BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 22:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 28 czerwca 2011, 22:51 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Witam kolegow.Zauwazylem ze na allegro znajduja sie tlumiki ktore skladaja sie z katalizatora i tlumika koncowego natomist w moim BMW 318 M43 z 1997r. tlumik ten sklada sie rowniez z katalizatora tlumika koncowego oraz z czegos jeszcze na przodzie przed kataliza jest jakas puszka.Na tych z allegro nie ma takiego czegos no i co zauwazylem ze stracznie mi warczy silnik jak by przez to jadac od 120 km/h jest jak by takie warczenie i slychac to przy lewarku od biegow ze dobiega ten glos od tlumikow.Co najwazniejsze mialem tez BMW 318 m43 ale z 1993r i nie jadac od 120 km/h nie bylo zadnego warczenia.
Ponizej zamieszczam foto nie mojego tlumika lecz podobnego jakiego ja mam.Bo u mnie jest tak jak na zdjeciu cos na przodzie w tedy kataliza i tlumik koncowy

Obrazek


Ostatnio edytowano 29 czerwca 2011, 19:25 przez Johny89, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43 tlumik
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 14:01 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
nikt nie wie nic na ten temat?????? :help:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
Mi to zwyczajnie wygląda na tłumik środkowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 23:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Mi to wygląda na katalizator , a następny jest tłumik środkowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 23:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 295
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: m42b18 x2
od prawej
kat srodkowy i koncowy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 23:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Dokładnie tak jak wyżej, idąc od silnika kat, środkowy, końcowy, a na allegro większość z wyciętym katem :P .

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 30 czerwca 2011, 00:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1650
Lokalizacja: WT / WPR
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
niezłą kasę można wyciągnąć na katalizator :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 30 czerwca 2011, 01:02 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
na allegro widzialem ze idac od kolektora to niema tego poczatkowego kata tylko tam dalej.A czy moge wyciac ten poczatkowy ktory jest blizej kolektora a zostawic tam ten srodkowy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 30 czerwca 2011, 01:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 68
Lokalizacja: gdynia
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: m42b18
marszal napisał(a):
niezłą kasę można wyciągnąć na katalizator :rotfl:


dokładnie! raz byłem u "speców" i mówie, wytnijcie mi kata i wstawcie ten oto tłumik w obudowie katalizatora i wstawcie tez ta rure srodkowa z tlumkami. No to panowie kazali przyjść za godzine. Przychodze, pokazują wspawany tłumik w miejsce kata, wstawioną rure z tłumikami. po zapłacie Pan pyta - a ta rure starą ze starymi tlumikami chce pan. - odpowiadam oczywiscie.
Tam jest - mowi facet, pokazujac na KOSZ z starymi tlumikami i rurami.

Wsadziłem do auta, ruszam i nagle mnie olśniło. Kur. katalizator! ani slowem o nim nie wspomnieli. Wróciłem się i mówie prosto z mostu - a czemu nie oddaliście mi katalizatora? przecież to oryginał w dobrym stanie - to pare set złotych. A gościu zmieszany woła: tomek, przynieś ten katalizator. I [cenzura] on go przyniósł z zaplecza. Nie z kosza, gdzie były stare tłumiki, a z zaplecza. Czyli skasowali mnei 100zl +mieliby zarobek z sprzedazy katalizaotra.

krętacze :)

_________________
E36 318is coupe, amory: BiLSTEiN B8, springi: EiBACH -30/-15, ringi+hid-y na soczewkach DEPO (nie oslepiam innych) Wydech Ulter dedykowany pod is-a + koncowka owal. biale felgi 17" i skóry, zegary Indiglo (jak w VW-ach bo niestety tak lubie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 30 czerwca 2011, 01:09 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
tylko ze ja zaiwazylem ze strasznie mi warczy i to od katalizy tej od kolektora wiec myslalem zeby ja wywalic a reszte tylnego kata zostawic tylko nie wiem czy to dobry pomysl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 30 czerwca 2011, 01:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 68
Lokalizacja: gdynia
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: m42b18
slawek 318 napisał(a):
na allegro widzialem ze idac od kolektora to niema tego poczatkowego kata tylko tam dalej.A czy moge wyciac ten poczatkowy ktory jest blizej kolektora a zostawic tam ten srodkowy?



słuchaj Sławek, koledzy Ci tu wyrażnie powiedzieli co jest co, więc co kombinujesz?

najbliżej silnika jest katalizator, potem masz mały tłumik środkowy, potem duży tłumik końcowy.
Na allegro nie sprzedaje się układów z katalizatorem, bo nikt by tego nie kupił z racji na drogi katalizator.
patrzac na realoem.com, twoj 318i m43 z 1997roku, ma jeden duzy dlugi katalizator i jeden duzy koncowy tlumik,
to co opisujesz ty to jest uklad z starszego rocznika - moze ktos nie milal i zamienil na taki.

co do pytania o wycięcie
Jakoże masz w swoim aucie 1 sonde lambda, przed katalizatorem, to jego wycięcie nie spowoduje błędnego doboru mieszanki przez kompa. ale jeśli go wytniesz to:
1.tłumik zacznie chodzić głośniej i wysoce prawdopodobne jest ze przy depnieciu będziesz słyszał pogłos rezonansu blachy - cos ala brzęczenie w polonezie (tak u mnie było)
2.Nie wierze w przyrost mocy, ale coś w tym kurde jest - jak wyciąłem kata, to miałem takie lekkie wrażenie, że kultura pracy silnika się zmieniła na lepsze - nie wiem jak to opisać ale był troche żywszy. No ale przyrostu mocy, jaką opisują niektóre świry - nie było.
3.będziesz odczuwał bardziej zapach spalin. Które przy np wietrze i postoju i otwatym oknie i włączonym silniku, będą Ci pod nos przez okno wchodzić.
4.w niektórych warunkach pogodowych, lub w zależności od temp silnika, będą bardziej widoczne spaliny niż normalnie. 5.możesz mieć problemy na pedantycznych stacjach diagnostycznych (mogą się nie czepiać jesli wstawisz w to miejsce tłumik w obudowie takiej jak ten katalizator twój)

także przemyśl to. ewentualnie możesz przeciąć rure i zobaczyć na oko z latarką jak wygląda kat w środku - jak ma ładną "siatke" to nie ma co go wywalać, a jak w złej jakości to wytciąć go w diabły bo tylko będzie stawiał opór a nie spełniał swego zadania.

_________________
E36 318is coupe, amory: BiLSTEiN B8, springi: EiBACH -30/-15, ringi+hid-y na soczewkach DEPO (nie oslepiam innych) Wydech Ulter dedykowany pod is-a + koncowka owal. biale felgi 17" i skóry, zegary Indiglo (jak w VW-ach bo niestety tak lubie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] co to za czesc w tlumiku
PostNapisane: 30 czerwca 2011, 11:07 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
dzieki Radzio ;) przemysle to ale napewno zrobie tak jak napisales ze przetne kawalek rury i zajrze latarka do srodka kata.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL