BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 maja 2024, 12:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] ABS ASC nie działa
PostNapisane: 7 maja 2011, 22:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: BMW E39
Kod silnika: M52 TU B 28
Witam! Szukam pomocy, porad specjalistów. Mój prblem polega na tym ze abs asc predkosciomierz eqnomizer nie dziala nie nalicza również przebiegu kilometrów "miejskich" jak i ogolnie przejechanych na stanie licznika. Jestem nowym posiadaczem BMW e39 z silnikiem M52TU B28 z 99r.Poprzedni wlasciciel twierdzi ze czujnki ABS sa wporzadku ze problem tkwi w sterowniku pompy ABS. Po wymontowaniu otoż tego sterownka widze ze jest w nim grzebane polutowane sa sciezki styków sklejona czarna przykrywka znakowana banderolą srebrna. Kiedy przed odpaleniem silnika mam wcisniety pedal hamulca nie wyskakuje bład abs ani asc ale jezeli lekko popuszcze hamulec to kontrolki zaczynaja swiecic. Przegladałem juz setki razy roznych forów ale nie znalazłem zadnych odpowiedzi czy otóż sterownik jest zepsuty bo nikt nie opisywal przypadku braku naliczania km i tego wcisnietego pedału hamulca czy oplaca mi sie wogółe regenerowac (wysylac do naprawy) sterownik czy przyczyna tkwi w czym innym prosze o porady


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ABS ASC nie działa
PostNapisane: 7 maja 2011, 22:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
A podpinałeś auto pod kompa ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ABS ASC nie działa
PostNapisane: 8 maja 2011, 09:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 304
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E38 740iA [m62]
Jakbyś tylko wpisał w wyszukiwarce "e39 abs asc" miałbyś multum odpowiedzi. Skoro poprzedni właściciel twierdzi, że to sterownik ABS, a w dodatku w nim pogrzebał to czeka Cię naprawa już od 160 zł: http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... nge_view=1.
Ale jeśli pogrzebał i dalej nie działa, to czeka Cię tylko wymiana bo rzadko kto podejmie sie naprawy po "specu". Używka 800 - 1000zl.

_________________
Prowadzę swoje życie, a nie... BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ABS ASC nie działa
PostNapisane: 8 maja 2011, 10:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: BMW E39
Kod silnika: M52 TU B 28
Czyli potwierdziły sie moje najgorsze przypuszczenia. Bardziej mi chodziło o ten przypadek ze jeżeli jest wciśnięty pedał hamulca to kontrolki od ABS i ASC nie swiecał. Ale dzięki za odpowiedzi. Wymontuje ten sterownik i odeśle do naprawy może będzie szansa wskrzesić go na nowo. A jeżeli nie to muszę zakupić sterownik o tych samych numerach? i obędzie się bez przeprogramowania? Bo gość na auto złomie posiada taki sterownik numery sa inne, ale czytałem ze trzeba to jakoś zaprogramować żeby komputer widział ten sterownik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] ABS ASC nie działa
PostNapisane: 9 maja 2011, 07:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 304
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E38 740iA [m62]
Istotne jest, aby pompa i sterownik miały ten sam numer.

_________________
Prowadzę swoje życie, a nie... BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] ABS ASC nie działa
PostNapisane: 24 maja 2011, 15:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Moje BMW: e39 2,5tds
Podlacze sie do tematu, mam podobny przypadek, tylko interesuje mnie fakt ze kiedy jade na "lekko naciśniętym" hamulcu to wszystko jest ok, a kiedy tylko puszcze go calkowicie to zaraz zapalają sie kontrolki abs i asc. Czy ktoś moze wie czy to wina czujnikow czy pompy i/lub sterownika?
Dodam jeszcze że jak odpalę auto to kontrolki sie nie świecą dopiero kiedy przekrocze ok 10 km/godz to sie zapalają, lub auto "stoczy się" z górki kiedy nie jest odpalone to tez sie zapalaja kontrolki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] ABS ASC nie działa
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 11:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: BMW E39
Kod silnika: M52 TU B 28
Kontynuując odesłałem stary sterownik do naprawy okazało sie ze niestety jest do wyrzucenia :rozpacz: kupiłem na allegro z tymi samymi numerami zamontowałem odpalam auto kontrolki od abs asc nie świeca :super: ale auto w czasie jazdy przy zmianie biegów samoczynnie wzrastają obroty silnika do 4tys i opadają zaczynają zaś świecić kontrolki. Po wpięciu pod komputer myslalem ze trzeba zakodowac taki sterownik wychodzi ze czujnik abs lewego tylnego kola jest walnięty zamówiłem firmowy czujnik bo ponoć jest najlepiej orginal zakładać. Jutro zamontuje podjade na kompa i napisze czy pomogło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] ABS ASC nie działa
PostNapisane: 7 czerwca 2011, 12:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: BMW E39
Kod silnika: M52 TU B 28
Dzis wymieniłem czujnik wszystko dziala abs asc predkosciomierz ekonomizer wskazówka stanu paliwa polecam czujnik ATE koszt to 250zl ale warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL