BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 12:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 08:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 989
Lokalizacja: W&M
el Presidente, jednak wiesz... za to co do oplacenia tej chorej akycyzy ... zawsze mogłem o te kilka euro wiecej dac za samochod...

_________________
[you] Nie wiesz Jaki Masz kolor ? sprawdz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5186
a8 vs 7e65 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=31407


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 09:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 8
Lokalizacja: ÂŚwidnica
A czy z tabel Eurotaxu nie korzysta czasami PZU?
Zawsze mnie denerwowała zbyt niska cena auta przy składce AC.
Niebawem wszystko wróci do normy,bo z jakiej racji mam płacić więcej skoro ktoś zdecydował się sprzedać szybko i tanio-ile jest takich sytuacji... :dobani:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 09:55 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
KotSylwester napisał(a):
maaaad napisał(a):
3. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co najmniej o 33 % od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego lub biegłych ponosi podatnik.


Czyli w przeciwnym wypadku za rzeczoznawcę zwracają :)


Po prostu organ zrobi wycenę na swój koszt i jeśli różnica wyniesie co najmniej 33%, wtedy koszt ten przerzucają na Ciebie, jeśli nie - śpisz spokojnie. A zatem na początku nic nie wykładasz.
Biegły powołany zostanie najpewniej w drodze konkursu, nie będzie to pierwszy lepszy, ale co do tego nie mam pewności. Na pewno nie będzie to pracownik organu. Ewentualnie jak w sądzie i w US - jest lista rzeczoznawców i w miarę potrzeby zleca im się sporządzenie opinii.
cosiek napisał(a):
A czy z tabel Eurotaxu nie korzysta czasami PZU?

To nie będą tabele Eurotaxu.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 10:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
maaaad napisał(a):
To nie będą tabele Eurotaxu.


a jakie? motoexpert?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 10:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 8
Lokalizacja: ÂŚwidnica
Cytuj:
...sprawdzanej w tabelach INFOEXPERT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 12:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
KotSylwester napisał(a):
Wg. mnie sprawa napędziła się SAMA.

Rząd (nie ważne jaki - nie wchodzę w politykę ani marudzenie) zrobił kalkulację ILOŚCI sprowadzony aut i sumy WARTOŚCI tych aut i wziął ŚREDNIĄ. Wszyscy w czasach akcyzy do 62% (czy tam 61 czy 63% nieistotne) robili wałki na cenie auta. Bo się nie opłaca płacić takiej akcyzy. Czy to zrozumiałe czy nie to nieistotne w tej chwili, istotne jest to że wszyscy kupowali auto po 25-100EURO. Nie bylo tak? Było.

Potem weszła mała akcyza 3 z hakiem do 2.0 i 13 z hakiem ponad 2.0 i co? I nadal wszyscy sprowadzali auta po 25-100Euro. (pomijam już dopisywania że auto uszkodzone żeby celnik się nie czepną ceny - jak widzi że amator pierwszy raz cli auto, ba mojego kolege nawet 2 razy przesłuchiwali :zakrecony: )

Jaki efekt?

PROSTA KALKULACJA:
Polacy sprowadzali auta z zagranicy o wartości średniej (załóżmy) 100EURO.

PROSTY WNIOSEK:
Polacy sprowadzają ZŁOMY nie samochody.

OCZYWISTA REAKCJA:
Trzeba zablokować IMPORT ZŁOMÓW!


Nie wiem czemu marudzicie że tanie auta będą miały problemy:
el Presidente napisał(a):
Jesli nie zgodzisz sie z jego decyzja, masz 7 dni na przedstawienie ekspertyzy rzeczoznawcy.


Rzeczoznawca 250zł z Vatem i dojazdem. :niepewny:


Pare słów, przemyśleń, nie do końca przemyślanych.
Rząd głupi nie jest i wie że ludzie robią wałki, więc szuka sposobu aby wałków nie było.
Dzięki opiniom rzeczoznawców, może liczą że realnie będzie znana ilość złomu sprowadzanego,w końcu opinia rzeczoznawcy to już nie takie hop, żeby rzeczoznawca dziesiątki ładnych aut robił za złomy, bo łatwo się to wyda i będzie niewesoło (ale może się mylę)
Zabieg chybiony i zły bo trafi w sprowadzaczy aut drogich i ładnych :/ :/
Z drugiej strony, zachęci to do sprowadzania rzęchów i ponownie powstaną setki warsztatów blacharskich na zachodzie polski - :rotfl: to raczej żart

EFEKT: Coraz więcej rzęchów będzie sprowadzanych :wstyd:

P.S.: Kto jest winien? Kogo obwiniać? Wszystkich sprowadzających auta po 25-100 Euro. Gdybyśmy MY POLACY wałków nie robili PO WPROWADZENIU akcyzy 3 i 13% to myślę że nie byłoby tych zmian. Czy to dużo kupić auto za 5000EUR i zapłacić 1500zł akcyzy? Albo wydać 5000Eur i zapłacić prawie 675EUR (2200zł) akcyzy? W drugim przypadku oczywiście k... dużo :) , więc trzeba oszukać i niestety, kantowaliśmy to teraz dupa boli :( Takie życie :zalamany:

Poprawiłem błąd obliczeniowy



Używając Twojego określenia "wałki" robi rząd tego burdelu na kółkach zwanego Polską. To rząd ukradł miliardy złotych pobierająć bezprawną tzw. akcyzę. Co dostaliśmy w zamian? Brud, wszechobecny brud i syf na ulicach, obleśne kamienice z których odpają płaty tynków i parapety, czasem i balkony :ok: , koleiny, malowane specjalną farbą poślizgową linie i pasy na "asfalcie", obrzygane błotem z kałuż centra miast, uciekających w deszcz ludzi na chodnikach przad falą syfu lecącego spod kół próbujących przepłynąć przez drogę aut, miliony psich gówien, kretyńskie rozwiązania komunikacyjne, rzucające kłody pod nogi instytujce państowe i jako wiśieńke na torcie niekończące sie GADANIE w TV, o Bolku, Lolku, o IPN, o Katyniu..... ważniejszych tematów nie ma. W końcu już wszystko mamy podciągnięte pod standardy UE :ok: , jest po prostu idealnie.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 12:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14122
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
el Presidente napisał(a):
Stawka akcyzy 65 procent która obowiązywała prawie do końca 2006 roku była chora, miała blokowac import - spowodowała masowe obizanie wartosci samochodów na umowie. Po wprowadzeniu niskich stawek proceder ten nie zniknał - i tu zgodze się z Radkiem, bo :
z racji swojego zajęcia kilka razy w miesiącu jestem w Urzędzie Celnym bądź w Skarbowym. Za kazdym razem widze wystraszonych ludzi którym jakiś mądry dupogłowy handlarzyk napisał na kolanie umowe na 50 euro, najczęściej jest to polski druk z internetu. Oni trzęsą się ze strachu przed okienkiem, wprawdzie pan Józek czy Heniek zapewniali ze nie będzie kłopotu, że taka umowa przejdzie itp. Ci ludzie popełnili paserstwo akcyzowe nie zdając sobie z tego sprawy, kupili auto w Polsce przed opłatami, teraz nie wiedzą jak się zachowac. Mało tego - ilu głupich handlarzyków mówi klientom żeby sami sobie napisali umowę?
Stąd tez rząd wpadł na świetny (hmmm..) pomysł mający zakonczyc proceder zanizania wartosci pojazdow. Wszystko wlasnie przez glupiutkich handlarzy wbijajacych klientow na takie miny, radzących wpisac 50 eur bo i tak przejdzie, prawda?


wszystko pieknie, tyle,ze akcyza sama w sobie jest niezgodna z prawem UE. Wiec paserstwo akcyzowe popełnia przede wszystkim rząd. Ja popieram " głupich handlarzykow" . Dlaczego płacic za cos, co jest nielegalnie pobierane. Złodziejstwo i tyle.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 13:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
cosiek, przeoczyłem :D


stones1, niby masz dużo racji w tym co piszesz. Ja mówię o łamaniu prawa jakie by nie było. Sprowadzasz auto na własne życzenie, nikt ci nie każe, i sam z własnej woli łamiesz prawo.

Mocne słowa, ale podatki płacisz, mimo takiego podjeścia do naszego kraju. Dlaczego? Bo to miałoby krótkie nogi i byś został ukarany. Ideologia do niepłacenia mocna ale nie postępujesz z nią tylko są to puste słowa... .No ale pogadać można.

Frank napisał(a):
wszystko pieknie, tyle,ze akcyza sama w sobie jest niezgodna z prawem UE. Wiec paserstwo akcyzowe popełnia przede wszystkim rząd. Ja popieram " głupich handlarzykow" . Dlaczego płacic za cos, co jest nielegalnie pobierane. Złodziejstwo i tyle.


I już można było dostać zwrot ale wszyscy oszukujący nie poszli po zwrot żeby nie było kichy z wartością aut o ile się nie myle.

Ja nie trzymam strony rządu - żebym nie został źle zrozumiany, wolę aby nie było żadnej akcyzy. Po prostu opisałem moje odczucia co do faktów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 14:00 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Frank napisał(a):
wszystko pieknie, tyle,ze akcyza sama w sobie jest niezgodna z prawem UE

Nie tyle sama akcyza, tylko jej zróżnicowanie (do 2000 ccm/powyżej 2000 ccm).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 15:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
samóchd kupiony w innym kraju UE po przywiezieniu do Polski powinien dostać nowe tablice rejestracyjne i Polski dowód rejestracyjny oczywiście bez konieczności tłumaczenia dokumentów nie mówiąc już o innych bzdurach. Np. po co tłumaczyć dokumenty z kraju UE by ktoś je rozumiał w drugim kraju UE? Przecież spełniają wymogi UE prawda?

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 17:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody
ja wiem jedno, PO szlo wo wyborow z haslem obnizenia podatkow. okazalo sie ze minister finansow podatku liniowego nie wproadzi, podatki sa zwiekszane zamiast obnizane. mialo zyc sie lepiej a jest coraz gorzej. ceny rosna jak oszalale, paliwo jest okropnie drogie a rzad akcyzy nie chce obnizyc ani nic zrobic z rosnacymi cenami :mur: zajmuja sie tylko stolkami i wysylaniem listow do swoich poslow z gotowymi propagandowymi tekstami za nasze pieniadze!
zbrzydly mi te usmieszki juz i klamliwe obietnice.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 17:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 239
allianz korzysta z infoexpert..

_________________
__________________________________________
Zobacz moje BMW :
Aktualnie - brak

brak zgody administracji forum na ogłoszenie

Pozdrawiam Ssivy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 18:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Frank napisał(a):
el Presidente napisał(a):
Stawka akcyzy 65 procent która obowiązywała prawie do końca 2006 roku była chora, miała blokowac import - spowodowała masowe obizanie wartosci samochodów na umowie. Po wprowadzeniu niskich stawek proceder ten nie zniknał - i tu zgodze się z Radkiem, bo :
z racji swojego zajęcia kilka razy w miesiącu jestem w Urzędzie Celnym bądź w Skarbowym. Za kazdym razem widze wystraszonych ludzi którym jakiś mądry dupogłowy handlarzyk napisał na kolanie umowe na 50 euro, najczęściej jest to polski druk z internetu. Oni trzęsą się ze strachu przed okienkiem, wprawdzie pan Józek czy Heniek zapewniali ze nie będzie kłopotu, że taka umowa przejdzie itp. Ci ludzie popełnili paserstwo akcyzowe nie zdając sobie z tego sprawy, kupili auto w Polsce przed opłatami, teraz nie wiedzą jak się zachowac. Mało tego - ilu głupich handlarzyków mówi klientom żeby sami sobie napisali umowę?
Stąd tez rząd wpadł na świetny (hmmm..) pomysł mający zakonczyc proceder zanizania wartosci pojazdow. Wszystko wlasnie przez glupiutkich handlarzy wbijajacych klientow na takie miny, radzących wpisac 50 eur bo i tak przejdzie, prawda?


wszystko pieknie, tyle,ze akcyza sama w sobie jest niezgodna z prawem UE. Wiec paserstwo akcyzowe popełnia przede wszystkim rząd. Ja popieram " głupich handlarzykow" . Dlaczego płacic za cos, co jest nielegalnie pobierane. Złodziejstwo i tyle.


Masz racje Frank, ale skoro istnieja takie buble legislacyjne, to niestety trzeba sie do nich dopasowac. Placenie np. 3 zlotych akcyzy to dla mnie smiech na sali, tak samo jak wpisywanie na kolanie umowy na 50 euro za np. auto z 2005 roku. Troche wyczucia, akcyza i tak umiera smiercia naturalna, wiec na koniec przez takie falszerstwa dopieprzono jeszcze wartość rynkową jako podstawę opodatkowania. Ja sam za swoje A8 mam rachunek na 300 euro, ale jest to oryginalna faktura z firmy znajomego, a handlarzyki daja ludziom umowy po polsku, blednie wypisane, z mocno zanizona kwotą. To dlatego teraz za swoje 540 zaplacilbys z 4000 najmniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 19:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Harnas85, to nie temat polityczny tylko akcyzowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 20:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
el Presidente napisał(a):

To dlatego teraz za swoje 540 zaplacilbys z 4000 najmniej.


Ja uważam że zapłacił by tyle, wyłącznie dlatego że mieszka w chorym kraju.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 20:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
panowie idżcie pogłaskać swoje żonki a nie głupotami się przejmujecie :rotfl:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 23:18 
esiue30 napisał(a):
panowie idżcie pogłaskać swoje żonki a nie głupotami się przejmujecie :rotfl:


chyba nie rozróżniasz głupot od poważnych rzeczy. Jeżeli ktoś siedzi w temacie to akurat "nowa akcyza" jest bardzo ważną sprawą.

el Presidente napisał(a):
Ja sam za swoje A8 mam rachunek na 300 euro, ale jest to oryginalna faktura z firmy znajomego, a handlarzyki daja ludziom umowy po polsku, blednie wypisane, z mocno zanizona kwotą. To dlatego teraz za swoje 540 zaplacilbys z 4000 najmniej.


el Presidente dobrze gadasz na forum, ale ta opinia jest niepoważna.

Twoja faktura na 300e za Audi A8 jest legalna, a inne a inne umowy po 50 czy 500e są nielegalne?

Za 300e to nawet felg do A8 nie kupisz.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 01:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14122
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
maaaad napisał(a):
Frank napisał(a):
wszystko pieknie, tyle,ze akcyza sama w sobie jest niezgodna z prawem UE

Nie tyle sama akcyza, tylko jej zróżnicowanie (do 2000 ccm/powyżej 2000 ccm).


maaad, na pewno wiesz o czym piszesz ?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 60312.html


chodzi o to,ze kupujac samochod zarejestrowany w PL nie płacisz akcyzy, a kupujac auto z Niemiec czy z Francji tak. Tak trudno to zrozumiec ?


ESIUE30, głaszcz sobie co tam chcesz, problem polega na tym,ze jak zwykle bedziemy zasilac złodziejskie szkatuły.

Załoze sie,ze cennik EUROTAX dla wycen akcyzy bedzie inny , niz do wycen odszkodowan z ubezpieczalni :ok:

To wszystko jest załosne... Powinno sie kupic auto w niemczech, dojechac na zołtych tablicach do PL, pojsc do urzedu komunikacji i dostac w ciagu 1h tablice oraz dowod PL .

A tymczasem wieczne, niekonczace sie szopki, latanie po urzedach, walka z przepisami, z czekaniem , z cholera wie czym...

rejestracja auta jest wielkim przedsięwzięciem :ok:

żałosne.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 06:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Frank, pewnie że masz rację, tak być powinno. Pięknie, szybko i bezporblemowo.

Natomiat co do płacenia podatków i płacenia akcyzy. Ja uważam że skoro kupuję auto z zagranicy to godzę się na warunki na jakich kupuję. Płacę akcyzę od kwoty jaką mi napisał na umowie niemiec lub anglik. Potem jak akcyzę zniosą będę mógł wnieść o zwrot. Na szóstkę nie wniosłem o zwrot bo o ile pamiętam zwracali akcyzę ale sprawdzali wartość auta, a kwota za jaką kupiłem było sporo poniżej rynkowej, więc mogliby bo mi kazać dopłacić.... Chyba że to bzdura, to złożę papiery o zwrot przy okazji opłacania akcyzy za E21.

Tym co mówią że żyją w chorym beznadziejnym kraju, proponuję wyjechać. Nikt nikogo tu na siłę nie trzyma. Iść na kurs języka i po dwóch latach władając językiem się wyprowadzić.

Nie obrażając tu nikogo, chciałbym przypomnieć że "Chłopaki nie płaczą" i może "Nadszedł czas aby wziąć sprawy w swoje ręce i opuścić ciepły kur...dołek" - jak to powiedział Łazuka :) A marudzą to na łamach Superaka, Faktu i stare babcie w kolejce do lekarza i apteki. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 07:04 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Frank napisał(a):
maaaad napisał/a:
Frank napisał/a:
wszystko pieknie, tyle,ze akcyza sama w sobie jest niezgodna z prawem UE


Nie tyle sama akcyza, tylko jej zróżnicowanie (do 2000 ccm/powyżej 2000 ccm).



maaad, na pewno wiesz o czym piszesz ?

Małe nieporozumienie. Ty napisałeś o poprzednich problemach z akcyzą, ale i tak nie chodziło o samą akcyzę, tylko o nierówne traktowanie. Co do legalności samej akcyzy ETS się nie wypowiadał.
Cytuj:
Sędziowie ETS stwierdzili, że nie wolno bardziej opodatkowywać samochodów używanych z zagranicy, niż się opodatkowuje takie same samochody kupione w kraju.

Więc daruj sobie uszczypliwości ;)
To, o czym pisałem, to dość świeży problem:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Luksuso ... 98793.html
Facet kupił Mercedesa S i zaskarżył właśnie do sądu decyzję o nałożeniu 13,6% akcyzy. Jak widać, wygrał, też opierając swoje zarzuty na nierównym traktowaniu.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL