BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 04:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Kompresor Klimatyzacji się wyłącza i włącza
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 22:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 33
Moje BMW: e90
Kod silnika: n57
Witam.
obiektem jest e39 z 8/96 rok m52 w której to nie działa własnie klima.

Klimatyzacja wcześniej w ogóle nie działała (zero reakcji na wciskanie śnieżynki).
Układ został odessany ze starego czynnika (było go połowa) i nabity nowym (przy okazji zostało wykryta i naprawiona nieszczelność)

Teraz klimatyzacja się włącza chłodzi ale tylko chwile, gdyż po chwili kompresor się po prostu wyłącza i za jakiś czas znowu włącza (czas po jakim się włącza jest bardzo różny)

Jaka może być tego przyczyna?

_________________
ECU-PERFORMANCE


Ostatnio edytowano 5 maja 2011, 11:33 przez sqter, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Nie działa Klimatyzacja bład 21 auxiliary water pump,
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 08:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 304
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E38 740iA [m62]
Auxiliary water pump nie ma nic wspólnego z klimą. Jest to dodatkowa pompka, która wymusza obieg płynu przez nagrzewnice na wolnych obrotach (w przypadku awarii na wolnych obrotach leci zimne powietrze z kratek nawiewu). Interesowałem się tym tematem i z forum dowiedziałem się, że jeśli Inpa pokazuje: "short circut to ground" - pompa zdechła, "open circut" - pompa nie podłączona.
Więcej: viewtopic.php?t=57597&view=previous

_________________
Prowadzę swoje życie, a nie... BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Nie działa Klimatyzacja bład 21 auxiliary water pump,
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 08:16 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Kolego podlaczales auto pod Inpe i czytales modul IHKE? On jest odpowiedzialny za klime i to raczej tam powinienies szukac problemow... Jesli masz czynnik w ukladzie to jedz do jakiegos serwisu specjalizujacego sie w bmw.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Nie działa Klimatyzacja bład 21 auxiliary water pump,
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 19:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 33
Moje BMW: e90
Kod silnika: n57
podlaczalem pod inpe i oprocz bledu 21 (dodatkowa pompka) niema zadnych bledow w ukladzie ihke

Auxiliary water pump (dodatkowa pompka) jest podlaczona do moduly klimy dlatego myslem ze moze miec cos wspolnego.

CZy ktos moze polecic jakis dobry serwis w warszawie i okolice ktory ten temat ogarnie ?

Może ktoś coś słyszał o Aseko?

_________________
ECU-PERFORMANCE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Nie działa Klimatyzacja bład 21 auxiliary water pump,
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 20:02 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Dobra wiec po kolei:
Tak jak napisal ventola auxiliary water pump czyli pomocnicza pompka wody dziala na niskich obrotach oraz odpowiada za dostarczanie plynu do nagrzewnicy przy funkcji REST.

W wielu autach jest blad 21 czyli auxiliary water pump - short circuit to ground... co wcale nie oznacza, ze pompka wody nie dziala... prosty przyklad. W mojej 1 beemce jest ten blad a mimo to REST dziala czyli po zalaczeniu leci cieple powietrze z nawiewow. W drugiej po zalaczeniu REST z tym samym bledem leci zimne powietrze.

Co do klimatyzacji to po priewsze modul klimatyzacji nazywa sie IKHA - klimatyzacja automatyczna (klimatronic) lub IKHR - klimatyzacja reczna... nie ma czegos takiego jak IKHE ;)

Po drugie podlacz sie INPA wejdz w bodaj BODY i pozniej IKHA/IKHR i pozniej sprawdz pozycje status gdzie bedziesz mial pokazane czy kompresor rusza czy nie.

Po trzecie wejdz w ACTIVATE i z tego co pamietam tam z poziomu programu mozesz uruchomic kompresor i od razu zobaczysz czy rusza czy nie. To samo mozesz zrobic DISem... Jednoczesnie bedziesz mial podglad na wartosci z czujnikow etc... mozliwe ze cos jest nie tak z ukladem i kompresor sie nie zalacza aby go chronic bo np cisnienie za wysokie czy cus...

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e39] Nie działa Klimatyzacja bład 21 auxiliary water pump,
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 20:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 33
Moje BMW: e90
Kod silnika: n57
condor - podłaczałem sie pod INPA i aktywowalem recznie - zadnych efektów i zadnych bledow czujnikow itd wszystko teoretycznie jest ok a w praktyce nie :(

pompka tak jak napisales, mimo bledu dziala - pompka kreci elektrozawory chodza (sprawdzane organoleptycznie)- skad blad niemam pojecia.

Pojade jeszcze do kolejnego "klimatologa" moze poprostu wymienie gaz i olej na nowy. niemam juz pomyslow ....

_________________
ECU-PERFORMANCE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Nie działa Klimatyzacja bład 21 auxiliary water pump,
PostNapisane: 28 kwietnia 2011, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 33
Moje BMW: e90
Kod silnika: n57
:/ nikt juz niema zadnego pomyslu?

_________________
ECU-PERFORMANCE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Nie działa Klimatyzacja bład 21 auxiliary water pump,
PostNapisane: 4 maja 2011, 18:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 33
Moje BMW: e90
Kod silnika: n57
Klimatyzacja wcześniej w ogóle nie działała (zero reakcji na wciskanie śnieżynki).
Układ został odessany ze starego czynnika (było go połowa) i nabity nowym (przy okazji zostało wykryta i naprawiona nieszczelność)

Teraz klimatyzacja się włącza chłodzi ale tylko chwile, gdyż po chwili kompresor się po prostu wyłącza i za jakiś czas znowu włącza (czas po jakim się włącza jest bardzo różny)

Jaka może być tego przyczyna?

_________________
ECU-PERFORMANCE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kompresor Klimatyzacji się wyłącza i włącza
PostNapisane: 5 maja 2011, 11:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 33
Moje BMW: e90
Kod silnika: n57
update: kompresor też się sam włącza ....

_________________
ECU-PERFORMANCE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kompresor Klimatyzacji się wyłącza i włącza
PostNapisane: 12 maja 2011, 17:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: Chorzów
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47N
kurcze, a nie jest tam tak, jak w e46, że napęd sprężarki klimy jest na sprzęgle (elektromagnetycznym, czy jakimś takim) i włącza się tylko raz na jakiś czas? Może po prostu tak ma być?
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e39] Kompresor Klimatyzacji się wyłącza i włącza
PostNapisane: 12 maja 2011, 19:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 696
Przyczyna może być za mała lub za duża ilośćgazu w układzie - pojedz jeszcze w inne miejsce i ponownie wykonaj odessanie (ważenie gazu) i nabicie ponowne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL