BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 6 marca 2011, 20:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 141
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Witam,
ściągałem dzisiaj boczek w drzwiach kierowcy i okazało się, że pod nim znajduje się wolna wtyczka (czarna ze zdjęcia). Myślałem, że to kable pod elektrykę szyb, ponieważ wg VIN mam rozszerzoną wiązkę, ale do szyb idą chyba 2 mniejsze wtyczki :/ Od czego w takim razie może być ta wtyczka? Przy okazji zauważyłem, że ktoś obciął kable od centralnego, w wyniku czego od zamka idą 2 - czerwony i szary, a na drzwiach wiszą 2 inne - biało-czerwony i czerwono-zielony :przestraszony: Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to wszystko podłączyć?

http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/f1f ... fa3fb.html

Z góry dzięki za pomoc,
pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 7 marca 2011, 17:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 189
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 vanos
Kolego czarna podłóżna wtyczka jest od silnika elektrycznych szyb. Auto coupe czy sedan? I sprawdź jaki masz silnik przy szybie kierowcy i jaki przycisk na konsoli (tzn na grube czy cienkie kable). Bo taka wtyczka występowała jak był silnik ze sterownikiem. Najlepiej zrób zdjęcie drzwi jak wyglądają kostki które są albo powinny być przymocowane do klamki od środka (żółta, szara i biała) bo może te kable są od tego. Działa Ci centralny zamek? Zrób fotki tych kabli


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 7 marca 2011, 19:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 141
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Auto to sedan '92

Wyposażenie

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)
S210A ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS ) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy
S400A SLIDING SUNROOF MANUAL Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie
S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM Regulator zasięgu świateł
S577A RENTAL CAR PREPARATION Instalacja samoch. do wynajęcia
L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy/Austria
S848A ENLARGED WIRING HARNESS Rozszerzona wiązka kabli

Jak widać kompletny golas, elektrycznych szyb nie ma. Kostek, o których mówisz (żółta, szara i biała) nie mam. Centralny również nie działa, bo jakiś :cenzura: poobcinał przewody. Zdjęcia wrzucę jutro, bo nie mam porządnego aparatu z flash'em, żeby zrobić w takich ciemnościach :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 7 marca 2011, 20:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 189
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 vanos
Kolego a więc skoro masz rozszerzona wiązkę kabli to sprawdź w obu drzwiach z przodu czy będziesz miał wtyczki bo najwidoczniej są one pod elektryke szyb (te czarne ze zdjęcia). Biała wtyczka jest od sterowania elektrycznych lusterek. Tylko czy to zdjęcie jest z drzwi pasażera?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 7 marca 2011, 20:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 141
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Zdjęcie jest z drzwi kierowcy anglika. U mnie ta wtyczka również jest w drzwiach kierowcy. Jutro sprawdzę czy w drzwiach pasażera też będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 7 marca 2011, 20:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 189
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 vanos
Więc jak u Ciebie w drzwiach kierowcy jest podobnie to tak jak napisałem biała podłóżna wtyczka jest od przełącznika ustawiania elektrycznych lusterek. Czarna podłóżna na 5 lub 6 pinów jest od silnika szyby przy silniku który ma modół w sobie (wtedy przełącznik jest dwupozycyjny wiem bo taki mam u siebie w sedanie a były one stosowane we wcześniejszych rocznikach zanim zaczęto montować moduł komfortu). Mała czasem również jest do silnika szyb bo czasem były silniki na dwie wtyczki (w coupe). A jak jest u Ciebie to najlepiej ściąg boczek i zrób zdjęcia wnętrza drzwi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 7 marca 2011, 20:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 141
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
dj.landi napisał(a):
biała podłóżna wtyczka jest od przełącznika ustawiania elektrycznych lusterek.

Zgadza się, bo sam ją dzisiaj odłączałem.

dj.landi napisał(a):
przełącznik jest dwupozycyjny wiem bo taki mam u siebie w sedanie a były one stosowane we wcześniejszych rocznikach zanim zaczęto montować moduł komfortu

To znaczy, że przełącznik nie ma takiego 'drugiego kliknięcia' dzięki któremu można zamknąć/otworzyć szybę za jednym naciśnięciem, tylko trzeba trzymać wciśnięty przycisk, tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 7 marca 2011, 23:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 189
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 vanos
Właśnie odwrotnie... We wcześniejszych wersjach zanim zakładano moduł komfortu głównie silnik szyby kierowcy był wyposażony w moduł sterujący z przekaźnikami odnośnie otwierania/zamykania szyby. Wtedy zwykle do przełącznika od tego okna dochodziły cienkie kable gdyż siłownik nie był sterowany prądowo i zwykle reszta przełączników (np u pasażera) była na grube piny i tam silnik był sterowany jakby silno-prądowo poprzez zamianę polaryzacji (wtedy była biała wtyczka na grube piny) i wtedy było tylko jakby jedno kliknięcie po wciśnięciu przycisku. Przycisk na małe cienkie piny był dwu-pozycyjny. Tzn przy lekkim wciśnięciu przycisku szyba tyle się odsuwała/zasuwała jak długo trzymaliśmy przycisk (po wciśnięciu słychać jakby jedno "kliknięcie") a gdy mocniej wdusimy przycisk, słychać drugie "kliknięcie" i szyba leci sama w dół i nie musimy trzymać przycisku zarówno przy otwieraniu jak i przy zamykaniu. Przy takim rozwiązaniu po całkowitym otwarciu/zamknięciu okna słychać było z drzwi jak przekaźniki odłączał układ takim "pstryknięciem".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 8 marca 2011, 17:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 141
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Są i zdjęcia (przepraszam za jakość - robione poczciwą Nokią :wstyd: biała wtyczka wisząca koło korbki jest od przełącznika lusterek):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli jest to rzeczywiście, w 100%, wiązka do elektryki szyb, to powiedz mi czy orientujesz się jak wyglądałaby sprawa wymiany drzwi na takie z elektryczną szybą? Obecne i tak muszę wymienić, ponieważ są wgniecione a mam okazję kupić tanio kompletne drzwi w kolorze, z pełną elektryką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 9 marca 2011, 09:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E36
Kod silnika: B28
Odkręcasz swoje, wypinasz wtyczkę instalacji łączącą drzwi z karoserią (najpierw odkręcając 2 wkręty na klucz bodajże 7) i w odwrotnej kolejności zakładasz drzwi nowokupione... :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 9 marca 2011, 11:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 189
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 vanos
Tak jak napisał kolega wyżej. Z tym że jeszcze musisz wybić bolec który jest od ogranicznika otwarcia drzwi przy karoserii. Wtyczki masz skręcane przy słupku więc tylko ściągasz gumową osłonkę i odkręcasz wtyczkę i zamieniasz drzwi.
Ta wtyczka na pewno jest od elektrycznych siłowników szyb.
Po drugie sprawdź w tunelu obok lewarka (pociąg do góry skórzany mieszek i go wyjmij) i sprawdź czy wewnątrz również będą jakieś kable i wtyczki od przycisków. Choć mogą one być schowane więc jak masz chęci i czas to możesz sobie zdjąć ten kokpit centralny między siedzeniami i popatrzeć jak wygląda instalacja czy wtyczki są tam schowane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 9 marca 2011, 14:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 141
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Ok, dzisiaj sprawdzę, bo zrobiło się ciepło to trzeba korzystać :D Ogromne dzięki za pomoc Panowie :zdrowko: Jak będziecie przejazdem na dolnym śl. to zapraszam na zimne piwko ;)

pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 28 lutego 2013, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Moje BMW: e36 316
Witam
sorrki za "odgrzewanie kotletów" ale nie chciałem otwierać nowego tematu. Znalazłem dziś tą samą wolną wtyczkę co kolega. Jak można wymienić szyby na elektryczne? Wystarczy zmienić mechanizm oraz tunel na ten z przyciskami? czy trzeba coś exstra montować?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 28 lutego 2013, 19:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 157
Lokalizacja: czaplinek
Moje BMW: e 36 sedan 2.3
Kod silnika: m52b25
panowie ta wtyczka czarna jest od siłownika centralnego zamka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 2 marca 2013, 13:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
eloelotom, tu masz wszystko opisane.

viewtopic.php?f=25&t=101907

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 3 marca 2013, 01:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Moje BMW: e36 316
podziękował


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wolna wtyczka w drzwiach kierowcy
PostNapisane: 3 marca 2013, 13:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Moje BMW: e36 316
A jeszcze jedno pytanie. w rozszerzonej wersji okablowania nie ma wtyczki do szyberdachu?Chodzi oto, że skoro są wiązki do szyb to do szyberdachu też powinna być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL