BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 14:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Licznik z anglika. Pytanie.
PostNapisane: 5 maja 2011, 10:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: SWD
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B28
Padł mi licznik w E39. Wersje europejskie dość drogo wychodzą, więc póki co pomyślałem o takim liczniku:

http://allegro.pl/licznik-bmw-e39-528i- ... 71301.html

Prędkość podawana i w km i w milach. Zastanawia mnie tylko, czy będzie szło ustawić żeby przebieg (dzienny i całkowity) był w KM.
Drugie pytanie, czy po zmianie kości z przebiegiem z mojego licznika do tego angielskiego wszystko będzie grało? (znam fachowca który przekłada te kości)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Licznik z anglika. Pytanie.
PostNapisane: 5 maja 2011, 11:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
pietja10 napisał(a):
Padł mi licznik w E39
czyli co masz na mysli ?? co z nim sie stalo ??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Licznik z anglika. Pytanie.
PostNapisane: 5 maja 2011, 13:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: SWD
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B28
marcellchen napisał(a):
pietja10 napisał(a):
Padł mi licznik w E39
czyli co masz na mysli ?? co z nim sie stalo ??

No więc na początku, jakieś pół roku temu zegary przestały cokolwiek pokazywać w czasie jazdy. Znajomy spec od BMW powiedział, że na bank zegary
bo licznik VDO z e39 to lipa. Zasugerował, żebym zanim kupię jakiś inny używany, najpierw posikał WD40 styki w tym moim.
Popsikałem. O dziwo, licznik ożył! Znów działał jak wcześniej. Ale mniej więcej po dwóch tygodniach w czasie jazdy do pracy, prędkościomierz nagle wspiął się na 200 km/h
a obrotomierz pokazywał 2000tyś obr. Słowem, zrobiła się regularna dyskoteka. Zegary wariowały w prawo i lewo, ale nie pokazywały faktycznych wskazań.
Wyciągnąłem licznik po raz drugi. Okazało się że WD40 rozlało się po wtykach w liczniku i zrobiło zwarcie.
Patyczek, wacik, spirytus i 2 godziny gmerania żeby to poczyścić. Znowu poskładałem i znowu 2 tygodnie spokoju.
Po tym czasie po raz kolejny zegary umarły. Wiedziałem, że problem tkwi w tych stykach więc wykombinowałem że poskładam to na paście
termoprzewodzącej z opiłkami srebra. Po tym zabiegu zegary działały bite 4 miesiące bez zarzutu.
Dziś rano niestety znowu kompletna fiksacja. Wskazówki dostały padaczki i zaczęły się trząść zupełnie bez sensu.
Porozbierałem to badziewie po raz 3 i okazało się, że pasta srebrna wyciekła i zrobiła zwarcie na pinach podobnie jak wcześniej WD40.
Teraz to znów czyściłem, składałem i znowu wszystko gra. Test zegarów OK.
Słabi mnie już ten temat, dlatego postanowiłem wymienić ten licznik.
Cena nowego zabija, a używki po 250-270 za wersję EU i 50,- za GB.
Jeden gostek z mojego miasta wystawia na allegro akurat zegary z GB, M52B28 manual, więc taki jak mój tylk że wersja angol.
Cena 70,- zł. Jestem skłonny to kupić, tylko zastanawia mnie czy da się jakoś przestawić licznik z Mil na Km. Prędkościomierz wyskalowany w obu jednostkach, temperatura, paliwo OK.
Dobija mnie to że, wiem że mój licznik jest generalnie sprawny a winne są styki. Niestety ja nie potrafię sobie z tym poradzić.

ufffffffffff :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Licznik z anglika. Pytanie.
PostNapisane: 5 maja 2011, 14:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
z mil na km i odwrotnie daje się przestawić...

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL