BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] rozladowany akumulator
PostNapisane: 8 maja 2014, 20:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 79
Lokalizacja: Bydgoszcz/UK
Moje BMW: BMW E60 530D
Witam wszystkich od pewnego czasu mam problem z rozladowujaca sie bateria. Po ruszeniu autem dostawalem niemal wszystkie mozliwe bledy na daszbordzie i czesto padala m i bateria, wyczytalem na forum ze to moze byc wadliwy alternator i faktycznie. Alternator podawal ponat 16v i dla tego dzial sie taki mexyk. Wymienilem alternator na nowy aku tez bo juz nie trzymal. Przez miesiac czasu wszystko bylo git , zadnych komunikatow na desce no i bateria elegancko trzymala. Wczoraj wsiadam do auta przekrecam stacyjke a tu data i czas wyzerowane i oczywiscie juz nie odpalilem. Wytargalem aku podladowalem go i pojechalem do mechanika tam naladowali mi do pelna aku, po sprawdzeniu go okazalo sie ze jest super to samo wyszlo z alternatorem w granicach 14v?Na kompie tez nic? To pytam co w takim razie wysysa mi aku? Odpadaja zapalone swiatla i tego typu zeczy bo ja zawsze tego pilnuje. Wzmacniaczy ani suba tez niemam jedynie zmieniarke w schowku i generalnie wszystko jest seryjne. Jesli ktos mial podobny problem lub ma jakis pomysl to bardzo prosze odpisujcie dzieki wielkie.[*]

_________________
BMW E60 530D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] rozladowany akumulator
PostNapisane: 8 maja 2014, 20:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Wrukowski napisał(a):
Alternator podawal ponat 16v
to raczej był regulator napięcie nie sam alternator,ale jak wymieniłeś cały to :ok:
Na zjadanie prądu nie ma recepty raczej ;)
ogarnięty elektryk zajmujący się bmw znajdzie przyczynę w kilka minut ( u mnie tak było ) jeździłem od elektryka do elektryka i każdy ręce rozkładał. koleś który znał instalację na pamięć znalazł przetarty kabelek w 15 min.
skanowałeś w ogóle auto,czy nie wywala jakiegoś błędu .?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] rozladowany akumulator
PostNapisane: 8 maja 2014, 20:38 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Częsty problem to wadliwie działający IBS.

Na początek zacznij od diagnostyki. Możliwe, że z powodu IBS sterowniki nie usypiają się(CAS awaryjnie nie wyłącza sterowników)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e60] rozladowany akumulator
PostNapisane: 8 maja 2014, 20:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 79
Lokalizacja: Bydgoszcz/UK
Moje BMW: BMW E60 530D
dzieki z podpowiedzi. jest jeszcze cos takiego ze jak wyjme kluczyk ze stacyjki amkne auto i zostane w srodku to czasami zalancza sie takie pojedyncze pikniecie jakby od alarmu czy bluetuth przez glosniki i wtedy zaczyna byc slychyac ze sie plyta w radiu lub zmieniarce zaczyna krecic??? i tak co 5=10 minut??

_________________
BMW E60 530D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL