BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 10:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 22 marca 2011, 22:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
witam skorzystalem z tej rady :Sprzęgło. Zaciągnij hamulec ręczny i staraj się ruszyć z trzeciego biegu. Jeśli silnik nie zgaśnie, oznacza to, że sprzęgło jest zużyte. Włączaj i wyłączaj sprzęgło przy włączonym silniku podczas postoju - jeśli włączaniu i wyłączaniu sprzęgła nie towarzyszą podejrzane dźwięki, możesz być spokojny, wszystko jest w porządku. Piski lub warkot między zmianami biegów mogą oznaczać, że coś jest nie tak z łożyskiem sprzęgła albo nawet z samą skrzynią.

silnik zgasl ale sprzeglo po tym zabiegu stalo sie niezykle miekkie i z jedynki rusza dopiero przy 3/4 puszczenia pedalu ;/ co sie stalo z moim sprzeglem ?? mial ktos podobny problem ?? aaaa przy redukcji jest straszne szarpniecie ale to chyba od teog ze nie czuje tego miekkiego sprzegla ;/

przy zmianie biegow z 2na3 z 3na4 i 4na5 wszytko dziala jak nalezy tylko ruszanie z 1 jest uciazliwe na tym miekkim sprzegle oraz ruszane ze wstecznego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 22 marca 2011, 23:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1194
Lokalizacja: Jaka legalizacja!?
Moje BMW: Poturbowane
zjeb*** docisk :wstyd: :wstyd: :wstyd: :rotfl:
gratuluję :padam:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 22 marca 2011, 23:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
TOMMO skad ja moglem to wiedziec !! ta genialna rada byla w podpietym temacie na forum bmw JAK SPRAWDZIC AUTO PRZED KUPNEM ;] wiec myslalem ze nikt tam bzdur nie pisze ;/

z teog co widze na allegor to koszt takiego docisku to nie jest jakas wielka kwota uff juz mysalem ze minium tysiac bede musial dac za naprawe :)
czytalem w innych tematach ze mzoe to tez byc wysprzeglik to prawda >?? czy na 100 prcent doscisk ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 22 marca 2011, 23:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1194
Lokalizacja: Jaka legalizacja!?
Moje BMW: Poturbowane
No niby dużo to nie kosztuje ale stracony czas dolicz do tego i nerwy. Takich rzeczy się nie robi. kolega kiedyś czytał że automatem wystarczy wcisnąć hamulec i gaz i auto smaży gumę. spalił tarczki w skrzyni i 1000 w plecy na dzień dobry. :wstyd:
Wysprzęglik chyba raczej nie bo byś nie mógł biegu zmienić. Mogłeś też tarczę uszkodzić (sprężynki) tak że jak coś wymień jedno i drugie.
a co do sposobu sprawdzenia sprzęgła to jest inny na to.
ruszamy normalnie, 2 bieg i hamujemy do obrotów minimalnych delikatnie wciskając hamulec. jeśli obroty spadną ale silnik nie zgaśnie a się zatrzymamy to wiadomo. tylko trzeba to robić naprawdę delikatnie i na rozgrzanym samochodzie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 22 marca 2011, 23:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
aha dzieki za rade a powiedz mi mam kupic nowy docisk czy uzywany bo na allegor nowych nie widze :) a uzywany jest jeden z mojego miasta na sprzedaz wiec jakbym mial go kupic to mozna sprawdzic czy jest ok oczami ?? czy tylko po zalozeniu ??:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 00:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1194
Lokalizacja: Jaka legalizacja!?
Moje BMW: Poturbowane
sprawdź sam czy jest w miarę nie uszkodzony.
Ori to tylko serwis.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 00:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
nie znam sie na tym kompletnie :) jak cos to maszlinka do aukcji http://allegro.pl/bmw-e46-98-04-docisk- ... 62351.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 01:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Skad ta pewnosc ze to docisk :/ zeby kupowac trzeba byc pewnym a nie metoda prob i bledow wydawac kase,zeby sprawdzic docisk,tarcze itd trzeba zdjac skrzynie.Jaki masz silnik?Co do tej metody to wielu ludzi tak sprawdz ja miedzy innymi ta metoda nic niemozna zepsuc,chyba ze cos jest juz kaput.

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 01:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
318i n42 pewnosc jest dosc duza ze to docisk poniewaz czytalem w innych teamtach objawy jakie chartetyuzuja zepsuty docisk :) tzn jest miekke sprzeglo, ciezko ruszyc z jedynki i na wstecznym,reszta biegow ok i brak slizgaania oraz zero problemow z wrzucaniem biegow :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 01:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Małą głupotką było zjaranie sprzęgła. Dużą głupotą będzie mieć to wszystko rozebrane i nie wymienić kompletu.
Radzę się pośpieszyć, bo N42 ma 2masa i on też dostaje w d**ę teraz.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 01:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
to ja zjaralem sprzeglo czy tylko docisk rozwlailem bo juz sie pogubilem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 02:20 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Co byś nie zrobił, warto wymienić cały komplet mając wszystko na wierzchu.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 02:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
hmmm wydaje mi sie ze sprzeglo moje jest bdb ponieewaz mam okazje jezdzic 3 innymi autami innych marek i tam sprzeglo jest wyrobione w porownanniu do mojego :) docisk mi poszedl przez moja glupote a nie przez zuzycie....no chyba ze ruszanie na trojce z recznym nie powinno psuc docisku heh rozumiem zemam autem nie jezdzic bo rozwala sobie kolo dwu masowe ??


czy przy wymianie docisku automatycznie rozleguluje sobie sprzeglo czy tez ustawienia te nie ulegna zmianie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 03:07 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Przegrzane skrzywione słoneczko wykańcza tarczę podczas 20 ruszeń z miejsca. Poza tym docisk, łożysko, tarcza to elementy eksploatacyjne. To tak jakby przy wymianie chłodnicy nie wymienić wody, bo stara jest jeszcze ok... Ale widzę, że i tak Cie nie przekonam. No nic trudno. Regulacje wysokości "brania" są automatyczne, nic nie przestawisz, choć małe zmiany mogą nastąpić w zachowaniu pedału. Oczywiście jazda z krzywym dociskiem zagraża bardzo mocno kołu zamachowemu.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 08:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
mroova81 napisał(a):
Przegrzane skrzywione słoneczko wykańcza tarczę podczas 20 ruszeń z miejsca. Poza tym docisk, łożysko, tarcza to elementy eksploatacyjne. To tak jakby przy wymianie chłodnicy nie wymienić wody, bo stara jest jeszcze ok... Ale widzę, że i tak Cie nie przekonam. No nic trudno. Regulacje wysokości "brania" są automatyczne, nic nie przestawisz, choć małe zmiany mogą nastąpić w zachowaniu pedału. Oczywiście jazda z krzywym dociskiem zagraża bardzo mocno kołu zamachowemu.


Co do wymiany kompletu to masz rację, producent zaleca wymianę koła jeśli daje znać o sobie nie przy wymianie samego sprzęgła co jest nie prawdą przynajmniej w znanym dla mnie przypadku. Kolega wymienił kompletne sprzęgło mechanik ocenił, że koło dwumasowe jest w bardzo dobrym stanie po 4 miesiącach koło padło z dnia na dzień.

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 09:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
no to trudno wymienie cale


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 10:30 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Najpierw zrzuc skrzynie i obadaj co jest. ;)

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 11:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: bmw e46
jedni mowia ze jak docisk to lepiej cale sprzeglo od razu a inni ze nie i badz tu madryym:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 20:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
adrian32 napisał(a):
jedni mowia ze jak docisk to lepiej cale sprzeglo od razu a inni ze nie i badz tu madryym:)


Jeśli sam docisk padł to kompletne sprzęgło wypadałoby wymienić (tarcza + docisk + łożysko oporowe) jeśli koło dwu masowe nie daje obiawów zużycia producent nie zaleca wymiany, osobiście bym je zostawił ceny naprawde rażą. To że inni mieli takie przypadki nie koniecznie muszą spotkać Ciebie każde auto jest inne, każdy kierowca jest inny i inaczej jeździ i to zależy w głównej mierze od użytkownika auta. Żeby uporać się z problemem i zrobić ewentualny przeszczep i tak będziesz musiał zrzucić skrzynie wtedy dowiesz się więcej, bez 100% diagnozy nie kupuj nic w ciemno :chytry:

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]cos ze sprzeglem ;/
PostNapisane: 23 marca 2011, 23:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: e46 320d 2000r
mam identyczny problem - sprzeglo zaczelo mi brac dopiero przy samym koncu. w piatek jade na wymiane kompletu. mam tylko jedno pytanie przy puszczaniu sprzegla slysze z tylu wycie. slychac to tylko w odpowiednim docisnieciem sprzegla przy koncowce. jesli docisne lekko i trzymam slychac caly czas :/ objaw nie wystepuje za kazdym razem. spotkal sie ktos juz tym ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL