BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 15:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 12:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
Witam moje auto to e46 318 M43TU dokladny rok produkcji XI 98. szukalem na forum ale nie znalazlem odpowiednika mojego problemu niestety;/ ma problem z insperkcja wymienilem olej i chcialem skasowac inspekcje probowalem juz na wszelaki sposob podlonczone byl 3 komputery pod gbiazdo OBD i kazdy wykazal blad komunikacji. Probowane bylo tez kasowanie poprzez gniazdo przy akumulatorze przy urzyciu pilota i zwyklej konktrolki przez laczenie styku 7 z masa. Przy liczniku tez probowane bylo kasowanie tymi wtyczkami. Czy ktos sie juz spotkal z czyms takim ze insekcja nie moze zostac skasowana? zostalo mi 1200km i moje pytanie to czy po przejechaniu tych 1200km czy moje auo sie nie zatrzyma na drodze? Pomozcie rozwiazac mi ten problem. z gory dziekuje wszystkim zainteresowanym:)

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 13:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: augustĂłw
OBD???? Masz okrągły wtyk 20pin pod maską. OBD jest dopiero od 2001r, podpinasz pod kompa z programem np. inpa i kasujesz normalnie. nic trudnego w tym niema. A co drugiego pytania to możesz i nawet 50tys przejechac i nic sie niestanie. Teraz przed odpaleniem masz ispekcja 1200 jak to miniesz to bedzie minus z przadu i bedzie dalej liczył w drugą strone. ja miałem - 16500 za inspekcja i nic sie nie działo.

_________________
zwirek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 13:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
Poprzez wtyczkę OBD2 w kabinie podłączysz się tylko z silnikiem. Kasowanie inspekcji, serwisu olejowego jest wykonywane w module licznika, a więc musisz się podłączyć z tą okrągłą wtyczką. Najlepiej jakbyś miał dostęp do adaptera i INPY, wtedy w 30sek byś sobie to bez problemu usunął. Wspomniana przez Ciebie metoda nie zawsze chce działać. Spróbuj w ten sposób, że zamkniesz wszystkie drzwi, uchylisz okno, zewrzesz styk siódmy z masą i załączysz zapłon (poziom drugi położenia klucza, bez odpalania). Pamiętaj, że masa musi być dobra, może być blok silnika lub goła karoseria.

Pozdrawiam i powodzenia
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 13:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
janek9000 napisał(a):
Probowane bylo tez kasowanie poprzez gniazdo przy akumulatorze przy urzyciu pilota i zwyklej konktrolki przez laczenie styku 7 z masa.


Inspekcje kasuje sie wlasnie na tym gniezdzie okraglym przy akumulatorze. (podlaczajac u siebie pod OBD2 miedzy pedalami tez mialem problemy z komunikacja).

Zrob tak wes kawalek przewodu i polacz pin nr 7 z pinem nr 19. Wg instrukcji ponizej odpowiednio dlugo przytrzymaj przewod.

janek9000 napisał(a):
zostalo mi 1200km i moje pytanie to czy po przejechaniu tych 1200km czy moje auo sie nie zatrzyma na drodze?


Spokojnie nic sie nie stanie, inspekcja pelni tylko funkcje informacyjna, nie ingeruje w prace samochodu :) W Twojej wersji BMW przed liftem nie kasuje sie inspekcji przyciskami w liczniku tylko przez gniazdo pod maska. Jesli nadal inspekcja sie nieskasuje sprawdz czy wiazka nie jest gdzies uszkodzona (ta ktora prowadzi do gniazda diagnostycznego).

Obrazek


EDIT:

Emcebre napisał(a):
Pamiętaj, że masa musi być dobra, może być blok silnika lub goła karoseria.

Dlatego najlepiej polaczyc pin 7 z pinem 19, wtedy wiadomo ze masa jest ok.

zwirek224 napisał(a):
OBD???? Masz okrągły wtyk 20pin pod maską. OBD jest dopiero od 2001r...

U mnie tez jest OBD2 i okragle zlacze pod maska, wiec nie dokonca tak z tym OBD2.

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Ostatnio edytowano 29 kwietnia 2011, 13:54 przez sLv, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 13:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E34&E46
Kod silnika: M50B25&M52B20
Kolego ja u siebie w e46 inspekcie kasuje wchodzac w funkcje zegarów dokladniej najpierw w test nr19 tam miga off on naciskasz na off a pózniej w test nr21 który resetuje wszystkie ustawienia inspekcje również!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 13:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Spróbuj tego może coś źle klikałeś.

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 13:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E34&E46
Kod silnika: M50B25&M52B20
o własnie mi o to chodzi co masters wstawił tylko u mnie jest troszke inaczej bo najpierw musze wejsc w test nr. 19 zeby odblokowac te funkcje!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 13:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
Masters napisał(a):
Spróbuj tego może coś źle klikałeś.


kolin1984 napisał(a):
Kolego ja u siebie w e46 inspekcie kasuje wchodzac w funkcje zegarów dokladniej najpierw w test nr19 tam miga off on naciskasz na off a pózniej w test nr21 który resetuje wszystkie ustawienia inspekcje również!!


Ludzie ogarnijcie sie troche. Temat walkowany milion razy, a wy jeszcze takie glupoty wypisujecie. Po pierwsze kolega janek9000, jasno zaznaczyl ze ma BMW E46 318i '98 z silnikiem M43TUB19, wiec jest to jedne z pierwszych jakie wyszly. Sposob, ktory podal kolega Masters dziala tylko do beemek poliftowych (zreszta taka jest pokazana na filmiku). Natomiast test nr 21 nie usuwa inspekcji tylko resetuje ustawienia zegarow (jakby np wskazniki zle wskazywaly). pozdrawiam

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E34&E46
Kod silnika: M50B25&M52B20
Kolego sLv po pierwsze ja tez mam przedliftowa tylko ze z 99r a po drugie wim co tym kasuje bo wczoraj kasowałem tak ze nie opowiadaj mi takich bajek co to kasuje a czego nie!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 14:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
kolin1984 napisał(a):
Kolego sLv po pierwsze ja tez mam przedliftowa tylko ze z 99r a po drugie wim co tym kasuje bo wczoraj kasowałem tak ze nie opowiadaj mi takich bajek co to kasuje a czego nie!!

Masz tu jeszcze jedna bajeczke odemnie, przyjemnej lektury :)


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 77&start=0

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E34&E46
Kod silnika: M50B25&M52B20
Przepraszam sLv jednak maiłes racje rozmawialem wlaśnie z klegą który wymieniał mi olej i to on skasował inspekcje a ja kiedy wsiadlem nie zwruciłem na to uwagi i kiedy właczyłem test nr.21 i wtedy ukazała mi sie skasowana inspeksja i byłem pewien ze to tym własnie resetem skasowałem :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 14:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
kolin1984 napisał(a):
Przepraszam sLv jednak maiłes racje rozmawialem wlaśnie z klegą który wymieniał mi olej i to on skasował inspekcje a ja kiedy wsiadlem nie zwruciłem na to uwagi i kiedy właczyłem test nr.21 i wtedy ukazała mi sie skasowana inspeksja i byłem pewien ze to tym własnie resetem skasowałem :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd:


Ciesze sie, ze moglem wyprowadzic Cie z bledu :) :piwo: Tak jak pisalem wyzej w przedliftowych inspekcje kasujemy tylko przez zlacze okragle pod maska ;) pozdrawiam

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 15:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
kolin1984 napisał(a):
Kolego ja u siebie w e46 inspekcie kasuje wchodzac w funkcje zegarów dokladniej najpierw w test nr19 tam miga off on naciskasz na off a pózniej w test nr21 który resetuje wszystkie ustawienia inspekcje również!!

Sprostowanko

wkładasz kluczyk
wciskasz bolec z lewej podświetli sie ekranik przekrecasz w pozycje nr 1 cały czas trzymając bolec
Zmieni się napis (poczatkowo chyba godzine i km wyświetla) wtedy puszczasz i klikasz aż do 19 pozycji tam przestajesz klikać

I sprostowanie do tego => pojawi się off później on i jak znowu off to znowu zaczynasz klikać aż do pozycji 21 ;)

Sprostowałem ponieważ niektórzy przy 1 off klikają ;) i im nie zaskakuje ;)

P.S
Na przedliftowej znajomy tak skasował po tym jak mu opisałem co i jak tak więc chyba nie do końca tylko w poliftowych (ale niebawem będę się pewnie z nim widzieć to się dowiem czy napewno mu się udało ;) ).


W mojej bym sprawdził ale jeszcze 18 tyś mi zostało :P

Ale sprawdze czy dojdzie do momentu reset ;)

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 15:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
sLv napisał(a):
Tak jak pisalem wyzej w przedliftowych inspekcje kasujemy tylko przez zlacze okragle pod maska ;) pozdrawiam


Nie do końca jest to prawda, tylko roczniki 98 i 99 kasujemy przez okrągłe złącze pod maską natomiast 00 i 01 przed liftem juz da się skasować przez zegary (Sprawdzone).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 16:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
Kolego Masters, czytajac Twojego posta zaczynam sie zastanawiac czy u Ciebie wszystko w porzadku z czytaniem, logicznym mysleniem i wyciaganiem wnioskow. Uprzedzajac fakty, nie obrazaj sie odrazu, tylko przeczytaj temat post po poscie i wtedy moze zrozumiesz, ze wypisujesz totalne glupoty :!:


EDIT:


guzior napisał(a):
Nie do końca jest to prawda, tylko roczniki 98 i 99 kasujemy przez okrągłe złącze pod maską natomiast 00 i 01 przed liftem juz da się skasować przez zegary (Sprawdzone).


Wszystko sie zgadza, niechcialem juz zamieszania wprowadzac, bo widze temat prosty jak drut, a niektorym ciezko ogarnac. Reset przez zegary robimy przez przytrzymanie lewego przycisku, czekamy pokazuje sie po prawej stronie napis reset, ktory miga, wciskamy jeszcze raz i mamy skasowana inspekcje. Wszystko jak na filmiku wyzej. Jak widze, ze ktos probuje skasowac inspekcje testem zegarow nr 21 o nazwie reset (chodzi o reset instrument cluster) to mnie krew zalewa...

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Ostatnio edytowano 29 kwietnia 2011, 16:07 przez sLv, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 16:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
luzik najepierw odpisałem później przeczytałem kolejny dałem edita itp :P I tak sobie biegam bo walcze z LPG :wstyd: :wstyd:

Jeśli chodzi o to że głupotą jest to że pisałem jak to zrobić chwile po tym jak napisałeś że się nie da ;).

Zerknę jeszcze u mnie i potwierdze ;)

P.S

Jak znajde chwile to poprawie stylistyke itp bo czasem jak na szybko pisze to później sam nie wiem o co mi chodziło :P

Proponuje jakieś kropelki czy coś to może przestanie Cię krew zalewać

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 16:19 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 254
Masters napisał(a):
Jeśli chodzi o to że głupotą jest to że pisałem jak to zrobić chwile po tym jak napisałeś że się nie da ;).


Chodzi o to, ze to co opisujesz rzeczywiscie tak sie robi, jednak nie kasuje to inspekcji. Inspekcje kasuje sie dokladnie tak jak na filmiku, ktory wstawiles z YT.

Masters napisał(a):
I tak sobie biegam bo walcze z LPG :wstyd: :wstyd:


Przeciez gaz w BMW to zlo :!: (no offence oczywiscie ;) )

_________________
Obrazek

Best Machine (on) Wheels!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 29 kwietnia 2011, 16:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 4135
Lokalizacja: POznań
Moje BMW: e65
Kod silnika: N62
Garaż: 3er http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89854

7er http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100011&start=0
janek9000 napisał(a):
1200km czy moje auo sie nie zatrzyma na drodze? Pomozcie rozwiazac mi ten problem. z gory dziekuje wszystkim zainteresowanym:)

_________________


Nie auto sie nie zatrzyma. Ja mam tez nieskasowana inspekcje juz troche km na niej przejechałem czekam za kumplem az mi kabel dostarczy aby skasowac.
Masz gnaizdo okragle pod maska tak? W tym roczniku co Ty masz to przez licznik sie nie da skasowac tylko przez to zlacze pin spinasz na 13sekund i powinno byc ok ;)

_________________
125p PRL-RWD viewtopic.php?f=55&t=130919

e65 745i http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=127319
e38 http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116406&start=0

"To jest Polska stary, tu się ciężko oddycha..."

brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 30 kwietnia 2011, 10:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Moje BMW: BMW 525 e39
Kod silnika: M54B25
problem polega na tym ze laczac pin 7 z 19 nie ma zadnego efektu :wsciekly: jeszcze jedno pytanko :hyhy: urzywajac kontrolki samochodowej (12V) przykladajacja do pinu 7 i 19 powinna sie zaswiecic dioda na kontrolce czy nie?

_________________
Jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] problem z inspekcja
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 17:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: 320d E46
Kod silnika: M47N
Cześć koledzy. Pozwoliłem sobie dopiąć się do tematu. I mnie już wogóle są jaja:( Wczoraj wymieniłem olej i chciałem skasować inspekcję. Mam BMW e46 320d wersja poliftowa. No i niestety po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku do kasowania przebiegu dziennego faktycznie wyskakuje mi zegar, wtedy włączam zapłon, dalej trzymam przycisk i niestety nic się nie dzieje,tylko napis test, a po nim to już widać tylko przebieg auta. Miał ktoś podobny problem?? Nie mogę sobie z tym poradzić. Z góry dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 138 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL