BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 01:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 19 czerwca 2011, 16:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 9
Lokalizacja: Okolice Dobczyc
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Panowie mam dziwny problem ze swoja betą. Jak pisałem wyżej jestem posiadaczem e46 z 99r z motorkiem 136 konnym dieslem. Autko ma pzrebieg 220 tys km i kupiłem go od kolegi który przy przebiegu 180 tys remontowal pompe wtryskowa poniewarz akurat w tych modelach ponoc obdarzone sa wada. Moj problem polega na tym ze jezdzac autem podzcas gwałtownego pzryspieszania (np. przy wyprzedzaniu) auto czasami (nie za kazdym razem) nagle przestaje przyspieszac. Jest to takie uczucie jakby ktos zlapal mnie za tylni zderzak i trzymal 2 lub 3 sekundy po czym dalej pzryspiesza albo jakby przymarzalo paliwo choc jest to niemozliwe w lecie (filtry paliwa tez zmieniłem a w przewodach nie ma ani jednego pecherzyka powietrza). Jest to barzdo uciazliwe podczas jazdy i moze byc tragiczne w skutkach przy wyprzedzaniu. Bylem u kilku mechaników i jeden twierdzi ze znów pompa wtryskowa, inny ze turbina a jeszcze inny ze jak dopiero padnie calkiem to sie dowieemy. Dodam ze po podlaczeniu kompa serwisowego nie pokazuje zadnych bledów. BARDZO PROSZE jezeli macie lub mieliscie takie objawy podzielcie sie ze mna wiezda co robic. Tomek

_________________
Pozdrawiam Damian ;-)

Obrazek


Moje BMW http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=85632


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 19 czerwca 2011, 16:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 24
Posty: 666
Lokalizacja: Poland
moze poprostu turbodziura?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 19 czerwca 2011, 17:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 424
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: M47N
Sprawdź EGR czy nie zabrudzone, zawór sterowania turbiną i filtr w zbiorniku paliwa.

_________________
ToMaSz BMW e91 318 LCI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 19 czerwca 2011, 22:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Miałem identyczny problem, ale u mnie sposób na to był banalny. Przejechałem się z prędkością ok 200km/h i teraz przyspiesza płynnie. Dużo jeżdżę po mieście na krótkich dystansach i znajomy mi podsunął taki pomysł, żeby trochę auto przeczyścić. :)

Wcześniej problem u mnie pojawiał się na 3,4,5 biegu, jak wcisnąłem gaz do końca od razu to się chwilę dusił i dalej przyspieszał. Zauważyłem później, że problem jest mniejszy jak "dawkuje" gaz i np. przy wyprzedzaniu nie dawałem od razu do końca tylko po trochu i się tak często nie mulił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 19 czerwca 2011, 22:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Sprawdz przeplywomierz.

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 19 czerwca 2011, 22:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
jacekmury1 napisał(a):
Sprawdz przeplywomierz.
To jest główna wada tych silników,komputer nieraz nie pokazuje błędów,a przepływomierz jest padnięty :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 19 czerwca 2011, 22:39 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
jacekmury1 napisał(a):
Sprawdz przeplywomierz.


Ja jeszcze dodam, że u mnie też wcześniej była przepływka wymieniona ale problem powrócił w mniejszym wydaniu bo przed wymianą auto nie chciało jechać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320d 136KM (Problem z płynnym przyspieszaniem)
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 10:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1247
Lokalizacja: NE/HL
Moje BMW: e46
Wydaje mi sie, ze masz do czynienia z jednym z najgorszych bolaczek tego modelu.
Moze byc przeplywka, zawor EGR, czunik cisnienia turbo, badz EGR-u, sprezarka, pompa, weze podcisnienia, waz od Turbo...filtry, zapchany kat itp, itd.

Ja mialem to samo. Na 4 i 5 biegu wciskalo, potem przerwa tak jak u Ciebie, jakby ktos mnie zlapal za tylni zderzak, a potem juz znow wcisk. Przy tym trzymaniu spalanie spadalo gwaltownie (tz wskazowka). Kopcic nie kopcil, a spalanie ogolne bylo ok. Nie bylo problemow z odpalaniem.

Czyscilem EGR, kupilem nowe zaworki (Turbo, EGR 100€ za sztuke), zmienilem przeplywke 370€, sprawdzalem wszystkie weze podcisnienia, wraz z grubymi od turbo itp. W warsztacie sprawdzano pape i sprezarke, sonde lambda i katalizatory. Podpinano kompa nawet podczas jazdy. Zmienilem wszystkie filtry. Gowno to wszystko dalo. Wywalilem tylko kupe kasy. Kupowalem tylko i wylacznie czesci oryginalne z BMW by nie miec watpliwosci. Prawda jest taka ze usterki nie usunalem. Az ktoregos dnia.....samo sie naprawilo...poprostu dziura w przyspieszaniu zniknela i bylo jakis czas ok, po czym wrocila, lecz w mniejszym stopniu....ja juz sobie dalem spokoj....jezdze w DE wiec wyprzedzanie super gwaltowne nie jest mi potrzebne..nawet na autostradzie. Jak na zlosc nie bylo coraz gorzej, tylko zawsze tak samo. Mam tak juz od ponad 2 lat, dziura nie jest drastyczna, ale jest, i ja jej nic nie moglem zrobic.

Jedyne czego nie wymienilem to ten zaworek za kolektorem (taka mala pierdolka).

Mimo wszystko zycze Ci powodzenia w zniwelowaniu denerwujacej bolaczki.
Pozdrawiam

_________________
Wydajemy pieniadze, ktorych nie mamy, na tuning, ktorego nie potrzebujemy, by podobac sie ludziom, ktorych nie znamy.

moj BEAMER:
viewtopic.php?t=56107


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL