BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 czerwca 2024, 04:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 26 listopada 2013, 13:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 52
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e38
Przypomniał mi się mój Radmor 5412 z korektorem i tunerem :)

Obecnie pogrywa u mnie :

1. Kolumny podłogowe DIY (ciemny fornir) na przetwornikach Usher Audio
2. Wzmacniacz - Yamaha a-700 (1983r. Stan gabinetowy, po kompletnym SPA)
3. Wzmacniacz lampowy SE EL84
4. CD - Sony CDP-411
5. DAC (przetwornik cyfrowo/anoglowy) na przetworniku AD1852 (24bit 192Khz)

_________________
built not bought


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 26 listopada 2013, 16:33 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7019
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
nie ma gumowego zawieszenia tylko piankowe panie kolego :) żadnego przesteru nie wiem jak to sie dzieje , ale najpierw miałem głośniki tonsil zgc 40 do radmora i dawały rade na maks basy do 25% mocy potem altusy 110 do 30% mocy a 140 daja rade do 35-40% mocy i potem tez zdychaja niestety :)

ale nieważne jak napisał kotsylwester nie chodzi o robienie łomotu na półosiefdla ja lubi e altusy i ramdora za wygląd jakośc bezawaryjność jakiej nie da mi żaden nowy sprzet i to, że graja całkiem przyzwoicie jakościowo i bas maja poteżny za te cene


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 26 listopada 2013, 19:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Fajne sprzety wyciagacie hehehe
Nie ma znaczenia ze one maja 20 lat, bo były robione ze sztuką, a nie jak teraz, ze mikroprocesor udaje tor dźwiękowy,
i myślę że starsze sprzęty grają lepiej niż obecne, bo nawet nie ma potrzeby zeby obecne lepiej grały, gdyż zmienia sie sposób sluchania muzyki.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 26 listopada 2013, 19:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Boogie napisał(a):
i myślę że starsze sprzęty grają lepiej niż obecne, bo nawet nie ma potrzeby zeby obecne lepiej grały, gdyż zmienia sie sposób sluchania muzyki.


wystarczy pójść na pierwszy lepszy koncert i co tam widać... stare poczciwe wielkie kolumny a nie współczesne po pierdółki :rotfl:
współczesny sprzęt dla szarych Kowalskich :rotfl: czyli te zestawy kin domowych czy mini wieże itp. nadają się tylko do oglądania filmów.
Jak dla mnie też wolę dźwięk starych technologi, chociaż oczywiście nie mówię tu o współczesnych estradówkach itp. sam miałem przyjemność testowania sprzętu za jakieś 100 tys zł - 28tys. 2 kolumny EAW, procesor dźwięku 25tys
Boogie napisał(a):
ze mikroprocesor udaje tor dźwiękowy
i tu akurat procesor dźwięku robi dużą robotę głównie z tym co pisał Zdzira 850I, mikser, wzmak, odtwarzacz ok 50tys. i wszystko strojone przez dźwiękowca Grzegorza Turnała i vol. na full i czysty przyjemny dźwięk nie męczący uszu.

Teraz jak chodzę na koncerty wiem że za udany spektakl muzyczny opowiadają w dużej mierze dźwiękowcy.

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 26 listopada 2013, 20:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Dziś na Stół Operacyjny zawitał wzmacniacz WS502 Krótka diagnostyka i?? No niestety Trafo NIE ŻYJE [*]..
Jestem w trakcie szukania trafa 120/30. Może być też z WS354A bo jest podobne jak ktoś ma to pisać :)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 26 listopada 2013, 22:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Trafo nie jest tak łatwo ubić. Jak się nie smażył, to pewnie się kabelek urwał. Sprawa do uratowania, być może prostą drogą.
Fajny temat. Ma ktoś radmorka na sprzedaż? :hyhy:

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 26 listopada 2013, 22:36 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
na wejściu ma 230V a na wyjściach 0.87V....;/ coś za mało...

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 04:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Mira_s1987 napisał(a):
i tu akurat procesor dźwięku robi dużą robotę

raczej nie za bardzo.....
Dźwięk najlepszy pochodzi z analogowych dobrze skrojonych gratów,
i co najlepsze, dzisiaj jak ktoś ma pare cegiełek z lat 70tych używanych w studiach nagraniowych, to może je sprzedać z horrendalnym zyskiem... bo nie dają sie podrobićprzez żadne DSP te stare dobrze skonstruowane graty.
Dobra jakość nie jest uzależniona od techniki cyfrowej... pomijam ze w 1990 byly nadawne juz na tvsat programy full HD, telewizory tez były full HD 1250 linii,
to dzisiaj wyciaga się z połowy i końca lat 70-tych nagrania i koncerty realizowane z porządnie, co dzisiaj nazywamy HD
taki mały próbek:

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 04:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Boogie napisał(a):
Dźwięk najlepszy pochodzi z analogowych dobrze skrojonych gratów,

Co znaczy najlepszy? Może najładniejszy, najciekawszy, ale nie najbardziej neutralny. Stare dobre klocki, o których piszesz, mają swoje własne brzmienie. Są jak wzmacniacze marshalla, podłączasz gitarę i ona świetnie brzmi, dlatego, że wzmak tak bardzo to wszystko zniekształca, że powstaje coś ciekawego. W cyfrówce jesteś ogranicznony tylko rozdzielczością i próbkowaniem. A to nie jest żadne ograniczenie, bo standard CD jest wystarczający dla 99% przypadków, a to dopiero początek. Dalej jest tor analogowy, który może podbarwić dzwięk ładnie, brzydko, lub pozostawić nienaruszonym. Normalna sprawa, tak było jest i będzie.
A to, że magnetofony revoxa stare można dziś nabyć za kilkadziesiąt tyś PLN, to nie znaczy, że one mają jakąś wartość techniczną. Są ludzie gotowi zapłacić za nie z sentymentu. To tak jak z E30 M3. Technicznie jest daleko za 320d F30.
Tak samo, gdybyś był producentem, to z takim revoxem mógłbyć co najwyżej ciekawostki tworzyć. Dzisiaj profesjonalizm to cyfrówka, gdyż możesz z niej odtworzyć to co zapisałeś, bez żadnych podbarwień.
Reasumując:
Boogie napisał(a):
Dobra jakość nie jest uzależniona od techniki cyfrowej

Absolutnie jest. Nawet gdyby szło skonstruować urządzenie analogowe zapisująco/odtwarzające dzwięki i mogące konkurować z konkurencyjnym 96K/24B, to kosztowałoby to majątek. A każde odtworzenie niszczyło by kopie.
Boogie napisał(a):
pomijam ze w 1990 byly nadawne juz na tvsat programy full HD

To już w ogóle jakiś rarytas. W 1990 roku na całym świecie były ino trzy standardy:
NTCS(525linii)/PAL(do 625linii)/SECAM(625linii)
Ja nic innego nie znam. "FULL'a" to co najwyżej w kinie z rolki 35mm można było doświadczyć, na szczęście cyfrówka przyszła nam na ratunek :)
To co wstawiłeś to też HD nie jest. Spójrz na to:
http://www.youtube.com/watch?v=XgNXw-EkMw4
Niby 1080p, widać wyraźnie lepszą jakość, ale chyba YT trochę to wszystko kastruje. Mam ten koncert lokalnie na dysku w 720p i wygląda lepiej. Także tutaj kwestia otwarta, bo YT do oceny sygnału nadaje się tak samo dobrze, jak do pomiarów hehehe.
Także boogie: nieco się chyba rozpędziłeś. Choć z wieloma rzeczami się z Tobą zgodzę. Stare sprzęty są świetne i warto coś mieć takiego w domu. A to, że cyfrówka brzmi neutralniej, nie musi wcale oznaczać, że słucha się jej przyjemniej.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 09:51 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7019
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
ja nie mam radmorka na sprzedaz natomiast powiedz mi aby mroova bo mojemu od dawna dolega jedna rzecz za która nigdy nie mam czau się zabrać a mianowicie pokrętło od głosności kiepsko działa w najczęściej używanym zakresie 2-3 trzeba się namęczyć w tym zakresie w 5-10sekund, żeby grały równo obydwa kanaly nie idzie równo ładnie podnosić głośności. Cos gdzieś kiedys czytałem, że to się aby czyści ale jak????

Aha i powiedz mi bo wiem że robisz w tej banży ile trzeba dac na nowe sprzeta żeby zastąpić takiego radmora 5102TE + altusy 140 + altusy110+ korektor unitra z czystej ciekawości????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 10:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Opinie o altusach:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 3#11530033


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 10:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Pamiętaj, że Altusy/Altony to dzisiaj budżetowy sprzęt. Za PRLu praktycznie jedyny i ciężko było o konkurencję, więc grają jak grają. Np. cena z katalogu za Diorę podana w DM to był na owe czasy spory wydatek nawet dla naszych sąsiadów. To też jedna z przyczyn upadku Z.R. Diora Dzierżoniów i innych firm jak Tonsil.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 11:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Altusy nadal są chodliwe, chodziło mi o to że jak komuś zależy na czymś co gra może je łatwo pchnąć na allegro i kupić w tej cenie coś co lepiej zagra i zajmie mniej miejsca. Sam kiedyś chorowałem na Altusy a sprzęt ojca kolegi właśnie diora i altusy uważaliśmy za mega szał. Jak napisałem, dobrze że altusy są w cenie, więc można je pogonić, no chyba że się urządza dyskoteki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 13:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Oczywiście masz rację, widziałem Twój amplituner Sony, sprzęt z lat 70-80? Mam od 9-ciu lat Sony TA-3650 z 1977 roku i jestem zadowolony. Często myślałem nad zmianą na komplet Diory SSL-400, ale ciągle nie mogę się zdecydować, ponieważ to porządna japońska robota. Poniżej foto:
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 13:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Mój z 1978r. starszy ode mnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 15:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Zdzira 850I napisał(a):
pokrętło od głosności kiepsko działa w najczęściej używanym zakresie 2-3 trzeba się namęczyć w tym zakresie w 5-10sekund,

Tak, typowy częsty przypadek. Czyści się to jakimś alkoholem technicznym. Myślę, że izopropylowy (IPA) by się nadał, a każdy z nag go chyba ma w garażu. Do potencjometra do środka wlewasz kilka kropel, energicznych kilka pełnych obrotów i wylewasz. Tak z 2-3razy i o ile powodem był brud, powinno być dobrze. Można by jeszcze zakonserwować jakimś kontaktem... Jak problemem jest wypalona ścieżka oporowa, to tylko wymiana. Cena nowego to maks kilkanaście zł. Trzeba wyjąć płytę z nim. Samo przelutowanie już proste.
Zdzira 850I napisał(a):
Aha i powiedz mi bo wiem że robisz w tej banży ile trzeba dac na nowe sprzeta żeby zastąpić takiego radmora 5102TE + altusy 140 + altusy110+ korektor unitra z czystej ciekawości????

Co ty, w tej branży to co najwyżej hobbystycznie. Jak jeszcze nie miałem auta to miałem fioła na tym punkcie. A co do pytania, to ciężko coś powiedzieć. Moim zdaniem altusy to nie są dobre kolumny, to nie jest nawet niska półka, więc zmiana kolumn na lepsze, acz nie koniecznie dobre nie powinna być miażdżąca. Myślę, że w używce coś lepszego za 5-7stów by się dostało. Jeżeli jednak miały by być nowe i musiały by być podłogowe to może JBL E(S)80? Brzmienie takie dość surowe, dobre dla rocka, muzyki rozrywkowej, ale nie koniecznie dla jazzu, czy klasyki.
Do takich zastosowań też, potrzeba by ppożądnego stero wzmiacniacza. Obecnie nie jestem na bieżąco w nowych stereo, ale myślę, że z 2,5k trzeba by mieć.
Gdyby zastosować kolumny podstawkowe, to i dory wzmiacniacz do nich podszedłby z tańszej półki.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 19:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
mroova81 napisał(a):
Co znaczy najlepszy? Może najładniejszy, najciekawszy, ale nie najbardziej neutralny.


hmmmmm :)
Mroova, myślę że mówienie o neutralności w przypadku muzyki mechanicznej nie ma za bardzo sensu...
Cała muzyka rozrywkowa powstała na bazie działąjących jakichś urządzeń elektrycznych, mikrofonu wsadzonego w fotrepian, w bęben, gdzie poddaje się go kompresji, korekcji, przedzwmacnia....
Może jedynie w przypadku muzyki klasycznej można by mówić o neutralności, porównując wrażenia z głośnika z tym, co słychać przy orkiestrze. Może, bo i tu zależnie od tego gdzie siedzimy, mamy nieco inne wrażenia, sala nie jest doskonała, coś się zdudnia, odbija echem etc...
Dlatego nie tyle uważam, co po prostu tak jest, że to muzykę tworzą właśnie te różne graty używane do produkcji podstawowego dźwięku, wzmacniacze, mikrofony zbierające dźwięk do miksera, przody, i potem cegiełki produkcyjne które trzyma(ło) się w racku obok miksera w studiu.

mroova81 napisał(a):
Stare dobre klocki, o których piszesz, mają swoje własne brzmienie. Są jak wzmacniacze marshalla,


I przyznasz, że to dzisiaj właśnie całe dsp i plug-iny próbują odtwarzać brzmienie, działanie, tych analogowych urządzeń mających po 40 i więcej lat :)
I wiem również, że dzisiaj firmy wyspecjalizowane, robią jakby reedycje, kopie, tych starych studyjnych urządzeń do studia, jak pewien kompresor używany do masteringu angrań, który stary kosztuje tyle co niezły samochód, bo obecne wersje jakoś nie dają rady go naśladować....
Także ja nie wiem, czy w ogóle nawet powinno sie mówić o neutralności jako takiej w przypadku muzyki rozrywkowej.


mroova81 napisał(a):
Dzisiaj profesjonalizm to cyfrówka, gdyż możesz z niej odtworzyć to co zapisałeś, bez żadnych podbarwień.

Tu sie do końca nie zgodzę, ponieważ cyfrówka zajmuje mniej miejsca i jest tańsza po prostu.... a jak weźmiemy do tego dołożymy ogólną degradacje produkcyjną muzyki, zmiane jej roli na nie-przeszkadzająco nie-angażujące tło, to cyfrowa produkcja dobrze sie w to wpisuje....


mroova81 napisał(a):
Reasumując:

Boogie napisał(a):
Dobra jakość nie jest uzależniona od techniki cyfrowej

Absolutnie jest. Nawet gdyby szło skonstruować urządzenie analogowe zapisująco/odtwarzające dzwięki i mogące konkurować z konkurencyjnym 96K/24B, to kosztowałoby to majątek. A każde odtworzenie niszczyło by kopie.


No właśnie wcale nie jest.
Tego sie nie da na forum pokazać, ale jak się słuchało muzyki zarejestrowanej na 8 sladowym Tascamie, nie 24sladowy Studer(Revox), a zaraz potem na cyfrowym formacie DAT akurat wtedy, to brzmienie muzyki z taśmy analogowej było po prostu lepsze, bardziej dynamiczne, żywe, niespłaszczone, brzmiało jak z koncertu.
Jest cała droga zanim dźwięk wpadnie na nośnik czy taśmę, i coraz więcej ludzi uważa, że analogowy zapis lepiej oddaje specyfike i charakter tego co pochodzi z żywych instrumentów grających poprzez mikrofon, bramke szumów, kompresje, przedwzmocnienie i całą kuchnie instrumentów.
Przecież cały kanon muzyki rozrywkowej niesamplowanej w 100%, powstał na sprzęcie 100% analogowym, i do dzisiaj są to dzieła, gdzie nie musimy przymykać oka na niedoróbki jak np. jeszcze w latach 60tych.
I jednak tam była zaprzegnieta potężna technika, czasem już nawet dzisiaj nieobecna przez ogólny spadek wrażliwości muzycznej....
Studia na wodnych ścianach, magnetofon miał osobne zasilanie do każdego obwodu - mechanika, transport taśmy, wzmocnienie; przewody z miedzi beztlenowych w płaszczach powietrznych żeby sie nie łamały (miałem nawet takie coś w słuchawkach do walkmana, obecnie nie wystepuje nic takiego w sklepach).
I że niby to teraz nie potrzebne, bo mamy idealne próbki w kompie i na nich operujemy, więc nie ma potrzeby dbać o dobrą jakość studia, przewodów, odłsłuchów realizatora ?
Tylko że to co nam wychodzi, jest zawsze tak samo wyciosane przez soft który ma tylko to, co mu zostało wcześniej wrzucone.
A to i tak nie jest proste, bo dobry plug-in fortepianu zajmuje 15GB, i tak nie jest idealny.
Zerknij sobie kiedys na dynamike, odstęp szum syngał na takim wielośladzie, tam są wartości niedostępne dla formatów cyfrowych.
Pewnie że ceny urządzeń analogowych proporcjnalnie były znacznie wyższe nic obecnie cyfrowych, tylko że niska cena spowodowałą upowszechnienie średniej miernoty pochodzącej z cyfry, i nic ponad to.


mroova81 napisał(a):
Boogie napisał(a):
pomijam ze w 1990 byly nadawne juz na tvsat programy full HD

To już w ogóle jakiś rarytas. W 1990 roku na całym świecie były ino trzy standardy:
NTCS(525linii)/PAL(do 625linii)/SECAM(625linii)


w Japonii w 1989 były pierwsze programy HD, w Europie w 1991 byla juz pierwsza oficjalna regulacja i standard HDMAC, i jak pisałem były już programy tvHD, i DE były telewizory full HD 1250 linii od Loewe, Saba, Nordmende 16:9 za 6000-8000 DM ważące po 100-130 kg


mroova81 napisał(a):
To co wstawiłeś to też HD nie jest. Spójrz na to:

może i nie jest, ale to jest rok 1977 a nie 2007 jak dałeś Sandmana, czyli nawet przed wypuszczeniem na rynek systemu BetacamSP, i zobacz że były totalnie analogowe środki pozwalające na produkcje i zapis koncertu w pięknej jakość obrazu i dźwieku, i nie była to nawet filmowa taśma 35mm za wypasioną optyką Zeissa....

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 21:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Mira_s1987 napisał(a):
Teraz jak chodzę na koncerty wiem że za udany spektakl muzyczny opowiadają w dużej mierze dźwiękowcy.


Ha, w OIFP pol roku z akustyka duzej sceny walczyli zanim cokolwiek zaczela tam brzmiec w miare dobrze.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 22:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Boogie: reasumując; brzmienie starych analogowych sprzętów ma tyle (ciekawych) naleciałości, że sam wzmiacniacz np można by rozpatrywać w kontekście instrumentu. Ale to nie jest profesjonalizm. Gdyby izabelin studio miało radmory, nie kasowali by kilku tysiaków za godzinę. nie?

A co do cyfrówki, to się absolutnie nie zgadzam. Całe te szumy, które piszesz, że są większe zależą od torów analogowych. Sama technika cyfrowa jest i w teorii i w praktyce doskonała. Jeżeli dobry mikrofon podłączysz pod dobry D/A typu burrbrown 192k/24B no to kurdę tam te szumy nie mają gdzie powstać. A są takie sprzęty. Może minidisc za 3 stówy gorzej nagra coś niż revox. Ale jak do revoxa porównasz już chociażby 3-4x tańszego odpowiednika cyfrowego, to będzie miazga. Ośmiościszkowiec może i ma ładne, ciepłe miękkie brzmienie, ale to nie są sprzęty, żeby sobie po pracy włączyć Niemena. To jest profi segment i jakość musi być profi.

Co do telewizji to nie wiedziałem. W sumie Japonia mnie nie dziwi. Ale u nas w Europie była regulacja, ale w eterze coś było? Przecież analogowo przez VHF/UHF nawet nie da się takich informacji przesłać. Nie wiem jak w technice SAT.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> Zaczynam od wzmacniacza
PostNapisane: 27 listopada 2013, 23:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
A czy TV sat przypadkiem nie jest nadawana w HD ready 720p? Kiedyś słyszałem/czytałem (chyba ze 3 lata temu) że nie ma możliwości sprzętowych na puszczanie w 1080p. Chodzi pewnie o odbiorniki/dekodery w domach. Czy to jakieś bzdury?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL