BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 06:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 14:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e60
Kod silnika: w planach
Witam. niedawno kupiłem e46 320d. auto ma przejechane 215tys. km. przed zakupem bylem u znajomego mechanika, ktory tez jezdzi takim autem, zeby obejrzal ten egzemplarz, podlaczyl komputer i sprawdzil czy nie ma zadnych usterek. od razu po zakupie mechanik wymienil mi olej. kupilem Castrol Edge 5w40 (pelny syntetyk oczywiscie). i od tego czasu mam maly problem. otóż kilka sekund po odpaleniu auta zapala sie żółta kontrolka oleju, świeci przez nastepne kilkanascie sekund, potem gasnie i juz w ogole sie nie zaswieca. sytuacja powtarza sie po kazdym odpaleniu silnika, bez znaczenia czy cieplego czy zimnego. oczywiscie od razu jak to zauwazylem, to sprawdzilem stan oleju i okazuje sie, ze jest prawidlowy - 3/4 miarki.
moze ktoś z was mial podobne problemy? co to moze oznaczac? dodam, ze przed wymianą oleju takie zjawisko nie mialo miejsca.
proszę o podpowiedz, bo mechanika bede mogl spytac dopiero najwczesniej za tydzien.
z gory dziekuje za pomoc! i przepraszam, jeśli odkopuje stary temat..
pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 14:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
Witaj,

tak odkopałeś stary i znany temat. Nawet wczoraj ktoś założył identyczny, więc pewnie Twój za kilkanaście minut będzie skasowany. Odnośnie kontrolki, nie masz się co przejmować, masz uszkodzony czujnik poziomu oleju. Możesz wymienić przy następnej zmianie oleju (oryginalny ok.300zł ale też może szybko padnąć, albo zamiennik za ok. 80zł). Po prostu regularnie zaglądaj na wskaźnik, czy stan oleju się trzyma i tyle.

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 15:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e60
Kod silnika: w planach
aha, czujnik oleju :/
dzieki wielkie za odpowiedz! ale nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie. dlaczego ten czujnik sie nagle zepsul po wymianie oleju skoro na starym oleju przed wymiania kontrolka sie nie zaswiecala? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 15:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
Przy spuszczaniu oleju końcówka czujnika mogła zostać zabrudzona przez jakiś nagromadzony nagar i to może powodować błędne odczyty. Ale to tylko domysły. U niektórych pomogło przeczyszczenie benzyną ekstrakcyjną w/w czujnika poziomu oleju.

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 15:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e60
Kod silnika: w planach
Dzieki Kolego za podpowiedzi. Chetnie sprobowalbym przeczyscic ten czujnik. ale czy dam rade sam go znalezc? czy jest w bardzo trudno dostepnym miejscu i w domowych (czyt. garazowych warunkach) raczej nie dam rady?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 15:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
Powinien być przytwierdzony gdzieś do miski olejowej. Tak jest w silniku benzynowym, myślę, że w dieslu będzie tak samo. Ściągasz osłonę pod silnikiem i popatrz czy w okolicach nie ma jakiejś wiązki z przewodem. Czujnik jest czarny. Tylko pamiętaj, że jak wykręcisz to przez otwór wypłynie olej, także uważaj.

Pozdrawiam
Emcebre

PS Popatrz tutaj:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2089&hg=11&fg=10&hl=16


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 16:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
przy nast. wymianie oleju wymień czujnik i po sprawie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d] żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 16:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e60
Kod silnika: w planach
nastepna wymiana oleju daleko bo dopiero co wlalem swiezy a troche denerwuje mnie ta zapalająca sie kontrolka :zdegustowany: po swietach zdejma oslone silnika i sprobuje sam przeczyscic czujnik, moze to cos da. odpisze w tym temacie zeby pomoc innym jesli tez beda mieli podobne problemy, czego oczywiscie nie zycze!
tymczasem dzieki za podpowiedzi! :) i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL