BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Witam wszystkich. posiadam bmw e46 318d rocznik 2002 po lifcie. Mam problem z zapalonymi kontrolkami ABS kontrola trakcji i hamulec reczny. po podlaczeniu do komp. wykazano bład i niesprawny czujnik abs w tylnym prawym kole. Po zakupie i wymianie tego czujnika wyjechalem na snieg kola zabuksowaly, kontroliki pogasły wszystko było ok. abs-y dzialaly kontrola trakcji tez jednak po przejechaniu 200m kontrolki zaswiecily sie ponownie i po sprawdzeniu omomierzem wykazało mi ze mam niesprawny czujnik tylko teraz w lewym tylnim kole. Moze przypadek ale zamowilem kolejny czujnik dzisiaj wymienilem jednak teraz kontrolki nie zgasły nawet na sekunde i padniety jest czujnik wczesniej wymieniany. Boje sie ze jest to syzyfowa praca i strata pieniedzy. Czujniki padaja na przemian o co chodzi gdzie szukac przyczyn tego?? bardzo prosze o pomoc.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny. Pomocy
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 16:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
8047412 to moj nr gg moze lepiej bedzie sie kontaktowac jak cos.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 02:19 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
Jakiej marki czujniki kupujesz?Najlepiej kupić oryginał bo podróbki czasami nie chcą sie przyjąć,Po 2 przy wymianie czujnika mogło dośc do uszkodzenia tzw bodajże "łożyska" znajdującego sie w piaście po ktorym ów czujnik "chodzi". efektem czego może być wywalanie błedu uszkodzonego czujnika.

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 12:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
No niestety czujniki nie były oryginalne. a jesli chodzi o wymiane czujnika to nie wydaje mi sie zeby doszlo do uszkodzenia ,,lozyska,, bo owy czujnik nawet go nie dotyka. odkreca sie jedna srube, wyciaga, odpina ze spinki i czujnik wyjety. problem lezy w tym ze pali mi czujniki. wymieniam z lewej strony pada mi z prawej, wymienie z prawej i pada po lewej...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 15:44 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
Jest mozliwość uszkodzenia
lukasso89 napisał(a):
,,lozyska,,
.
Kup ori czujniki i wtedy sprawdz.Jesli to nic nie da to albo uszkodzileś "łożyska-wieniec magnetyczny" albo padła ci pompa sterownik.

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 20:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
Witam. Chcialbym sie podlaczyc do tematu. Przed chwilka podczas delikatnego przyhamowania zapalily mi sie kontrolki ASC, ABS(obie na żółto) i od ręcznego(na czerwono) :zdziwko: . Poczatkowo myslalem ze to moze mało płynu hamulcowego ale sprawdziłem jest OK :( . Jutro mam zamiar podjechac na kompa ale może dzisiaj ktoś mnie troszke nakieruje co to moze byc. Acha pod domem jak zgasilem auto i wyciagnąłem kluczyk ze stacyjki na pare minut to wszystkie trzy zaswiecily sie na żółto :kwasny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
U mnie tez wszystkie swieca sie na zolto. czerwona pokazuje sie tylko po zaciagnieciu recznego. Kolego masz te same objawy co u mnie po sprawdzeniu na komp wyszlo ze padniety czujnik wymienilem i dupa cuda sie dzieja i nie wiem co dalej robic...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 20:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
powiem szczerze ze mialem juz kiedys cos takiego jak tylko kupilem auto (stalo troszke w komisie) jak padal deszcz to zapalale sie na zolto wszystko ale po ok tygodniu wszystko sie uspokoilo i dzialalo do dzis :| najbardziej mnie zastanawia ta czerwona od recznego podczas jazdy :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 20:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Powiem tak. Jak mialem padniety czujni z prawej strony to nawet podczas jazdy mi sie tez swiecila kontrolka od recznego na czerwono i nie zmieniala sie na zolto nawet na sekunde ale po wymianie owego czujnika padl mi po lewej stronie i wtedy tez sie swiecila na czerwono ale z tego co czytalem czujnik tylny od strony kierowcy jes odpowiedzialny za predkosciomierz i u mnie on nie dzialal wcale nawet spalanie nie pokazywalo itp.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 21:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
dobra jutro mam nadzieje ze bede madrzejszy po kompie( mam naprawde dobrego speca). U mnie wszystko poza w/w systemami wszystko dziala bez zarzutu. Jak bede wiedzial jutro co i jak to napisze :|
Pozdrawiam Sebek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 22:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Jesli Masz takiego dobrego speca to bym był bardzo wdzieczny jak bys sie jeszcze podpytał o moj problem :( Powodzenia zycze i jak najmniej wydatkow :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 08:24 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
Witam. Dziś rano wsiadam odpalam silnik niestety kontrolki nie gasna ok trudno ruszam :kwasny: Przejechalem jakies z 700m pierwsze hamowanie gdzie powinien zadzialac ABS no i nic puszczam hamulec i SZOK kontrolki gasna wszystko dziala jak nalezy :D lukasso89 pozniej podjade do niego i tak to pogadam :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 11:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Czyli w Twoim przypadku obędzie się bez wydatków:) Z tego co czytam to tragedia jest z tymi czujnikami w tych e46. Bardzo bede wdzieczny jak poruszysz moj problem z tym mechanikiem. Ja jutro bede kombinowal z oryginalnymi czujnikami. Wyciągnę od kumpla bo sie z nim juz umówilem:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 17:29 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
niestety spec jest na zwolnieniu a problem powrocil :zly: ale mam wrazenie ze u mnie cos nie styka bo jak wylaczam silnik na pare minut to gasna wszystkie a w momencie jak jade i wystepuje jakies przeciazenie (hamowanie, przyspieszanie itp.) to zapala sie wszystko spowrotem :/ moze gdzies cos jest luzne i zwiera sie gdzies z czyms :hyhy: ale namotalem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 20:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
siemka - moze podziele sie swoimi spostrzezeniami ,ktore komus sie przydadza -ostatnio przejechalem swoim autem okolo 1000 kilometrow autostrada - sypali jak cholera sola bo slisko bylo - po tygodniu umylem w myjni auto - w sobote mialem wyjazd i od startu po 2 kilometrach zaczely mi swiecic kontrolki trakcji i abs - przystanalem zaplon wylaczylem- wlaczam -oki - no mysle gra - ale po paru kilometrach od nowa ta sama gra -jako ze lubie miec wszystko oki podjechalem pod kompa - wyskoczyl mi prawy przedni czujnik abs - zresetowalem - i wszystko gra -z tym ze przemylem czujnik i bieznie - narazie jest oki- to bylo w zeszlym tygodniu dzisiaj rozmawialem z kolega ktory mial tez podobnie z tym ze on sie pod kompa nie podpinal -twierdzi ze taki sam problem mial ale ustapil - sadzi on i nie tylko on, ze to wlasnie przez zime i sol- tez tak mysle -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 21:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
SebekS odezwij sie do mnie na gg to nr tele ci podam do siebie i powiem gdzie i co moze nie laczyc chociaz na to tez gwarancji nie daja ale warto spróbować bo i roboty nie jest duzo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 21:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
Miejmy nadzieje. Zobacze jak mi sie bedzie chcialo to jutro sie wezme za mycie czujnikow :rotfl: A przy okazji sprawdze swoj prawy tyl bo kurde mam dosc spore koleiny przed domkiem i ostatnio mialem wrazenie ze dosc mocno przytarlem progiem tak mniej wiecej pod tylnymi drzwiami a tam idzie wiaska i moze cos sie rozlaczylo lub przecielo/przetarlo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
JA to wątpie zeby to było przez zime. ale... pod maska od strony kierowcy masz taka czarna skrzynkie ze spinkami gdzie sa polaczone wszystkie kable i kumpel mi mowil ze one moga czasami zaśniedzieć. on mial problem z czujnikami i ktos mu powiedzial zeby to poczyscil, popsiukal czyms do leprzego przepływu prądu i jego problem zginał. Mozesz sprobowac

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 22:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
jutro bede walczyc :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 23:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
SebekS napisał(a):
powiem szczerze ze mialem juz kiedys cos takiego jak tylko kupilem auto (stalo troszke w komisie) jak padal deszcz to zapalale sie na zolto wszystko ale po ok tygodniu wszystko sie uspokoilo i dzialalo do dzis :| najbardziej mnie zastanawia ta czerwona od recznego podczas jazdy :(

siem - tu sie zgodze -podobnie jak z kolega ,ktory pisze o czarnej skrzynce z wtyczkami - juz spotkalem sie ze zjawiskiem wilgoci i nie laczenia - kolega mial podobnie -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL