BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 maja 2024, 13:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 21:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
KotSylwester napisał(a):
To się nazywa zjawisko konkurencji. Jak Statoil obniży cenę o 5gr to mysli (i ma rację) że zwabi klientów, potem zrobi to orlen, potem shell i tak dalej aż dojdą do pułapu założonej opłacalności.


Tyle że unas jest paru graczy którzy mają ustaloną politykę cenową i nazywa się to 'kartel'.

Tak więc, poco obniżać, i zarobic mniej, skoro można sie dogadać i zarobić więcej - ci co musza kupić i tak kupią.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 21:09 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
ci co musza kupić i tak kupią

To ja się powstrzymam i zaczekam aż stanieje :P

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 22:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
w naszym kraju nic nie tanieje a juz napewno nie wacha, jedynie ceny moga sie przystopować ale napewno nie stanieją,
po co sobie wkrecać ze będzie mnie stać na v8 kiedy tak nie bedzie

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 07:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kyokushin, to czemu ceny spadają jak ceny za baryłkę spadają?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 07:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kyokushin napisał(a):
Tyle że unas jest paru graczy którzy mają ustaloną politykę cenową i nazywa się to 'kartel'.


Za granicą - np.w Europie zachodniej jest znacznie więcej firm na rynku paliw? Ile firm jest u nas a ile w niemczech, francji, czechach, hiszpanii?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 07:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
ja sie juz przezwyczailem do ceny za litr i szczerze mowiac moze taka pozostac. Spadek (drastyczny) cen paliw zaowocuje zwiekszeniem ilosci samochodow na ulicach... a tak to tankuje ten, ktorego stac :)

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 07:57 
mongooes napisał(a):
ja sie juz przezwyczailem do ceny za litr


gazu


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 15:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
..::CZARNY::.. napisał(a):
mongooes napisał(a):
ja sie juz przezwyczailem do ceny za litr


gazu


na jakiej podstawie takie pierdoly piszesz? :zdziwko:

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 17:12 
mongooes napisał(a):
na jakiej podstawie takie pierdoly piszesz? :zdziwko:


nie przeżywaj tak :rotfl:



taki mój mały złośliwy dowcip odnośnie Twoich obu beemek, które mają podtlenek LPG :)

taki dowcip, żart. przepraszam, że tak to odebrałeś :( :wstyd:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 17:23 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Czarny przeciez chlopaki tankuja PB...ale tylko na odpalanie i rozgrzanie :D :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 20:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
esiue30 napisał(a):
w naszym kraju nic nie tanieje


Ja mam wrażenie że wszystko tanieje i robi się coraz bardziej dostępne. Nowe technologie tanieją bardzo szybko (sprzęt TV - video), komputery, CZĘŚCI DO BMW, auta tanieją, komórki szybko tanieją, bilety lotnicze tanieją, akcyza spadła z 65% na 13 lub 3%... w ogóle wszystko jak dla mnie tanieje :)

No i WALUTY tanieją :)

Drożeją jedynie dostawy przeróżnych energii - od elektrycznej po LPG, gaz ziemnego, ropy... a no i mieszkania :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 11:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Ja tankuję regularnie od półtora roku Pb i przyznam szczerze, żadnych różnic w cenie nie odczułem. Żadnych podwyżek, nic. Podjadę na stację, zatankuję za 2 dychy, zrobię rundke po mieście, coś załatwię i od półtora roku nie zauważyłem, żebym musiał więcej zatankować, za większą kwotę, czy też na odwrót.

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 12:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Kubenzy napisał(a):
Ja tankuję regularnie od półtora roku Pb i przyznam szczerze, żadnych różnic w cenie nie odczułem. Żadnych podwyżek, nic. Podjadę na stację, zatankuję za 2 dychy, zrobię rundke po mieście, coś załatwię i od półtora roku nie zauważyłem, żebym musiał więcej zatankować, za większą kwotę, czy też na odwrót.


Ja za dwie dychy to nawet do centrum nie dojadę :D Tzn dojadę ale już nie wrócę... :]

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 12:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
KotSylwester napisał(a):
Kyokushin, to czemu ceny spadają jak ceny za baryłkę spadają?


A spadają? Bo ja spadku nie widze.
To że Ci spadną 1gr gdy powinny spaść 20gr to nie jest spadek tylko 'polityka cenowa kartelu'

KotSylwester napisał(a):
Za granicą - np.w Europie zachodniej jest znacznie więcej firm na rynku paliw? Ile firm jest u nas a ile w niemczech, francji, czechach, hiszpanii?


A kogo mają w zarządach? Polaków?
To na zachodzie cena benzyny spada znacząco?

OPEC trzyma łape na wszystkim. A to co jest w naszym kraju to taki mini-opec.
Dlatego na zachodzie spada tyle co powinno i wzrasta tyle co powinno a u nas, tylko wzrasta.

KotSylwester napisał(a):
Ja mam wrażenie że wszystko tanieje i robi się coraz bardziej dostępne. Nowe technologie tanieją bardzo szybko (sprzęt TV - video), komputery, CZĘŚCI DO BMW, auta tanieją, komórki szybko tanieją, bilety lotnicze tanieją, akcyza spadła z 65% na 13 lub 3%... w ogóle wszystko jak dla mnie tanieje


Nic specjalnie nie tanieje. Stary sprzęt zostaje zastępowany nowym, który ma taką cenę jak stary gdy pojawił sie na rynku - to jest normalny objaw postępu.
Poza tym, co z tego że elektronika staniała 10% i mamy dostęp do nowszych technolgii, jak nijak to się ma do rzeczy takich jak jedzenie, energia, które drożeją.
Niewielki spadek cen dóbr konsumenckich nie znaczy nic w obliczu wzrostu cen ziemi, mieszkań czy paliw.
Co z tego że za telewizor zapłacę nie 3500 a 2999 jak za mieszkanie musze zapłacić 500 000 a nie 200 000. Nijak nie widze tu spadku cen....

Samochody - nowe auta są coraz droższe i za byle dziadostwo trzeba zapłacić fortunę.
Używane samochody - nie tanieją, a starzeją się, a to normalne że za auto starsze, trzeba mniej zapłacić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 13:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
Kyokushin, gdyby było tak jak piszesz to w Niemczech mielibyśmy tańsze paliwo a tak nie jest. jaki kartel? Kartel to masz w kolumbii lub Wenezueli ... narkotykowy. Mini-Opec ... hmm a może poprostu lobby paliwowe? O ile mi wiadomo Statoil, Shell, BP czy nawet Lukoil nie jest Polską firmą, a dyrektorzy Polscy mają niewiele do gadania w kwestii ustalania cen hurtowych. Właściciele poszczególnych stacji pracujących pod szyldem tych właśnie koncernów mają z góry ustaloną marże w procentach od ceny zakupionego przez nich paliwa, gdyby było inaczej to na jednym Statoil w mieście mielibyśmy cene 4.7pln a na jakimś odludziu na Statoil (gdzie jest to np. jedyna stacja w okolicy) paliwo kosztowałoby 10pln....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 13:12 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
To dlaczego, gdy ropa tanieje, to na zachodzie są obniżki większe niz u nas, a u nas rosnąć ceny rosną, ale tendencji spadkowych nie mają?

Dla mnie to jest kartel, wolę te brzydsze nazwy na tego typu procedery... ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 13:33 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
U mnie w miescie od kilku lat jest glosno o zmowie paliwowej na stacjach benzynowych. Na KAZDEJ firmowej stacji w miescie paliwo jest w tej samej cenie. Sprawa zajmuja sie wladze ale ciezko to udowodnic (sama zmowe).

Ba 2 lata temu szukajac pracy zlozylem podanie do BP Polska na stanowisko kierownika stacji. Przez przypadek okazalo sie ze mamy znajomy kiedys pracowal na tym stanowisku i conieco mi opowiedzial jak to wszytsko wyglada od wewnatrz :) Ceny sa sprawdzane 2-3 razy dziennie i widzac jakakolwiek roznice automatycznie sie je wyrownuje. Inna sprawa to to ze w Gorzowie paliwo jest jednym z najdrozszych w kraju. W Poznaniu, Szczecinie czy Zielonej Górze jest tansze srednio o 30 gr na litrze.ZAWSZE. :)


BTW zgadzam sie z tym co napisal KYO


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 13:40 
Kyokushin napisał(a):
Dla mnie to jest kartel, wolę te brzydsze nazwy na tego typu procedery... ;)


:ok: :ok: :ok:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 14:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Ceny za sprzęt AGD spadają ? No to super ! Normalnie rewelka. Ciekawe tylko gdzie statystyczny Kowalski sobie postawi tą 42 calową plazmę za 2,5tyś... Chyba na głowie bo go nie będzie stac na mieszkanie które kosztują teraz wręcz KOSMICZNE pieniądze. Ceny za domy i mieszkania jak na wzgórzach Hollywood tyle że za oknem od lat ten sam syf i dziadostwo no i co powiedzą politycy już jesteśmy na zachodzie a nawet go wyprzedamy ! O ! Tyle że narazie tylko cenowo. :/

Cen nie zawyża OPEC tylko spekulanci. W jaki sposób mogłoby byc na ręke OPEC`owi spowolnienie i ewentualny kryzys gospodarki światowej ?

Rozbawiła mnie ostatnio jakaś mądra głowa w TVN24 która stwierdziła że zarobki w Polsce zbyt szybko idą w górę :rotfl: Zdecydowanie ! Nie długo Szwajcarów przegonimy :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 17:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Odpiszę jutro, bo spadam od kompa.


Czy dla Was AGD to tylko wielki TV? :wstyd: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL