BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 03:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 21:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
wymieniona zostala tuleja na wahaczu amortyzator takze jest sprawny jak i sprezyna jednak dalej cos bije w tylnym kole na diagnostyce poprzedniej powiedzial mi ze to bije tlumik na zlaczu elastycznym bo bylo upalone jednak zlacze takze wymienilem i dalej cos stuka co to moze byc????? nie chce jechac znowu na diagnostyke sam koszt diagnostyki jest nie wielki ale jak mi maja tak wymyslac czesci do wymiany to ja dziekuje bo czesci nie sa tanie tak samo jak robocizna czesc moge zrobic sam ale sa rzeczy ktorych nie zrobie samemu na lewarku z gory dziekuje za pomoc


Ostatnio edytowano 21 czerwca 2011, 21:18 przez jarek991992, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 47
Moje BMW: e34
Kod silnika: M30B30
sprawdz łożysko albo klocek chamulcowy a jak renczny masz na bębnie to możliwe że szczęka doznała jakiejś awari. nic innego nie przychodzi mi do głowy. :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
klocki hamulcowe sa nowe w lutym wymieniane razem z tarczami w calym aucie wiec nie to jezeli chodzi o lozysko to nie wiem bo stukot pojawia sie na dziurach to zapomnialem dodac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E34&E46
Kod silnika: M50B25&M52B20
Jakimi sie uszkodziły szczeki od recznego to jak jechałem to było takie grzechotanie a na dołkach cos strzelało! Po zdjeciu tardzo bębnów okazało sie że zerwało okładziny ze szczęk i to one wlaśnie tak stukały:przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
no reczny to mi slabo trzyma musze tam zajrzec jak zobacze to sie odezwe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 22:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 74
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: Bmw 320ci e46 coupe
Kod silnika: M54B22
Kolego sprawdz jeszcze górne mocowanie amortyzatora, miałem podobne objawy jak ty i okazało sie ze tulejka z gumy wyskoczyła po wymianie wszytko wrociło do normy. pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 21 czerwca 2011, 23:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 392
Lokalizacja: Płońsk
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
popieram kolego Yaro316 górne mocowanie :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 22 czerwca 2011, 13:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
bylem dzisiaj na diagnostyce po raz kolejny diagnosta zobaczyl cale zawieszenie i wszystko inne nic nie zobaczyl powiedzial ze to nie mozliwe zeby cos stukalo wiec go przewiozlem po kosce i stuka on mi na to ze nie wie co to moze byc sprawdzilem plyn hamulcowy i bylo go stanowczo za duzo bo prawie sie wylewal poza zbiorniczek ubralem tyle ile moglem (moj mechanik po wymianie klockow i tarcz zapomnial chyba ze jak byl prawie max w zbiorniku tam na tej miarce to ze plynu bedzie za duzo teraz jest tak 3/4 odleglosci miedzy min a max wiecej nie dalem rady wziac zeby bylo po srodku tak idealnie) jezeli chodzi o mocowanie gorne to zobacze je jeszcze ta tuleja bedzie od bagaznika czy od srodka kola????
wspomnialem o tych klockach bo one od czasu wymiany (luty) sa przylegle do tarcz wiec nie wiem czy to to ale zobaczy sie teraz jezeli chodzi o szczeki od recznego zobacze je jutro ale wiem ze reczny jest strasznie slaby wiec szczeki sa napewno do wymiany


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 10:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
Sprawdzilem mocowanie amortyzatora i wszystko jest w pozadku zostaly szczeki sprawdze je dzisiaj wieczorem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
sparwdzilem juz wszystko w zawieszeniu jednak nic nie jest w zlym stanie zadzwonilem do faceta u ktorego kupuje czesci do mojej bmw i on powiedzial mi interesujaca rzecz, abym sprawdzil tuleje pod mostem jest ich 4 + jedna olejowa + 2 male i ze to przez to moze byc co wy o tym sadzicie???? sprawdze to moze jutro lub jakos dopiero w tygodniu bo musze zalatwic sobie dostep do kanalu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 15:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 Convertible
Kod silnika: M54
jak nie stuka Ci przy zmianie biegów i ruszaniu, to raczej te tuleje masz dobre, tych 4 nie sprawdzisz bo są przykryte talerzykami. Musisz dobrze obejrzeć amortyzator i jego górne mocowanie, tam jest taka poduszka może ona Ci się wybiła i amorek dobija do końca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 12:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
amorek jest sprawdzony musze zobaczyc te tuleje to ostatnia mozliwosc a przy gwaltownym ruszaniu takze puka ale tylko gwaltownym przy zmianie biegow nic nie ma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 28 czerwca 2011, 21:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
odkryłem co to stuka a mianowicie tuleja ta co jest pod progiem to tak:
po pierwsze byla obudowa jej przyklejona do jednej strony gniazda a na drugiej byla ogromna przerwa
po drugie ukrecona jest jedna sruba ta pierwsza prze kole od strony kola tylnego ( ta co jest 1 na stronie) i to nie ukrecony jest gwint na srubie tylko ten tam w srodku i wlasnie z tym mam zwiazane pytanie jak moge to naprawic (zrobic) aby ta sruba nie byla luzna podlozylem juz 3 podkladki i jakos sie tam trzyma ale jest bardzo lekko dokrecona i nie wiem co teraz mam zrobic fak juz nic nie tlucze czasem lekko slychac ale to jest bardzo slaby stukot w porownaniu z tym co bylo. Dziekuje wszystkim co mi pomogli wasze rady byly pomocne bo teraz wiem co w tym samochodzie moze nawalic i bedzie tez taki stukot i prosze o pomoc w mojej sprawie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
odswiezam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 11 lipca 2011, 21:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
teraz tak wymienione zostalo mocowanie tulei pod progiem, wymienione zostalo gorne mocowanie amortyzatora, tacze hamulcowe jak i klocki oraz szczeki od recznego, poduszki pod silnikiem i skrzynia takze. naprawde nie wiem co to moze tam bic to jest taki sam stukot jak bila mi wczesniej tuleja pod progiem a teraz nawet to tlucze przy ruszaniu jak gwaltownie rusze to tlucze oraz na nierownosciach prosze o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 11 lipca 2011, 21:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
zapomnialem tuleja pod progiem takze jest nowa i nowe jest zlacze elastyczne na ukladzie wydechowym jak i gumy trzymajace caly uklad


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 11 lipca 2011, 21:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
TEN STUKOT MNIE DOBIJA :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 11 lipca 2011, 21:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 285
Lokalizacja: Wlkp Rokietnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Kolego a podporę walu sprawdziłeś.Mam to samo jak ruszam, poduchy cale tuleje tez Jedynie podpora wału do sprawdzenia tylko czasu brak.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] bardzo glosny stuk z okolicy prawego tylnego kola
PostNapisane: 12 lipca 2011, 20:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Moje BMW: e46 320d
podpora walu sprawdzona jest praktycznie w idealnym stanie tak samo jak te tuleje pod tym mostem jednak sprawdzilem robote swojego mechanika przy tej tulei pod progiem wydaje sie ze jest wszystko dobrze mocowanie te 3 sruby jest dobrze ale kolega dal mi sposob na sprawdzenie jej a mianowicie zeby wlozyc pret miedzy szczeline gdzie kolcki sa i oprzec ja na feldze i ciagnac cale kolo do gory okazalo sie ze uslyszalem taki stukot a ta tuleja rusze sie do przodu w kierunku drzwi ale w tym mocowaniu tak jakby na tej srubie ktora przez nia przechodzi niestety nie mialem juz czasu i jutro zobacze to wszystko dokladnie jak to rozbiore


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL