BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 21:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Nysa
Witam,



Sprzedałem swoja ukochaną trójeczkę E46 325i i przymierzam się do [e60] 530d i mam pytanie do wszystkich użytkowników tego modelu jaki jest bezpieczny przebieg czy np 280 tys. to dużo i nie warto kupować auta z takim przebiegiem wiem że to bywa różnie i każde auto ma inna historie proszę o uwagi a zarazem opinie i rady.

Pozdrawiam Łukasz


Ostatnio edytowano 3 czerwca 2011, 21:35 przez lukaskk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przewbieg
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 21:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
I tak z jakim byś nie kupił to i tak pewnie nie będzie prawidłowy zwłaszcza w dieslu :rotfl:
Na poważnie czasem wcale nie trzeba bać się dużego przebiegu jeśli auto było prawidłowo eksploatowane to taki motor może byc w lepszym stanie niż nieprawidłowo eksploatowany z o połowę mniejszym przebiegiem.
Myślę że przy zakupie nie ma co w 100% sugerować się przebiegiem.
Mam 2 znajomych z takimi autami u nich przebiegi sięgają 200 tys bez większych poważnych awarii.
Ten sam motor w trójce e 90 - 150 tys bez awarii.

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przewbieg
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 21:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Nysa
Na pewno po auto pojadę do Niemiec zastanawiam się na kupnem jakiegoś czytnika obd żeby sprawdzić przed zakupem czy są błędy w kompie nie wiem czy to dobry pomysł jeżeli ktoś się na tym zna to proszę podajcie jaki program kupić program kabel nie chce się napalić na tzw. OKAZJE która okaże się studnią bez dna.

200 tys. dla nowego bmw to naprawdę nic ciekawi mnie czy :chytry: 400tys to też nie jest problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 21:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
napewno w niemczech nikt ci nie da podlaczac czegos do auta - po drugie tutaj licznikow nie kreca - po trzecie nie kupuj u turka araba i polaka - po czwarte i najwazniejsze przebieg tutaj 200000 lub ciut ponad to nic nie znaczy bo takie auta przede wszystkim kupuja ludzie majacy jakies interesy i duzo jezdza oraz - przewaznie serwisuja - znajomy kupil wlasnie taka perelke i przesmigal juzponad 80 000 bez nakladow i zapewne jeszcze dwa razy tyle przesmiga - nie kupuj auta na wlskich czy francuskich papierach - zaniedbane sa totalnie - wydaje mi sie ze tansze znajdziesz u gory niemiec -mam a mysli hamburg itp.- czasami mozna cos dobrego znalezc w okolicach monachium


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 4 czerwca 2011, 09:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 170
Moje BMW: 7er ///M-Sport
Kod silnika: M57d30
Dziwny temat. Dobrze zadbane 3,0D dojeżdza do 1mln km. bez większych przygód. Jak dasz to auto pałownikowi to po 200tyś km. nie będzie co zbierać z tego silnika. W polsce nie patrz na licznik bo i tak pokazuje nie prawdę. Gwarantuje Ci że znalezienie e60 diesel z przelotem poniżej 270-250tyś km graniczy z cudem. Dla ciekawostki Ci powiem że sprzedałem swoją 740D z przebiegiem 400.000km i auto było nadal w perfekcyjnym wręcz pedantyczno-gabinetowym stanie.

_________________
Obrazek
- mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
- bo to jedzie BMW e38 synku...
-------------------------------------------------
///M-Sport Individual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 4 czerwca 2011, 17:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Nysa
Pytam ponieważ nigdy nie miałem diesla i szukam właśnie takich opinii jak twoja czy macie jakieś metody patenty na sprawdzenia silnika przed zakupem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 4 czerwca 2011, 21:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 170
Moje BMW: 7er ///M-Sport
Kod silnika: M57d30
Jedź do ASO i podłączenie pod komp. Serio, dzisiejsze silniki to nie czasy Trabanta. Poza tym handlarze mają takie metody na "podpicowanie" silnika że mózg klęka. Osobiście znam komis gdzie wlano 1L miodu do silnika 2.0TDCi aby go wyciszyć.

_________________
Obrazek
- mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
- bo to jedzie BMW e38 synku...
-------------------------------------------------
///M-Sport Individual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 4 czerwca 2011, 21:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Jest w galerii E60 530d z przebiegiem 300tys.km i właściciel raczej nie narzeka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 5 czerwca 2011, 09:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
kupuj auto z kims kto sie zna - najlepiej powinien byc mechanikiem lub miec takie samo auto - ja akurat jestem mechanikiem i wiem , ze jak odpale auto oraz przejade sie kawalek w jakim stanie jest - nigdy sie nie pomylilem- poza tym jak wspominalem kupuj auto w niemczech i sprawdz w papierach kto poprzednim wlascicielem byl - najlepiej niemiec - bo inni to albo nie serwisuja albo po dziuplach naprawiaja -pisalem o odpaleniu auta bo wtedy uslyszysz jak silnik chodzi i turbo - o jezdzie bo wtedy slyszysz dol auta zawiechy itp. -na wszystko inne trza popatrzec - mocne zuzycie kierownicy , mieszka lewarka swiadczy o duzym przebiegu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 10:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 170
Moje BMW: 7er ///M-Sport
Kod silnika: M57d30
harnas621 napisał(a):
mocne zuzycie kierownicy , mieszka lewarka swiadczy o duzym przebiegu

Ale nie w Polsce. Handlarze znaleźli już na to sposób- ci głupsi obszywają od nowa kierownicę i gałkę, ci mądrzejsi przekładają z rozbitych anglików z niewielkim przebiegiem.

_________________
Obrazek
- mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
- bo to jedzie BMW e38 synku...
-------------------------------------------------
///M-Sport Individual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 10:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Reasumujac.
Nie patrz na przebieg ...
Wazne jest jak ktos dbal o samochod i jak go uzytkowal.
Auto zadbane majace 350k km jest lepszy wyjsciem niz zajechane padlo majace 180k km.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 18:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
hej

po odpaleniu - silnik powinien chodzic jak masełko jak ja to mówię. turbiny nie powinno być słuchać w ogóle - jak by jej nie było. Ja mam dwie turbiny i tak jak by ich nie było - nawet w tunelu ich nie słychać. przejedź się na autobahn i depnij aby sprawdzić trakcję. sprawdź maglownicę czy nie ma luzów ( na max skrętach), w obd nikt nie pozwoli Tobie się wpiąć. Jedź do ASO BMW - sprawdzą czy auto trzyma się kupy,choć licznika nikt nie jest w stanie sprawdzić,chyba że będziesz miał szczęście od I właściciela. Nie patrz na przebieg.lepiej kupić auto powyżej przebiegu 200tys niż 190tys. przy przebiegu 200tys jest tzw przegląd rozszerzony w ASO - drogi - w tym wymiana między innymi DPF-a za 8tys(będzie odnotowane w książce). Możesz też kupić auto z ASO (select bmw) - drożej ale pewniej. wczesnym rankiem przód auta lekko się różni od reszty - para skropla się inaczej na aluminium a inaczej na reszcie (przód aluminiowy). nie przejmuj się tym.w e60 tak jest.
zwróć uwagę na most,czy np po wrzuceniu wstecznego nie czuć stuknięcia. no i wycieki.najlepiej żeby ich nie było. jak cieknie spod kolektora ssącego to bzdurka.jak z rury intercoolera - to zazwyczaj już odma jest do wymiany. kolektor ze względu na klapki zawirowań pewnie bedziesz i tak wymieniał na nowy ( w komplecie jest razem z uszczelkami silikonowymi). warto ściągnąć paski i puknąć mocno ręką w koło pasowe(tłumik drgań od spodu auta) czy nie ma pęknięć guma (stuki) - koszt około 1300zł z wymianą - ale komu będzie się chciało to robić :) . W przypadku kombiaka - zwróć uwagę na panoramę - lubi przeciekać a uszczelki z mechanizmem są drogie. Na koniec - stan ogumienia.Jak są rózne bieżniki na osiach to ktoś dziadował. koło zapasowe nie zawsze występuje.

Jak wejdziesz w menu użytkownika,to wejdż w serwis. jak auto ma np 170tys przebiegu to dpf (particular filter) powinien wyświetlać 30tys. Jak wyświetla np 200tys - to ktoś puścił reseta :) nie kupuj w promieniu 100km od berlina. jeden wielki kanał.Przyjrzyj się książce serwisowej i sprawdź ja w ASO czy faktycznie tam autko było serwisowane. zawieszenie jest wielowahaczowe aluminiowe - drogie w naprawach - w ASO wyjdzie co jest nie tak. Jak auto ma DPF - to rury powinny być czyściutkie.w przypadku 535d przy przebiegu około 150tys jedna z (wewnętrzna) rurka podwójnego wydechy zaczyna rdzewieć od środka- można po tym wstępnie oksreślić przebieg auta. jak jest w 530d - nie wiem. 535d ma przepustnicę w tłumiku - chyba dlatego tak jest w bi turbo.

przyjrzyj się stanie reflektorów - są plastikowe - nie da rady wymienić samych szybek jak np w e39 przed liftem.- trzeba całe lampy. są drogie.- można potargowa :D ć. Jak były polerowane, to po włączeniu świateł będą świeciły na (kolorowo) na ścianie.

warto rozkodować vin - napisz do kolegów z forum - to postarają Ci się od ręki go rozkodować - czy środek zgadza się z vinem ;)

na koniec - lepiej autko kupić z gorszym wyposażeniem a lepszym stanie technicznym, niż full wypas a gniota -bo szybko opróżni Twój portfel.

powodzonka

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 18:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak bezpieczny przebieg. Nie jestem też zdania, że np. auto od kobiety będzie bardziej zadbane. Stałem ostatnio w KRK na parkingu i patrzyłem jak kobitka wyjeżdża Mondeo z parkingu. Nie dość, że na alejce o szerokości 5 metrów składała się chyba na 15 razy :zdziwko: , to za każdym razem było palone sprzęgło. Od niej nie chciał bym auta nawet z przebiegiem 90 tys. Ja kupując swoją na przebieg nawet nie patrzyłem. Przejechałem parę km, obejrzałem i stwierdziłem, że to ten :)

Byleś nie trafił jak oni :)


_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 18:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
E60 info:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 7 czerwca 2011, 10:19 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E92
Kod silnika: 335d
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=56077
tata_jerzyka napisał(a):
Gwarantuje Ci że znalezienie e60 diesel z przelotem poniżej 270-250tyś km graniczy z cudem.


Bzdura jak ktos szuka najtanszych to moze ma problem . Ja swoja e91 320d kupilem z przebiegiem 100tys od 1 wlasciciela - wiadomo cena byla sporo wyzsza niz w Polsce ale nie pisz ze to nie mozliwe.

_________________
Zapraszam do galerii mojej 335d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 7 czerwca 2011, 19:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Olsztyn
Przed kupnem wizyta w serwisie - kluczyk w skaner - od razu wiadomo kiedy był ostatnio w serwisie i przy jakim przebiegu. Wtedy już duuużo wiesz :-))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d Bezpieczny przebieg
PostNapisane: 7 czerwca 2011, 19:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL