BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 04:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 12 czerwca 2011, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46 316
Wspomniane wibracje odczowam podczas jazdy przy predkosci od 100 do 130i potem sa mniejsze.mam nowe opony i tarcze z klockami,szczeki sie nie blokuja,nawet przekladalem kola z przodu na tyl i nic.mechanik niewyczul zadnych usterek na zawieszeniu.moze ktos mial juz podobna sytuacje i moze mi podpowiedziec co to moze byc?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 12 czerwca 2011, 20:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
ewmar napisał(a):
Wspomniane wibracje odczowam podczas jazdy przy predkosci od 100 do 130i potem sa mniejsze.mam nowe opony i tarcze z klockami,szczeki sie nie blokuja,nawet przekladalem kola z przodu na tyl i nic.mechanik niewyczul zadnych usterek na zawieszeniu.moze ktos mial juz podobna sytuacje i moze mi podpowiedziec co to moze byc?????


Jak nic objawy wskazują na niewyważone koła. To bym pierwsze sprawdził. A potem myślę, że końcówki drążków kierowniczych...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 12 czerwca 2011, 20:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46 316
Kola wlasnie sprawdzalem.nowki oponki i nic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 12 czerwca 2011, 20:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
ewmar napisał(a):
Kola wlasnie sprawdzalem.nowki oponki i nic.

Podjedź do pewniejszego zakładu, bo może obecna wyważarka niedoważa zbyt dokładnie :/

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 12 czerwca 2011, 20:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
ewmar napisał(a):
Kola wlasnie sprawdzalem.nowki oponki i nic.



Sprawdziłbym w dwóch miejscach wyważenie. Raz dałem koła do wyważenia w jakimś Norauto i wielka kicha. Musiałem dać do warsztatu, gdzie specjalizują się w prostowaniu felg. Tam mi lekko "doprostowali" i wyważyli idealnie. A Ci z Norauto jak pojechałem z reklamacją już zwalali na rzekomo zawieszenie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 10:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46 316
Drgania byly wyczowalne przed zmiana opon.teraz widze ze przy chamowaniu nasila sie drg.Panowie a moze to lozysko ktores?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 10:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
ewmar napisał(a):
Drgania byly wyczowalne przed zmiana opon.teraz widze ze przy chamowaniu nasila sie drg.Panowie a moze to lozysko ktores?


Łożysko to by huczało. Huczy?


Może być też coś z hamulcami. Sprawdź czy po jeździe któreś z kół nie jest bardziej gorące. Może tłoczek być do naprawy a przy okazji "zwichrowana" tarcza hamulcowa. Kiedyś w poprzednim aucie tak miałem. Zapiekł się tłoczek, kierownica drgała podczas jazdy a przy hamowaniu to niemal wyrywało ją z ręki. Okazało się, że tłoczek do naprawy a przy okazji i tarcze, bo nieźle przez ów tłoczek została zdewastowana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 12:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46 316
No wlasnie niema halasu.wszystko spradzilem z hamulcami i bylo smarowane i czyszczone.troche handluje autami ale czegos takiego niemialem jeszcze.w poprzednim aucie bylo podobnie ale prawe lozysko bylo wylatane.a teraz to magia.przed zmiana opon i pomtomsamo.tercze i nic.drazki i koncowki zdrowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 13:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 192
Lokalizacja: ZS
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Przyjrzyj się uważnie tulejom głównym wahaczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 10:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1199
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54b30+
Garaż: 330 ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1226185
Kolego możliwe że amorki masz już zurzyte, przez co przy pewnej predkosci auto wspada w wibracje.
Podjedz na stacje diagnostyczną, niech sprawdzą Ci amorki.

_________________
ChipTuning, Serwis FAP/DPF/AdBlue
Pełna elektronika samochodowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 18:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46 316
Trzepali mi auto i sprawdzali wszystko.okazalo sie ze kola byly zle wywazone.jeden problem zglowy,ale przy chamowaniu nadal sa wibracje.tarcze nowki ale sprawdzali mi czy nie sa krzywe,pozatym dalej wszystkie laczenia itd ok.ale jak zachamowalem ze 120 to czulem wibracje. :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 25
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47/TU
łącznik stabilizatora ? albo drążek kierowniczy ? mam u siebie to samo i mam zamiar wymienić te dwie rzeczy . może pomoże ale przy 180 jak hamuje to nie drga kierownica ;p ale przy 120 tak ;p a rok temu wymieniałem tarcze i klocki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M52TUB28
Jeżeli przy prostych tarczach i wyważonych kołach drga to tuleje wahacza i same wahacze do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 22:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Ja miałem podobny problem i też niby wszystko sprawdzone, a okazało się, że skuteczność amortyzatorów do d... także na szarpaki i może wyjdzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 10 lipca 2011, 13:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46 316
latam sobie od warsztatu do warsztatu i kazdy mowi co innego.W tym czasie zainstalowalem sobie LPG.i z tego co widze to jak auto jest bardziej zapakowane(wiecej paliwa,jakies pakunki)to drgania znikaja.z tego co widze 141euro kosztuja laczniki i wahacze.zyli w De jakies 300Euro niemoje jest z wymiana.Wydaje mi sie ze na najleprza diagnoze to do ASO!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 10 lipca 2011, 14:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Ewmar ,sa tez warsztaty nieautoryzowane Bmw rowniez dobrzy fachowcy i cenowo taniej.

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 11 lipca 2011, 20:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 35
Witam, od zimy borykałem się z podobnym problemem. Trzepało kierownicą od 90 w górę. Koła wyważane 4 razy, stacje diagnostyczne odwiedzane 4 razy i dalej to samo. Postanowiłem podjechać do mechanika, podniesli auto i okazało sie, że sworzeń zewnętrzny wahacza, dwa drążki i końcówka drążka do wymiany. Wymieniłem i dalej to samo!!! Mało nie zwariowałem. Następny krok: dwie nowe oponki na przód i prostowanie przednich felg. po tym zabiegu dalej to samo!!! Wróciłem do wulkanizatora i powiedziałem żeby ponownie wyważyli koła. Okazało się, że jedna felga nadal była delikatnie krzywa. Eureka - po 4 miesiącach walki jest dobrze. Dodam, że gość wyczyścił felgi od wewnętrznej strony szczotą na szlifierce więc to mogło być również przyczyną.

_________________
POSIADAM OPROGRAMOWANIE INPA ORAZ DIS, ODCZYTAM I WYKASUJĘ BŁĘDY, PISZCIE NA PRIV


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 12 lipca 2011, 18:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46 316
witam.ponownie.Oponki nowki.wywazane i sprawdzone dwa razy.Fktycznie byly zle wywazone przy zalozeniu ale sprawdzilem to w warsztacie o dobrej renomie.wibrowanie dodam ze bylo przed zalozeniem nowych opon.tarcze,oponki,klocki, i nic.moze to tak wibruje wal napedowy??jak to najlepiej sprawdzic??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 6 maja 2012, 19:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 35
ewmar, i jak? poradziłeś sobie z tymi wibracjami?

_________________
POSIADAM OPROGRAMOWANIE INPA ORAZ DIS, ODCZYTAM I WYKASUJĘ BŁĘDY, PISZCIE NA PRIV


Ostatnio edytowano 6 maja 2012, 20:43 przez dawidtrafny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 wibracje podczas jazdy
PostNapisane: 6 maja 2012, 20:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Też borykam się z wibracjami podczas jazdy, wymieniłem podporę wału i łącznik elastyczny i nic sięnie zmieniło i postanowiłem zrobić test. Rozłączyłem wał od skrzyni biegów odpaliłem silnik przerzuciłem na 4 bieg ustaliłem obroty 1500 (warunki przy których wibracje są najbardziej wyczuwalne) i na dzień dzisiejszy wiem, że problemem jest skrzynia automatyczna. Proponuje w celu weryfikacji zrobić podobnie, pozwala to na odrzucenie wielu elementów do sprawdzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL