temperatura na silniku jest wysoka .

ten to juz maly ale po zgaszeniu silnika po 15 min ponownego uruchomieniu w aucie zaczyna wszystko gasic cala elektryka stuk stuk stuk i tyle wogle nie da sie auta uruchomic czy to moze byc alternator bo jak sie da glowe do silnika to z tej okolicy slychac stuk jak by zwarcie by bylo

wszystko sie stalo kiedy mielismy nieprzyjemna sytuacje na autostradzie kiedy zjechalismy z niej i nagle woda zaczela sie gotowac i oczywiscie wyrwal szlauch gorny z chlodnicy i caly plyn chlodniczy wylal sie w okolicy tego alternatora . uszczelka pod glowica jest dobra bo w oleju nie ma smietany he he . Po calej rozkreceniu starej chlodnicy bo nadalwal sie tylko juz do wymiany w wiatraku padl ten visco jest teraz wymieniony . Oczywiscie ten alternator byl mokry po tym wybuchu ojciec go wymontowal i wysuszyl dzis po calym skreceniu wszystkiego auto uruchomilo ale po tych 15 min juz nie i tak jak wyzej opisalem dzieje sie tak .

prosze o pomoc fachowcy fanow BMW ( biedni maja wszystko ) :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 3 marca 2011, 15:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
14V jest bez obciążeń


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 19 marca 2011, 07:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 26
Lokalizacja: Kępno
Moje BMW: 728i e38
Kod silnika: m52
dziś jadę po nowy akumulator wiec dam znać czy to coś pomogło bo u mnie tez zauważyłem delikatne pulsowanie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 19 marca 2011, 09:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 147
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: bmw e61
Kod silnika: N52b30
witam podladuj porzadnie aku pod prostownikiem i wtedy zobacz lub faktycznie podmien na inny na chwile wtedy zobaczysz zanim kupisz nowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 19 marca 2011, 11:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 341
Lokalizacja: BI
Moje BMW: E 39 / E 38 / E90
Kod silnika: N46b20b
RACKI46 nie mieszaj,załóż nowy temat lub poczytaj podobne problemy http://www.bmw-sport.pl/search.php

W pełni zgadzam się z mroova81 ale temat wkoło macieju,davidoff napisz co rozumiesz przez pojęcie "pulsowanie" opisz co się dzieje z tym wszystkim . Aku bym jednak też wykluczył bo gdybyś miał go naprawde słabego byś nie zapalił auta poniżej ok 11,8v . Ładowanie sprawdź też Z obciążeniem.

_________________
Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy .
- n42
- n46
- n45
- n62
- m54


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 19 marca 2011, 17:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 26
Lokalizacja: Kępno
Moje BMW: 728i e38
Kod silnika: m52
kupiłem dziś aku i nie ze względu na to że pulsują mi lampeczki:) tylko dlatego że nie trzymał prądu wystarczyło że dłużej pooglądałem TV itd. i ziben nie palił:/ założyłem nowy aku i nadal widzę delikatne pulsowanie podświetlania wnętrza pewnie dlatego że mam diodowe białe podświetlanie wnętrza.........radził bym udać się do fachowca od alternatorów i sprawdził ładowanie pod obciążeniem i bez oraz pulsacje powinno być tak bez obciążenia i z obciążeniem około 14V pulsacja napięcia 0,10V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (e39) pulsowanie świateł oraz podświetlenia kokpitu
PostNapisane: 20 marca 2011, 14:28 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
u mnie jest jeszcze np coś takiego, jak odsuwam szybe to światła dość znacznie przygasają


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL