BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 04:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 2 kwietnia 2011, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
Witam moja bunia to e46 318 118km rok 99 przebieg udokumentowany sprawdzony w serwisie 202 tys. Sprawa wyglada tak wrzucam 1 2 i R slychac puk tak jakby w tylnim napedzie na wyzszych biegach nic nie daje znac o sobie. Ale druga sprawa bardziej powazniejsza mi sie wydaje to taka ze przy ruszaniu oczywiscie z 1 slychac jak telepie mostem dyfrem nie wiem jak to nozwac fachowo poprostu sluchac takie dududududu zazwyczaj dzieje sie tak jak dodam za malo gazu i nie ma to roznicy czy jede godzine czy odpalam auto! po prostu cos dudni trzesie sie z tylu. jakis miesiac temu robilem zawieszenie tylne tuleje tzw w progu i ta zaraz przy piascie byly wymieniane po obu stronach przy okazji mechanik spraawdzal gume na wale byla jak najbardziej w porządku polosie napedowe tez sprawdzal i tez sa ok. jedni mowia ze to wina sprzegla ktore sie konczy podobno 200 tys w e46 i sprzeglo do wymiany drudzy mowia ze olej w skrzyni biegow. pomozcie jak wiecie co to moze byc albo jak ktos sie juz z tym czyms takim spotkal. pozdwamiam i z gory dziekuje wszystkim zainteresownych moim problemem.

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Ostatnio edytowano 4 kwietnia 2011, 11:09 przez janek9000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 3 kwietnia 2011, 15:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: mazowieckie
Moje BMW: e36 turing
Kod silnika: M52B25
Myślę że jak wiedziesz na kanał to powinno być widać co telepie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 3 kwietnia 2011, 16:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 88
Moje BMW: e46 318d cr
Kod silnika: m47n
janek9000 napisał(a):
Witam moje bunia to e46 318 118km rok 99 przebieg udokumentowany sprawdzony w serwisie 202 tys. Sprawa wyglada tak wrzucam 1 2 i R slychac puk tak jakby w tylnim napedzie na wyzszych biegach nic nie daje znac o sobie. Ale druga sprawa bardziej powazniejsza mi sie wydaje to taka ze przy ruszaniu oczywiscie z 1 slychac jak telepie mostem dyfrem nie wiem jak to nozwac fachowo poprostu sluchac takie dududududu zazwyczaj dzieje sie tak jak dodam za malo gazu i nie ma to roznicy czy jede godzine czy odpalam auto! po prostu cos dudni trzesie sie z tylu. jakis miesiac temu robilem zawieszenie tylne tuleje tzw w progu i ta zaraz przy piascie byly wymieniane po obu stronach przy okazji mechanik spraawdzal gume na wale byla jak najbardziej w porządku polosie napedowe tez sprawdzal i tez sa ok. jedni mowia ze to wina sprzegla ktore sie konczy podobno 200 tys w e46 i sprzegllo do wymiany drudzy mowia ze olej w skrzyni biegow. pomozcie jak wiecie co to moze byc albo jak ktos sie juz z tym czyms takim spotkal. pozdwamiam i z gory dziekuje wszystkim zainteresownych moim problemem.


Może rura wydechowa ci przegniła lub oberwało się jej gumowe zawieszenie i telepie o sanki mostu. Sprawdź czy nie masz dużych luzów na rurze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 3 kwietnia 2011, 18:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Dla mnie jest to podpora wału lub mocowanie sanek do których podwieszono dyfer, jednak pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna.

Uszkodzone sprzęgło nawet na postoju powodowałoby dziwne zachowanie/odgłosy.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 4 kwietnia 2011, 11:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
rura i cale jej mocowanie jest stywne i nie daje oznakow takich zeby to ona byla uszkodzona.

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 4 kwietnia 2011, 13:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
dzis pokazalem koledze to co sie dzieje jak ruszam :kwasny: ( chce podkersli cze nie zawsze sie to dzieje zazwyczaj tylko wtedy jak dam za malo gazu przy ruszaniu) i po kilku probach ruszania wkonuc byl ten telepot. niestety kolega siedzacy na tylnej kanapie tez nie ma pojecia o to moze byc powiedzial tylko ze czul te "wibracje" na siedzeniu. czy nikt sie z czyms taki nie spotkal? :/ to juz jest moja 2 bunia wczesniej byla e36 i to samo bylo w tym modelu, tez przy ruszaniu cos z tylu telepalo jak sie malo gazu dalo. Ale przyszedl czas i taka sprzedalem.

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 4 kwietnia 2011, 21:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Toudi napisał(a):
podpora wału lub mocowanie sanek/dyfra

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 4 kwietnia 2011, 21:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57D30+chip ACS
To będzie ciężka sprawa. Mam podobnie w dieslu. Dzieje się tak częsciej po rozgrzaniu ale i na zimnym silniku też się zdarzy. Podpory wymienione, łącznik wału również, a tuleje sanek wyglądają jak nowe. Ja obstawiam sprzęgło (łapie bardzo późno) i lub dwumasę i to będzie przedmiotem następnej wymiany w przyszłości ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 4 kwietnia 2011, 23:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1263
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E90 320d +
Kod silnika: N47
Garaż: Jest :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 79&start=0
Było :
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=42401&start=0
Powodem takiego telepania mogą byc rolki które maja luzy,ja teraz na dniach będe wymieniał napinacz z rolką do klimatyzacji,telepie przy ruszaniu właśnie przez to,przynajmniej u mnie !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 01:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
Sparco napisał(a):
Powodem takiego telepania mogą byc rolki które maja luzy,ja teraz na dniach będe wymieniał napinacz z rolką do klimatyzacji,telepie przy ruszaniu właśnie przez to,przynajmniej u mnie !



rolki?? przeciez to ewidentnie stuki dochoda z tylu auta a z tego co kojarze rolki i napinacz od klimy sa przy silniku. to raczej odpada :dobani: trzeba bedzie sprawdzacd wszystko po kolei ale niestety nie na wszystko moge sobie pozwolic bo przebywam za granica w tym momencie... :/

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 01:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
PabloP napisał(a):
To będzie ciężka sprawa. Mam podobnie w dieslu. Dzieje się tak częsciej po rozgrzaniu ale i na zimnym silniku też się zdarzy. Podpory wymienione, łącznik wału również, a tuleje sanek wyglądają jak nowe. Ja obstawiam sprzęgło (łapie bardzo późno) i lub dwumasę i to będzie przedmiotem następnej wymiany w przyszłości ;)



a co do sprzegla kolego to nie spiesz sie tak z tym bo w tych autach sprzeglo jest hydrauliczne i ono musi pozno lapac! po to zeby bylo jak najmniejsze jego zuzycie. juz w e36 ta opcja byla zastosowana.

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 14:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 9
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Mam Diesel i mam identycnie , moze to poduszka od dyfra czy kaj ona tam jest , jeszcze z tym nic nie robilem ale wiem ze mam sprzeglo juz padniete bo przy ostrej jezdzie ise slizga :(

_________________
Persil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 15:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Toudi napisał(a):
Toudi napisał(a):
podpora wału lub mocowanie sanek/dyfra



TO DO ZROBIENIA.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 21:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 9
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
marver napisał(a):
Toudi napisał(a):
Toudi napisał(a):
podpora wału lub mocowanie sanek/dyfra



TO DO ZROBIENIA.


niech ktos da znac jak to zrobi czy dalo efekt bo mam pare wydatkow innych jeszcze a miło by było wiedziec co to jest

_________________
Persil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 6 kwietnia 2011, 01:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
w najblizszych dniach pojade do serwisu BMW niech oni mi to zbadaja! nie mam teraz mozliwosci jak tego sprawdzic bo jak wspomnialem wczesniej jestem za granica. napewno nie bede tego robil w serwisie bo by mnie to kupe kasy wynioslo zeby becelowac w euro dale dogadam sie z niemcami zeby mi powiedzieli co to jest grane. Niestety nie umiem okraslic kiedy dokladnie pojade bo mam taka prace ze kazdego dnia mam na inna godzine a do serwisu bmw ma 35 km. dam znac oczywiscie jaki tego bedzie efekt.

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 8 kwietnia 2011, 06:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 9
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
ok czekamy na rezultat ja moze w sobote wejde pod nią i porozgladam sie jak czasu starczy

_________________
Persil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 9 kwietnia 2011, 01:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
A wiec jednak udalo mi sie znalesc troche czasu i wybrac do serwisu Bmw w Clopenburgu (Niemcy). W dziale informacje powiedzili mi ze musze poczekac przyjdzie do mnie majster i bedzie ze mna rozmawial. Za pare minut przyszedl do mnie no i zaczela sie rozmowa. Opisalem mu problem jaki mam z autem po czym wziol moje kluczyki wsiadl w auto i zwyczajnie pojechał. Po 5-10minutach wraca i rozkladajac rece mowi mi ze on nie widzi zadnego problemu ze wzystko z autem jest ok. Wiec poszlismy razem do auta i mowie mu ze ja mu pokaze co sie dziej. Wsiedlismy do auta i wierzcie mi lub nie jak na złosc nie udawalo mi sie zrobic cos takiego zeby zaczelo telepac :wsciekly: :mad: probowalem chyba jakies 5 minut i nic :mad: po prostu nic :wsciekly: Tak jakby bunia sie wsytraszyla doktorka :hyhy: hehe wkoncu wjechalem gdzies na poboczny parking no i proboje 1 sprzeglo malo gazu i nic hamulec do zera i tak kilka razy :mad: niemiec patrzy sie na mnie jak na idiote :zawstydzony: wkoncu chyba po setnym ruszeniu nastal wreszcie jakze oczekiwany telepot. I juz potem kilka razy sie powtorzyl i bylo go slychac i nareszcie moglem pokazac mu o co chodzi. Przesiadlismy sie i on zaczol autem ruszac no i tez juz bylo slychac ze cos sie dzieje. wrocilismy z powrotem do serwisu wysiedlismy z auta i mowi do mnie ze to co sie dzieje z autem to nic groznego, mowi ze auto ma juz przebieg 202 tys i ze sprzeglo jest juz lekko zmeczone i stad ten objaw takiedu stuku. Powiedzial ze ten problem nie stanowi zadnego zagrozenia dla auta i ze spokojnie bez zadbych obaw moge jezdzic ale jezeli sie tak bardzo upieram to moze mi on wymienic sprzeglo na nowe za 600 euro :szok: czylo 2400zl :szok: wiec powiedzialem ze narazie wystrzymam sie z wymiana. Przy okazji dowiedzialem sie tez ile kosztuje 30 minut sprawdzania auta plus rozmowa o aucie w serwisie :] zaplacilem 10 euro po czym ponownie udalem sie do salonu w celu zaciagniecia innych informacji :] poniewaz posiadam 1 kluczyk od auta(poza kluczykiem serwisowym) chce dorobic sobie jeszcze jeden zapasowy i ku mojemu zdziwieniu za nowy kluczyk trzeba zapalcic od 50 do 70 euro :szok: to taniej niz w kraju bo w Bmw obok Warszawy za kluczyk do auta zycza sobie 800zl :przestraszony: Jednak nie wszystko maja takie drogie :D jak wroce do kraju to udam sie do mechanika umowie sie na wymiane sprzegla i jak juz bedzie po zabiegu wtedy napisze czy wymiana dala pozytywny efekt. Ale przed wymiana dla pewnosci podskocze jeszcze gdzies na kanal badz na rolki i niech zbadają to inny ludzie. Moze serwisant jest w bledzie i uda sie wyeliminowac to mniejszym kosztem. Pozdro.

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 9 kwietnia 2011, 11:54 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
jednak co aso BMW to aso BMW - tym bardziej za granicą, bo w Poland ASO to tylko z nazwy czasem... Fajnie, że opisałeś wszystko. Dzięki za info, bo też mam podobny problem, że przy wrzuceniu 1 i 2 czasem słychać takie puknięcie. Też domyślałem się, że to sprzęgiełko, bo autko ma juz 253k więc chyba już czas, ale modle się zeby wytrzymało jak najdłużej, bo cienko z kasą :wstyd: ...

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 9 maja 2011, 03:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 318i
mam dokladnie to samo, sporo czasu i nerwow stracilem, by zdiagnozowac przyczyne, objawy mam identyczne, a najlepiej by to stukanie spod tylnego siedzenia uslyszec to trzeba zarzucic reczny i kolysac auto na wstecznym

bylem u kilku mechanikow, w tym jednym z najwiekszych punktow BMW ASO w Londynie, wstepne diagnozy byly rozne, podpora walu, dyfer, zly olej w skrzyni, sprzeglo, poduszki na skrzyni, oslona wydechu itd itd...auto bylo na kanale, podnoszone wielokrotnie i wszystkie ewentualne wymieniane przez mechanikow usterki byly stopniowo eliminowane, ale wciaz nie wiadomo bylo co to? Najbardziej, ze tak to nazwe`leniwa, na odczep sie` diagnoza byla postawiona przez mechanikow z BMW ASO, udalem sie do nich z mysla ze to `fachowcy z pierwszej ligi` i zaplacilem im za przeglad i zdiagnozowanie problemu 450zl a oni napisali mi ze jest wina tej aluminiowej oslony wydechu, ze trzeba ja wymienic, ale gwarancji mie nie dawali ze to stukanie ucichnie... tak jak napisalem u reszty lokalnych mechanikow zaczalem eliminowac stopniowo te problemy i za darmo... az w koncu przez przypadek dostalem namiar na polskiego mechanika i facet ze mna sie przejechal i postawil na poduszki na tzw sankach, nawet mial taki subframe wymontowany i pokazal mi wyjasniajac ze ktores z bodajze 7 tulejek sa po prostu zuzyte i auto oddaje takie charakterystyczny stukot, dodajac ze nie jest to nic groznego i jest to kosmetyczna sprawa, ale oczywiscie warto wymienic, nie odpuscilem tym z BMW ASO i tam pojechalem z reklamacja, dopiero rozmowa z kierownikiem poskutkowala i w ramach reklamacji auto sprawdzili raz jeszcze i zostalo przetestowana przez jakiegos tamtejszego mechanika majstra i faktycznie potwierdzili diagnoze polskiego mechanika, sa tuleje (bushes) do wymiany...

mam nawet chyba taki sam model i ten sam rocznik jak Twoj ;)

...i kolor chyba tez ten sam, tylko ze kierownice po prawej stronie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] telepie przy ruszaniu
PostNapisane: 9 maja 2011, 07:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
był gdzieś podobny temat na forum :) wielu użytkowników ma taki objaw że telepie tylko i wyłącznie przy ruszaniu, objawy czasami ustają, poszukaj gdzieś bo napewno było pisane o tym :)
oczywiście niesłuchaj czasami jak ktoś "podpowie" Tobie żeby wymieniać dwumas, bo to niejest objaw dwumasu

możliwe że guma na wale jest zniszczona i to powoduje wibracje, albo poprostu wydech za luźny i dotyka gdzieś budy :) najlepiej szukać problemu w najtańszych rozwiązaniach a poźniej brac się za kosztowne wymiany jak niewiadomo co się dzieje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL