BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 czerwca 2024, 05:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke poleciacie?
PostNapisane: 11 sierpnia 2010, 23:25 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Forest gump - czyta się jak komiks. Mój rekord to 5,5godz. Świetna lajtowa książka.
"Byłam schizofreniczką" coś absolutnie przeciwnego. Jak to przeczytasz, Twój beret nigdy już nie będzie tak równy jak przedtem. Kasiążka napisana przez autentyczną schizofreniczkę walczącą z chorobą. Masakra.
Nagi lunch - myślę, że to może być coś podobnego do gadów, lecz mocno oderwane od rzeczywistości (tylko pierwszy rozdział, jest pisany na trzeźwo).
Jakieś horrory Garhama Mastertona - dość płytka twórczość, jechałem na tym w podstawówce. W każdej z jego książek zawsze się ktoś ze sobą rucha. Fajne opisy. Poza tym facet jest z wyuczenia seksualogiem i wydał kilka poradników na ten temat. Te z koleji polecam. Przydają się w życiu codziennym jak jasna cholera ;)
W zeszłym tygodniu przeczytałem to:
http://wiadomosci.ngo.pl/files/bibliote ... aslona.pdf
czyta się jednym ciągiem, trudno przestać. Nie polecam jednak tego, mną ta książka wstrząsneła, gdyż nie jest to ani fikcja, ani historia. Okrutne rzeczy tam opisane dzieją się teraz :(

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 21:02 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 26
Posty: 2401
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Moje BMW: E39
Kod silnika: m62tub44
Z lekko psychotycznych pojade klasykiem i polece cala tworczosc Kafki (no nie ma tego duzo - 3 powiesci i tom opowiadan) i rodzimego Gombrowicza, choc do obydwoch czasem trzeba przysiasc z piwem ;)

Ze sztuk z serii "dramat psychologiczny" ;) - Polecam Ibsena i Tennesee Williamsa

Dla fantastycznej zabawy slowem i naprawde dobrego, cietego humoru - Oscar Wilde (mus w oryginale)

Dla odprezenia - King i Grisham

A po dzieciach z dworca zoo nawet nie siegaj po pamietnik narkomanki, bo sie ostro rozczarujesz.

pzdr
GreenEvil

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 22:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 247
Lokalizacja: PO
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138205
Z mojej strony mogę zaproponować Ci Grishama. Jego książki trafiają w mój gust idealnie, polecę Ci najlepszą wg mnie czyli "Wspólnik". Jest ona o kolesiu który sfingował swoją śmierć, i ukradł 90mln $ z konta kancelarii w której pracował, kancelaria wynajmuje ekipę, która ma go odszukać i zaczyna się zabawa w kotka i myszkę. Najbardziej w tej książce podobało mi się zaskakujące jak dla mnie zakończenie. Akcja jest wartka, dzięki czemu czyta się szybko. :)

Co jeszcze mogę polecić, to jest cykl książek Andrzeja Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu np.: "Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Zagadka Kuby Rozpruwacza", czy "Homo bimbrownikus"
Są to bardzo zabawne, przesycone wisielczym humorem książki fantasy przedstawiające przygody samozwańczego egzorcysty, bimbrownika Kuby Wędrowycza i jego kompana Semena. Dużo jest odnośników do różnego rodzaju wydarzeń z historii, do filmów i nie tylko... Czytając je uśmiałem się nieźle. Naprawdę polecam :ok:
Pozdrawiam :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 22:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
To ja polece ksiazke, ktora polecil kiedys na forum Boogie.

"Nazywam sie Zacharski, Marian Zacharski" - polski szpieg w USA, bardzo wciagajaca lektura. Mozna dowiedziec sie sporo ciekawych rzeczy na temat pracy szpiega.

Jak znacie jakies o podobnej tematyce to chetnie przkartkuje :)

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 23:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Ostatnio trochę nie bardzo mam czas poczytać cokolwiek innego niż jakieś podręczniki na uczelnie ale z takich co czytałem już jakiś czas temu:

R. Saviano "Gomorra" dość głośna książka, jak ciekawią was takie klimaty, polecam.
W zasadzie wszystkie książki Clarksona, świetna rozrywka, szybko się czyta, w sam raz na wakacje np. do samolotu.
"Ojciec Chrzestny" klasyka, wiele razy wracałem.
"Piękni dwudziestoletni" autobiografia Hłaski, moim zdaniem książka świetna ale nie łatwa do czytania.

Jakoś tak te pierwsze przyszły mi teraz do głowy.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 23:26 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
Sam naprawiam swoje BMW :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 23:33 
BARNABA napisał(a):
"wędkarstwo rzeczne: :)


jakiego autora? :D



Mi się podobała książka, którą czytałem jakiś czas temu, ale skoro wciąż pamiętam nazwisko autora, to musiała być niezła.

Leon Degrelle - Front Wschodni

Oficer SS opisuje ze swojego ptk. widzenia front wschodni, poczynania kacapów itd. Np. opisuje, jak kacapy znęcali się nad Włochami, w okropny mróz kazali mieszkańcom wioski stanąć nago, na śniegu, po czym polewali ich wodą i patrzeli jak zamarzają. Takie tam. Opisywana rzeczywistość, jak mieszkali Ruscy, co jedli, jak uciekali przed swoją armią do Niemców itd.

Jeśli chodzi o rozrywkę, polecam chyba wszystkie sensacyjne powieści Alistair-a McLean-a.

Kryminały- A. Christie.

Z klasyki- bardzo lubię Dickensa i jego sposób pisania- jak ktoś nie może się przemóc- gorąco polecam!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 07:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Piotrek napisał(a):
"Nazywam sie Zacharski, Marian Zacharski"
Kolega z pracy właśnie jest w trakcie tej lektury, też mocno poleca, jak skończy to ja się zabiorę.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 13:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
"Zmierzch" i jego kontynuację. Naprawdę świetna lektura. No i nie można zapomnieć o... Harrym Potterze :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 14 sierpnia 2010, 16:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Zakupilem dzisiaj kolejna ksiazke Zacharskiego.

Rosyjska Ruletka - Marian Zacharski http://www.empik.com/rosyjska-ruletka-z ... ,ksiazka-p

Dam znac po przeczytaniu czy warto

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 15 sierpnia 2010, 22:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E36
przeczytaj sobie erotyk "pamiętnik Krystyny" dobra KSIĄŻKA...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 16 sierpnia 2010, 13:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 1855
Lokalizacja: Krk - Bobrza Góra :P
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
ufff...
trudno tak coś polecić
może tak - z ostatnio przeczytanych - seria kryminałów Camilli Lackberg - przeczytałam Księżniczkę z lodu, Kaznodzieję i Kamieniarza, o ile wiem lada chwila mają się pokazać kolejne - całkiem dobrze się czyta i wciąga jak diabli :hyhy:
każda część stanowi osobną historię, ale warto lecieć tomami chronologicznie (historie łączy miejsce i główni bohaterowie).

Dany wspomniał o Sergiuszu Piaseckim - to jeden z moich ulubionych autorów i zdecydowanie polecam. Najlepiej zacząć od Kochanka Wielkiej Nieźwiedzicy - przemytnicy na granicy polsko-sowieckiej, lata dwudzieste, watki autobiograficzne. A jeśli to się spodoba, to gwarantuję, że siegniesz po wszystkie jego ksiązki :)

_________________
ex - e36 320i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 02:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Trochę odświeżę ;)
Od ostatniej wizyty w tym temacie coś tam sobie przeczytałem i mogę polecić na pewno 3 pozycje:

- "W rajskiej dolinie wśród zielska" - kolejna książka Hugo-Badera o Rosji. Mniej humorystyczna od białej gorączki, ale sporymi fragmentami bardzo interesująca. Niezłe historie, kilka ciekawych rozmów jak np. z gen. Lebiedziem

- "Good night Dżerzi" - książka Głowackiego o Dżerzim czyli Jerzym Kosińskim. Polecam zwłaszcza tym, którzy czytali Malowanego ptaka, czy inne książki Lewinkopfa;) Ja akurat nie jestem miłośnikiem twórczości Dżerziego, ale był człowiekiem niezwykle zagadkowym, więc i książka o nim wciągająca i ciekawa. Tak w skrócie to Co do samego Głowackiego, to leży i czeka "Z glowy", jeszcze się nie zabrałem, ale chętnie poznam czyjąś opinię. Aha, w samym "Good night.." doceniam swojskie opisy Nowego Jorku i nieziemską historię Rosjanki Maszy:)

- "Przygoda fryzjera damskiego" - Eduardo Mendozy. Wcześniej polecalem "Brak wiadomości od Gurba", teraz kolejna pozycja, chyba nawet lepsza. Jak ktoś lubi klimaty absurdalnego dowcipu, to polecam w 100%. Genialna pozycja rozrywkowa, na dodatek z drugim dnem;] Można wciągnąć jednym haustem;d :ok:

Teraz jestem w trakcie autobiografii Wojciecha Manna i jak na razie zapowiada się spoko książeczka o ciekawym życiu, ciekawego gościa w wydawałoby się nie tak kolorowych czasach. Szybko i miło się czyta :)
Pewnie zwłaszcza dla czekających na piątkowe poranki i niedzielne przedpołudnia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 04:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
Może nie ty1e co czyta1em, a mia1em Audiobooka w aucie i w trasie w nocy sobie s1ucha1em i po1ecam


Jacek Piekara - Sługa Boży --> Co mi się zpodoba1o, że w Słudze Bożym znajdziemy niezwykle brutalne opisy, a także nie obędzie się bez przekleństw, ksiażka bez żadnego owijania w bawe1ne ty1ko napisane to co autorowi na myś1 przysz1o to prze1a1 na papier ;) Ciekawe przygody inkwizytora, oryginalne niewątpliwie. Jak ktoś 1ubi takie tamty, warto przeczytać, pos1uchać :)

Ogó1nie po1ecam ca1y Cyk1 Inkwizytorski Jacka Piekary

Sługa Boży <<--- Moim zdaniem naj1epsze ;)
Młot na czarownice
Miecz aniołów
Łowcy dusz, Fabryka Słów
Płomień i krzyż tom 1
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Ja, inkwizytor. Dotyk zła


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 14:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... &redlink=1
john irving-ostatnia noc w twisted river
rewelacyjnie sie czyta

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaką ksiażke polecacie?
PostNapisane: 12 sierpnia 2011, 17:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
Cytuj:
W zeszłym tygodniu przeczytałem to:
http://wiadomosci.ngo.pl/files/bibliote ... aslona.pdf
czyta się jednym ciągiem, trudno przestać. Nie polecam jednak tego, mną ta książka wstrząsneła, gdyż nie jest to ani fikcja, ani historia. Okrutne rzeczy tam opisane dzieją się teraz :(


właśnie z nudów zabrałem się za czytanie, i powiem że zapiera dech

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL