BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 07:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 28 maja 2011, 22:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 90
Lokalizacja: Trzebinia
Moje BMW: E30td//E34tds
Witam jak w temacie mam dylemat bo jestem na kupnie tego samochodu (bmw530d 2993cm3 2003r) o to link do tej aukcji http://allegro.pl/full-opcja-bmw-530d-igla-xenon-i1630058107.html moj problem polega na tym jak oceniacie ten samochod, czytalem wiele opinii (jedni za drudzi przeciw) tylko nie wiadomo kto z Nich posiada taki samochod...I pytania do Was drodzy koledzy jak oceniacie ten samochod, chodzi mi glownie o to czy jest to samochod, ktory sie psuje (jesli tak to glownie co?) a jesli rzeczy, ktore sie eksplatuja to nie trzeba nawet wymieniac ;) i ogolnie czy zadowoleni jestescie z tego autka czy nie. Po prostu wypiszcie Swoje uwagi, badz plusy ;) z gory bardzo Wam dziekuje! ;) i jeszcze w zasadzie jedno pytanie odnosnie tej aukcji co wymienilem powyzej, jak to oceniacie czy warto? Raz jeszcze dziekuje i licze na Wasze odpowiedzi liczne!
Pozdrawiam!


Ostatnio edytowano 29 maja 2011, 10:03 przez czyzys, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 29 maja 2011, 09:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: ///M5 Touring
Super silnik.Jedynie na co musisz zwrócić uwagę to TURBO,często siadają w tych silnikach.Ogólnie autko jest super,wygodne.Ja mam same pozytywne odczucia co do tej serii .Pozdrawiam.
A tak w ogóle to link jaki podałeś to jest BMW E60 a nie E39.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 29 maja 2011, 10:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
A tak w ogóle to link jaki podałeś to jest BMW E60 a nie E39.[/quote]
Bo pytanie dotyczy e60. ;)

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 29 maja 2011, 11:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
czyzys napisał(a):
Witam jak w temacie mam dylemat bo jestem na kupnie tego samochodu (bmw530d 2993cm3 2003r) o to link do tej aukcji http://allegro.pl/full-opcja-bmw-530d-igla-xenon-i1630058107.html moj problem polega na tym jak oceniacie ten samochod, czytalem wiele opinii (jedni za drudzi przeciw) tylko nie wiadomo kto z Nich posiada taki samochod...I pytania do Was drodzy koledzy jak oceniacie ten samochod, chodzi mi glownie o to czy jest to samochod, ktory sie psuje (jesli tak to glownie co?) a jesli rzeczy, ktore sie eksplatuja to nie trzeba nawet wymieniac ;) i ogolnie czy zadowoleni jestescie z tego autka czy nie. Po prostu wypiszcie Swoje uwagi, badz plusy ;) z gory bardzo Wam dziekuje! ;) i jeszcze w zasadzie jedno pytanie odnosnie tej aukcji co wymienilem powyzej, jak to oceniacie czy warto? Raz jeszcze dziekuje i licze na Wasze odpowiedzi liczne!
Pozdrawiam!




Siemanko.

Nie chcę tu oczerniać sprzedającego bo być może jest uczciwy, ale jak sie wybierasz po ten samochód to lepiej weś go na salon BMW do Krakowa na sprawdzenie, bo z tego co widzę po fotach, to auto jest na komisie przy ulicy Tarnowskiej, a komisy u mnie w mieście cieszą sie dramatyczną opinią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 29 maja 2011, 12:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1327
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57TU
Najlepsze jak sformułowanie, ze to full opcja :rotfl: Tak mi się wydaje, że auto trochę ktoś kto pisał to ogłoszenie ma bardzo duża wyobrazie. 3.0d bardzo polecam ogólnie auto bardzo godne uwagi. Spalanie mi wychodzi po mieście średnio 8,1 litra. Niestety dużo oleju wchodzi do silnika bo 8.25l i polecam od razy wymianę wszystkich filtrów. Olejowy, odmy, powietrza, paliwowy. Mi przed dwa lata w silniku tylko popsuł się rozrusznik a reszta ok :) Wytrzymałość skrzyni oceniam na bardzo dobra. Mam przejechane 305 tys i od początku jest ta sama. Tylko przy kupnie trzeba naprawdę poszukać dobrego egzemplarzu. Polecam czujniki parkowania bo tylnej klapy nie widać w lusterkach. Jeżeli chcesz ze skóra tylko podgrzewane siedzenia. Masz jeszcze jakieś pytania to pisz :)

_________________
Obrazek
Najnowsza sesja zapraszam serdecznie --> viewtopic.php?f=6&t=50515&start=300


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 29 maja 2011, 12:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
znajomy mial e 60 3.0 d , nie narzekal i dobrze sie to kulalo z miejsca :]

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 29 maja 2011, 12:25 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Opcja szukaj ;) viewtopic.php?f=8&t=94033&hilit=E60+wady

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 29 maja 2011, 12:40 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Napewno po kupnie pasowało by wymienić kolektor dolotowy lub wywalić z niego klapki bo jak wiadomo potrafią się urwać i zrobić spustoszenie w silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 30 maja 2011, 18:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 Convertible
Kod silnika: M54
dokładnie tak kolektory pękały , taki pozbawiony wady w ASO chyba z 1tyś kosztuje, plus kontrola klapek w kolektorze, a tak to bardzo dobry silnik aczkolwiek drogi w serwisie i musisz uważać na duże przebiegi jak to w ropniaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 31 maja 2011, 16:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Slupsk/Schaijk Holandia
Moje BMW: e61 530dA
Kod silnika: M57N
Ten egzemplaz jakis czas stoi na alledrogo.Cena baaaardzo promocyjna,wymagana wzmozona ostroznosc,bo bedzie to twoje ostatnie BMW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 31 maja 2011, 16:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 407
Lokalizacja: Gorzów, Skwierzyna
Moje BMW: X5 E53
Kod silnika: M57N
Mój tata ma takie auto, ja mam taki silnik w E46. Jeżeli nie oszczędzasz na paliwie i oleju, będziesz pamiętał o wymianie odmy to super silnik, psuje się to samo co w każdym podjechanym Common Railu.....
A jeżeli chodzi o to ogłoszenie, to za taką kwotę możesz kupić studnię bez dna, będziesz ładował, aż umrzesz z przepracowania, za taką kasę nie kupisz takiego auto ani w niemczech ani nawet zdezolowanego we włoszech. Skąd taka cena?? sam sobie odpowiedz. Niedawno szukałem E60 i poniżej 50tys, naprawdę trzeba się naszukać..... jest to możliwe ale conajmniej trudne

_________________
330D Touring moja EX
Wieloryb E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 31 maja 2011, 17:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 219
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36/8
Kod silnika: M52b28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94843
A ja ci odradzam tego diesla, napewno są to dobre silniki jak są nowe. Ten egzemplaż na bank nie ma 180 000 km przebiegu, z resztą mało który ma tak niski przebieg.Są to typowe auta do klepania przebiegów więc celował bym bardziej 300 000 - 400 000. Nie ma co sugerować się nie zniszczonym wnętrzem, mój znajomy ma taką z przelotem 340 000 a wnętrze wygląda bardzo świeżo (napewno nie na te przebieg co ma). Wiadomo jak to z przechodzonym dieslem w razie awarii koszty naprawy są wysokie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e60] jak oceniacie ta 3-litrowke diesla???
PostNapisane: 31 maja 2011, 18:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 140
Moje BMW: E39 530
Kod silnika: M57D
Mam e39 teraz sobie obejrzałem moją następną Bunie :) .
Ten silnik jest nie do zjechania , dobry olej i jechać .
Pilnuj wymiany separatora oleju ( odmy ) bo np . turbina zacznie rzygać olejem .
Ostatnio mam problem z automatem , ale następna i tak będzie w automacie ( prawdopodobnie mój poprzednik nie pilnował poziomu oleju ) .
Co do przebiegu moja jest z 2003 roku na szafie ma 178 000 a przebieg rzeczywisty to 291 000 .
Wystarczy że zabierzesz kluczyk do serwisu i miła pani lub pan ( co kto lubi :) ) włoży go do czytnika i powie ci jaki przebieg i kiedy wymiana oleju i pewnie parę innych rzeczy .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL