BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] nie równa praca, trzęsie całym samochodem
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 17:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 6
Lokalizacja: Ostroleka
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B20
witam, jak napisałem w temacie mam problem z nierówną pracą silnika, aż trzęsie całym autem.Przeczytałem sporo podobnych tematów, stosowałem się do wszystkich poleceń ale nic nie pomogło. Jakieś 4 miesiące falowały mi obroty i wzrosło spalanie, wymieniłem sondę i przepływomierz (nowe i oryginalne, kosztowało sporo kasy) wszystko wróciło do normy. Jednak co jakiś czas zarzuciło budą jakby nie palił na któryś gar, teraz jest tak niemal non stop z tym że tylko i wyłącznie na wolnych obrotach na biegu jałowym. Wymieniłem świece, fajki na świecach, uszczelkę pod pokrywą zaworów (na dwóch świecach było trochę oleju) przeczyściłem dolot, wszystkie wężyki, sprawdziłem czy nie popękane, cewki sprawdzałem miernikiem rezystancja 0,8 om. Byłem na kompie, żadnych błędów obroty trzymają 700, a całą budą telepie, dokładnie tak jakby nie paliła na wszystkie gary. Zapomniałem dodać że to e36 320i 1991, silnik M50B20. Może ktoś miał taki problem i wygrał podobną walkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie równa praca, trzęsie całym samochodem
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 17:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 56
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: e46 330cd
Kod silnika: m57n
Mi naprzykład budą trzęsło jak mialem zepsute wisko, bylo zablokowane caly czas i na luzie telepało calym autem, wymieniłem i problem znikł ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie równa praca, trzęsie całym samochodem
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 20:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1000
Lokalizacja: Warszawa Wola
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
Garaż: było e34http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f= ... 59&start=0
było e36 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73899
Jest e34 520 http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116583
a może amortyzacją silnika warto by się zająć ?

_________________
W życiu liczy się wiele rzeczy a najbardziej Pasja Miłość Motywacja :)
ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie równa praca, trzęsie całym samochodem
PostNapisane: 13 czerwca 2011, 22:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 6
Lokalizacja: Ostroleka
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B20
sprawdziłem wisko faktycznie do wymiany, przy rozgrzanym silniku zatrzymałem jednym palcem, ale nawet po zatrzymaniu żadnej reakcji w pracy silnika cała buda się telepie. O amortyzacji silnika tez czytałem w podobnych przypadkach ale na forach piszą że przy wysokich obrotach jest jeszcze gorzej, a u mnie to się dzieje tylko na wolnych, po dodaniu gazu pracuje idealnie. Poza tym to bardziej wygląda na nie równą pracę silnika (objawy jakby za niskie obroty lub brak iskry na którymś cylindrze) z tym że obroty 700, jak na ten silnik raczej wystarczające i na obrotomierzu wskazówka ani drgnie. Nie chciałbym niepotrzebnie wydawać kasy na poduszki, tym bardziej że wymieniłem przed chwilą prawdopodobnie dobre świece.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL