BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 21:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 12:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 49
Lokalizacja: Grajewo
Moje BMW: e38
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 3#p1312793
Siema. Moje auto w standardzie było gołe i nie miało nawet lamp z soczewka a bardzo chciałem miec xenon. Postanowilem kupic lampy z pomaranczowym kierunkiem na soczewce i załozyc je do swojego samochodu. Teraz pytanie, jaki HID mam kupic? H7 ? D2S? Czy standardowy zestaw HID to wszystko czy potrzebne są jakies adaptery to instalacji żarnika w lampie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 14:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
żarnik zwykły hid chyba się nie zmieści. d2s na pewno będzie odpowiedni. Poza tym jak już chcesz mieć xenon to po jego założeniu ( domyslam się, że nie będzie samopoziomowania ani spryskiwaczy) w nocy podjedź pod jakąś ścianę i ustaw go niżej jak poziom żeby nikogo nie oślepiał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 15:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mam fabryczny xenon i powiem Ci ze jak chcesz przerobic to nie jest taki prosty temat. Domyslam sie ze kompletna przerobka nie wchodzi w gre z uwagi na koszty i naklad pracy. Zakup lampy xenonowe ale oryginalne, wyczysc, w razie potrzeby napyl odlysnik i moze od razu wymien regulatory.

Kolega zakladal HIDy do e36, swiecilo to jasno ale dramatycznie oslepialo. W e39 dochodzi blad przepalonej zarowki i zakłócenia w CB. Ja tam bym darowal sobie temat, bo sam zarnik D2S philips/osram nie z allegro kosztuje 200zl/szt a tak sie sklada ze mam wypalone. Kolega w trojce zdemontowal, ja mam farbycznie ale szalu nie ma chociaz pewnie czyszczenie, napylenie odblysnikow, polerowanie kloszy (od razu regulatory) i nowe zarniki zalatwia sprawe. Tyle ze wszystko bedzie kosztowalo 1000zl a zauwaz ze ja xenon mam farbyczny...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 17:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 49
Lokalizacja: Grajewo
Moje BMW: e38
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 3#p1312793
adiwaw89 napisał(a):
żarnik zwykły hid chyba się nie zmieści. d2s na pewno będzie odpowiedni. Poza tym jak już chcesz mieć xenon to po jego założeniu ( domyslam się, że nie będzie samopoziomowania ani spryskiwaczy) w nocy podjedź pod jakąś ścianę i ustaw go niżej jak poziom żeby nikogo nie oślepiał.



spryskiwacze już zakupione czekaja na załozenie.


widze duzo e39 na HIDach a nie oryginalnych xenonach i wiem ze wiele osob z tego forum robiło to samo dlatego chcialem zapytac czy musze kupic zestaw h7 h4 h1 czy jakis inny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 19:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Musisz kupic taki zestaw jakie masz zarowki. To chyba logiczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 4 lipca 2011, 17:34 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 49
Lokalizacja: Chełm
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28TU
Hid xenon jest to fajne rozmowiazanie zeby poprawic w widocznosc w nocy lecz kosztem innych uzytkowinikow mozna tez miec problemy z policja zawsze opuszczam swiatla jezeli ich widze, jeden plus jedze w trasy i nie raz niespodziewanie by mi sarna wyskoczyla od tamtej pory ze swiatlami czuje sie na drodze pewniej. :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 5 lipca 2011, 07:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
tez jezdze duzo nocami i mnie takie nieoryginalne lampy doprowadzaja delikatnie mowiac do nerwacji - postawilbym takiego kierowce przed jego wlasnym samochodem by sie cala noc przygladal wlaczonym lampom - widac jednak , ze nie wazny jest ktos inny i jego bezpieczenstwo jedynie wlasny interes - jesli chodzi o zwierzyne lesna to z nia jest jak z toto , jesli juz wyskoczy np. sarna lub dzik z krzakow bedacych blisko szosy najlepsze lampy nie pomoga - sam spotkalem dzika i wiem cos o tym - jedynie co logiczne i rozsadne wolniejsza jazda poprzez lasy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 5 lipca 2011, 10:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
Tak jak mówi harnas -nie ma nic gorszego na trasie niż walące po oczach HID. Niestety to gówno stało się tak tanie, że każdy do byle szrota ładuje sobie zestawik myśląc że ma zaj... xenon, a ataki fajans tylko utrudnia jazdę normalnym użytkownikom drogi.
Moje zdanie na ten temat - nie stać cię na porządny homologowany ori zestaw fabryczny -kup sobie dobre żarówki halogenowe...

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 5 lipca 2011, 10:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 129
Lokalizacja: Puławy, lubelskie
Moje BMW: E32
Kod silnika: M30B35
Xenon hid jest jeszcze do przebolenia. Lampy od anglików już nie. Policja się czepia xenonów a tych co mają lampy nie takie to już nie. Ci to dopiero oślepiają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Lampy soczewkowe, HIDy.
PostNapisane: 5 lipca 2011, 19:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 595
Lokalizacja: Chełm
Moje BMW: e39 530D
Kod silnika: m57d30
Tak sobie myślę, jeśli ten HID lub lampa z angola będzie dobrze ustawiona (wg ustawień diagnosty), to jeszcze idzie przeżyć. Ale często w nocy drażnią mnie źle ustawione światła. I nie ma tu znaczenia, czy jest to lampa z oświetleniem tradycyjnym, czy z xenonem, Ile razy widzi się, że jedzie auto i świeci po czubkach drzew, albo i wyżej. :zdegustowany: Ostatnio mijałem się z oślepiającym niemiłosiernie audi, dawał lewym xenonem. Jak się później okazało oświetlenie było ori.

Także po części wszyscy mają rację. I jeśli już ktoś się uprze na tego HIDa, to niech to już będzie do lampy projekcyjnej a nie odbłyśnikowej.

_________________
Było e36, było e39 528 "turas", jest e39 530D touring.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL