BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 04:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 07:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
maaaad napisał(a):
Facet kupił Mercedesa S i zaskarżył właśnie do sądu decyzję o nałożeniu 13,6% akcyzy. Jak widać, wygrał, też opierając swoje zarzuty na nierównym traktowaniu.


No to zamiast marudzić, składać pozew. Najgorzej to płacić jak się nie chce i nie trzeba!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 08:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa-WesoÂła
KotSylwester napisał(a):

No to zamiast marudzić, składać pozew. Najgorzej to płacić jak się nie chce i nie trzeba!


Otóż to, tylko że ile % ludzi płacacych akcyzę złoży pozew 10-15..., a na pozostałych 85 zarobi nasz super rząd :zly:
Zresztą przyznam szczerze, ze nie każdy ma czas i ochotę słać pisma, pozwy itp.
Mnei tylko zastanawia fakt, dlaczego każdy rzad próbuje na siłe wprowadzic cos co jest niezgodne z prawem UE...

_________________
Pozdrawiam Grzesiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 08:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Grzechu napisał(a):
Otóż to, tylko że ile % ludzi płacacych akcyzę złoży pozew 10-15..., a na pozostałych 85 zarobi nasz super rząd
Zresztą przyznam szczerze, ze nie każdy ma czas i ochotę słać pisma, pozwy itp.


I świadomie z własnej woli płacą. A jeżeli można nie płacić to można. Kwestia czy się ma więcej czasu czy pieniędzy. Ja zwykle mam więcej czasu niż kaski, dlatego często wolę poświęcić swój czas na wiele spraw i zrobić je samemu.

Ale wiele osób nie robi sameu wielu rzeczy i płaci. Podobnie z akcyzą. Skro dowód jest jasny że nie trzeba płacić to nie płacić. Wykupić OC na szwabskie blachy i jeździć. Albo zapłacić i dostać zwrot - to już najlepsza opcja, nic się nie traci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 09:37 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14120
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
maaaad napisał(a):
Małe nieporozumienie. Ty napisałeś o poprzednich problemach z akcyzą, ale i tak nie chodziło o samą akcyzę, tylko o nierówne traktowanie. Co do legalności samej akcyzy ETS się nie wypowiadał.
Cytuj:
Sędziowie ETS stwierdzili, że nie wolno bardziej opodatkowywać samochodów używanych z zagranicy, niż się opodatkowuje takie same samochody kupione w kraju.

Więc daruj sobie uszczypliwości ;)
To, o czym pisałem, to dość świeży problem:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Luksuso ... 98793.html
Facet kupił Mercedesa S i zaskarżył właśnie do sądu decyzję o nałożeniu 13,6% akcyzy. Jak widać, wygrał, też opierając swoje zarzuty na nierównym traktowaniu.


drogi kolego Maaaad - poprzedni problem z akcyzą jest nadal aktualnym problemem. Nie rozumiem Twojego obracania kota ogonem. Akcyzy nie płacisz za auta z PL, wiec z punktu widzenia prawa UE jest ona nielegalna. A ze ludzie dopatrzyli sie kolejnej nielegalnej niescisłosci w samej akcyzie, to swiadczy tylko o kolejnym absurdzie w naszym kraju :ok:


Kocie S- jako dyskutantowi, przystoi Ci oponowanie za uczciwym płaceniem akcyzy, jesli decydujemy sie na zakup auta z np Niemiec, jednak brzmi to conajmniej dziwnie.

To tak samo jak z popieraniem monopolu poczty polskiej. Godzimy sie na ten monopol chcąc wysłac list ?
Nie do konca to tak działa...

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Ostatnio edytowano 17 lipca 2008, 09:40 przez Frank, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 09:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
KotSylwester napisał(a):
Albo zapłacić i dostać zwrot - to już najlepsza opcja, nic się nie traci.



poza zdrowiem które się zmarnuje w sądach :ok:

Podam przykład, rok temu jechałem w pasach swoim MB w którym nie ma slupka srodkowego, wiec policjanci uznali ze jechalem bez pasow :ok: . Nie przyjałem mandatu. Byłem 4 razy na sprawia (stawiennictwo obowiazkowe) ktora odbywala sie w Zielonej Górze (poniewaz policjanci tami mieli blizej), czyli jedyne 110 km ode mnie. Wydałem około 1 000 zł na benzyne i.... przyszło właśnie wezwanie do zapłaty - 450 zł za zapięty pas :) .

Kiedyś, gdy "zwrot" akcyzy (który powinni dostać wszyscy, obligatoryjnie, bez sądzenia się o oczywistą już i rozstrzygniętą sprawę) złożyłem wniosek o zwrot akcyzy za E32. Dostałem kilka odmów, na dwóch czy trzech szczeblach UC. Pozostawał więc sąd. Z uwagi na zdrowie, nie zdecydowałem się na ten krok :]

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 09:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
stones1 napisał(a):
poza zdrowiem które się zmarnuje w sądach


Często po kilku takich samych sprawach - jak w tym przypadku, sprawę rozpatruje się zaocznie. Dostajesz tylko powiadomienie o wyroku. Zresztą skoro za darmo stawiałem się na rozprawy to i za 2tys zł mógłbym pójść raz do sądu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 09:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: PoznaĂą
Będą zwracać nadpłate akcyzy od 19.07.2008 r, ale to nie takie proste :(

Kto pierwszy ??

Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 118 poz. 745

USTAWA


z dnia 9 maja 2008 r.


o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego1)


(Dz. U. z dnia 4 lipca 2008 r.)




Art. 1. Ustawa określa zasady ustalania nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego, dokonanego w okresie od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 30 listopada 2006 r., na podstawie ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 29, poz. 257, z późn. zm.2)), zwanej dalej "zwrotem nadpłaty".


Art. 2. Zwrot nadpłaty przysługuje podatnikowi podatku akcyzowego, który nabył wewnątrzwspólnotowo samochód osobowy albo dokonał importu samochodu osobowego po upływie 2 lat kalendarzowych od jego produkcji, licząc rok produkcji jako pierwszy rok kalendarzowy.


Art. 3. 1. Kwotę zwrotu nadpłaty ustala się według następującego wzoru:


Z = a - n


gdzie:
Z - oznacza kwotę zwrotu nadpłaty,
a - oznacza podatek akcyzowy zapłacony z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego,
n - oznacza podatek akcyzowy zawarty w cenie samochodu osobowego zarejestrowanego na terytorium kraju ustalany:
- dla samochodów osobowych o pojemności skokowej silnika powyżej 2.000 cm3 zgodnie ze wzorem:
n = (średnia wartość rynkowa samochodu: 1,22: 1,136) x 0,136
- dla pozostałych samochodów osobowych zgodnie ze wzorem:
n = (średnia wartość rynkowa samochodu: 1,22: 1,031) x 0,031


2. Średnią wartością rynkową samochodu osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w miesiącu powstania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego, a jeżeli miesiąc powstania obowiązku podatkowego nie jest możliwy do ustalenia - w miesiącu zapłaty podatku akcyzowego z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium kraju samochodu osobowego tej samej marki, modelu, roku produkcji oraz - jeżeli jest to możliwe do ustalenia - z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie technicznym, co nabyty wewnątrzwspólnotowo albo importowany samochód osobowy, od którego zapłacono podatek akcyzowy z tytułu jego nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu.
3. Zwrot nadpłaty przysługuje, gdy wartość wyrażona literą Z, określona w ust. 1, jest liczbą większą od zera.
4. Podatnicy, o których mowa w art. 2, którzy otrzymali zwrot nadpłaty przed dniem wejścia w życie ustawy w kwocie niższej niż wartość wyrażona literą Z, określona w ust. 1, mogą ubiegać się o zwrot tej różnicy.


Art. 4. W przypadku żądania strony o wznowienie postępowania w związku z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie C-313/05 (Dz. Urz. UE C 56 z 10.03.2007, str. 6) termin, o którym mowa w art. 241 § 2 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm.3)), liczy się od dnia następującego po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy.


Art. 5. W przypadku zwrotu nadpłaty oprocentowanie przysługuje za okres:
1) od dnia powstania nadpłaty do dnia jej zwrotu - pod warunkiem złożenia przez podatnika wniosku o zwrot nadpłaty w okresie od dnia 1 maja 2004 r. do 30 dnia po dniu wejścia w życie ustawy;
2) od dnia powstania nadpłaty do 30 dnia od dnia wejścia w życie ustawy - jeżeli wniosek o zwrot nadpłaty został złożony po upływie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy.


Art. 6. W zakresie nieuregulowanym ustawą do zwrotu nadpłaty stosuje się przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, z wyłączeniem obowiązku składania korekty deklaracji.


Art. 7. W ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm.4)) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 74 zdanie wstępne otrzymuje brzmienie:
"Jeżeli nadpłata powstała w wyniku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego lub orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a podatnik, którego zobowiązanie podatkowe powstaje w sposób przewidziany w art. 21 § 1 pkt 1:";
2) w art. 78 § 5 otrzymuje brzmienie:
"§ 5. W przypadku przewidzianym w art. 77 § 1 pkt 4 oprocentowanie przysługuje za okres:
1) od dnia powstania nadpłaty do dnia jej zwrotu - pod warunkiem złożenia przez podatnika wniosku o zwrot nadpłaty w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego lub publikacji sentencji orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub od dnia, w którym uchylono lub zmieniono w całości lub w części akt normatywny;
2) od dnia powstania nadpłaty do 30 dnia od dnia wejścia w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego lub publikacji sentencji orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub od dnia, w którym uchylono lub zmieniono w całości lub w części akt normatywny - jeżeli wniosek o zwrot nadpłaty został złożony po upływie 30 dni od dnia wejścia w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego lub publikacji sentencji orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub od dnia, w którym uchylono lub zmieniono w całości lub w części ten akt.";
3) w art. 241 w § 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:
"2) pkt 8 lub 11 następuje tylko na żądanie strony wniesione w terminie miesiąca odpowiednio od dnia wejścia w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego lub publikacji sentencji orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej;".


Art. 8. W ustawie z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 29, poz. 257, z późn. zm.5)) po art. 82 dodaje się art. 82a w brzmieniu:
"Art. 82a. 1. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży na terytorium kraju albo nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.
2. W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej określi wysokość podstawy opodatkowania.
3. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co najmniej o 33 % od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego lub biegłych ponosi podatnik.
4. Średnią wartością rynkową samochodu osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w dniu powstania obowiązku podatkowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium kraju samochodu osobowego tej samej marki, modelu, rocznika oraz - jeżeli jest to możliwe do ustalenia - z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie technicznym, co nabyty na terytorium kraju lub nabyty wewnątrzwspólnotowo samochód osobowy.".


Art. 9. Przepisy niniejszej ustawy stosuje się również do postępowań wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, dotyczących stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego, dokonanego w okresie od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 30 listopada 2006 r., na podstawie ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym.


Art. 10. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.


______
1) Niniejszą ustawą zmienia się ustawy: ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa oraz ustawę z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym.
2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 68, poz. 623, z 2005 r. Nr 160, poz. 1341, z 2006 r. Nr 169, poz. 1199 oraz z 2007 r. Nr 99, poz. 666.
3) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 85, poz. 727, Nr 86, poz. 732 i Nr 143, poz. 1199, z 2006 r. Nr 66, poz. 470, Nr 104, poz. 708, Nr 143, poz. 1031, Nr 217, poz. 1590 i Nr 225, poz. 1635 oraz z 2007 r. Nr 112, poz. 769, Nr 120, poz. 818, Nr 192, poz. 1378 i Nr 225, poz. 1671.
4) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 85, poz. 727, Nr 86, poz. 732 i Nr 143, poz. 1199, z 2006 r. Nr 66, poz. 470, Nr 104, poz. 708, Nr 143, poz. 1031, Nr 217, poz. 1590 i Nr 225, poz. 1635 oraz z 2007 r. Nr 112, poz. 769, Nr 120, poz. 818, Nr 192, poz. 1378 i Nr 225, poz. 1671.
5) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 68, poz. 623, z 2005 r. Nr 160, poz. 1341, z 2006 r. Nr 169, poz. 1199 oraz z 2007 r. Nr 99, poz. 666.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 10:38 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Drogi kolego Frank, akcyzie podlega każde niezarejestrowane w PL auto, naprawdę :). Na podstawie dyrektywy Rady z 25.02.1992 r. "Ogólne warunki dotyczące wyrobów objętych podatkiem akcyzowym, ich przechowywania, przepływu oraz kontrolowania (92/12/EWG)" państwa członkowskie zachowały uprawnienie do do wprowadzenia lub utrzymania podatków na określone wyroby, m. in. na samochody, z czego skrzętnie skorzystała nasza ukochana Rzeczpospolita, jak i inne kraje UE. Wszystkie problemy z polską akcyzą na tle prawa UE wynikają z kamuflowania nią dyskryminacji poszczególnych grup towarów, a co za tym idzie - poszczególnych krajów UE, co stoi w sprzeczności z jedną z podstawowych zasad UE - zasadą swobodnego przepływu towarów.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 17:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
rybik napisał(a):
el Presidente dobrze gadasz na forum, ale ta opinia jest niepoważna.

Twoja faktura na 300e za Audi A8 jest legalna, a inne a inne umowy po 50 czy 500e są nielegalne?

Za 300e to nawet felg do A8 nie kupisz.


Widzisz - chodzi jedynie o tą różnice, że jesli juz glupie rodzime przepisy zmuszają do kombinowania to nalezy zrobić to z głową. Ja mam oryginalną fakture, wykorzystując dobre znajomości i zyciowe niemieckie przepisy, pozwalające na sprzedaż przez firmę (zajmującą się na co dzień dystrybucją prasy) drogiego samochodu za 300 euro, mimo ze auto jest zarejestrowane na kogos innego niz ktokolwiek z tej firmy, ba - nikt z tej firmy lacznie z wlascicielem nawet jeszcze nie widzial tego auta - a przepraszam, u wlasciciela bylem juz nim na imprezie, jak wyjrzal z okna to widzial :) mam luz psychiczny, moge sobie otwarcie pisac na forum ze zanizylem wartosc samochodu. Nie pochwalam istoty akcyzy, bedacej nielegalnym tworem, nadal pobieranym, nadal w istotny sposob przeszkadzajacym swobodnemu przeplywowi towarów (aut) wewnatrz UE i nadal zmuszajacej do zanizania rachunkow, nikt nie lubi byc dojony. Jesli juz jednak kombinowac to mądrze, stad roznica miedzy moim rachunkiem a napisanym przez pana Henia, który z niemieckiego umie powiedziec "Danke", "was kostet" oraz "Prajz".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 19:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
A teraz napiszcie co zrobic jezeli samochod jest rozbity?? Od daty zakupu samochodu mamy 5 dni na zgloszenie go do uc ok ale oni potrzebuja tam przeglad czyli najpierw trzeba samochod naprawic wiec go naprawiam ide do nich a oni mowia ze kwota jest za niska i chca zeby rzeczoznawca okreslil ile jest auto warte. Rzeczoznawca przyjezdza samochod jest caly wiec wycenia go na 30tys a ja za naprawe zaplacilem 15tys. Co w takiej sytuacji zrobic? Teraz drugi problem samochod przywiozl mi holownik z holandi dogadalem sie z gosciem zaladowal i przywiozl a w moim UC jezeli samochod przyjechal na lawecie wymagaja podania nr rejestracyjnego lawety, imie i nazwisko przewoznika, adres przewoznika i co mam jechac teraz do holandi i szukac goscia a nawet jak go znajde to on moze nie dac mi tych danych bo z jakiej racji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 21:48 
Patryk w-wa napisał(a):
A teraz napiszcie co zrobic jezeli samochod jest rozbity?? Od daty zakupu samochodu mamy 5 dni na zgloszenie go do uc ok ale oni potrzebuja tam przeglad czyli najpierw trzeba samochod naprawic wiec go naprawiam ide do nich a oni mowia ze kwota jest za niska i chca zeby rzeczoznawca okreslil ile jest auto warte. Rzeczoznawca przyjezdza samochod jest caly wiec wycenia go na 30tys a ja za naprawe zaplacilem 15tys. Co w takiej sytuacji zrobic? Teraz drugi problem samochod przywiozl mi holownik z holandi dogadalem sie z gosciem zaladowal i przywiozl a w moim UC jezeli samochod przyjechal na lawecie wymagaja podania nr rejestracyjnego lawety, imie i nazwisko przewoznika, adres przewoznika i co mam jechac teraz do holandi i szukac goscia a nawet jak go znajde to on moze nie dac mi tych danych bo z jakiej racji.


w pierwszej sytuacji mogłeś najpierw powołać rzeczoznawcę, a teraz? należy "poszukać" faktur na naprawę.

druga sytuacja. laweta pożyczona od znajomego, wsiadłem i przywiozłem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 22:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Fakt moglem powolac rzeczoznawce ale skoro kwote brali z umowy to nie bylo takiej potrzeby dopiero teraz te cyrki powychodzily z reszta samochod wart byl tyle ile za niego zaplacilem a skoro oni maja jakies ale co do kwoty to powinien byc nakaz zgloszenia do UC ze samochod jest rozbity i jezeli chca to w ciagu powiedzmy 7 dni moga przyjechac i ocenic jego stan. Co do drugiego niestety nie mam prawka na lawety bo tak byloby najlatwiej. Chociaz moge przeciez na kat. B jechac laweta ktora nie przekracza 3,5 tony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 00:01 
Patryk w-wa napisał(a):
Chociaz moge przeciez na kat. B jechac laweta ktora nie przekracza 3,5 tony.


Już masz odpowiedź. Ewentualnie sąsiadka poprosiłeś. Lubi chłopak jeździć, a w domu mu się nudzi i zrobił kursa.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 05:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Patryk w-wa napisał(a):
Chociaz moge przeciez na kat. B jechac laweta ktora nie przekracza 3,5 tony.


A jak nie masz E do B to zapłacisz całe 200zł mandatu.


Ostatnio edytowano 18 lipca 2008, 08:23 przez KotSylwester, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 07:56 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Patryk w-wa, opinia rzeczoznawcy przede wszystkim, ale też fotki rozbitego auta, zeznania świadków... Wszystko to może zostać dopuszczone jako dowód w postępowaniu administracyjnym, jakim jest postępowanie dot. wymiaru akcyzy.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 11:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Dzieki moze cos zdzialam chociaz z tego co widzialem to ostre sa te babki w UC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 17:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: kostrzyn
a ja mam takie pytanko

chcę kupić chryslera stratusa cabrio z 97 roku
pojemność 2.5 V6

gdzie mogę znaleźć jego cenę rynkowa czy coś, w Niemczech go kupie za 3-3500 euro

najtańszy na allegro 16 tys do rejestracji ...

wtedy weną 13,6 % od której ceny ...???????

_________________
byÂł COMPACT jest JEEP GRAND CHEROKEE 5.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 21:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: cz-wa
Panowie troche w tym siedze i robi sie teraz tak.
1.Sprowadzamy
2.Opinia biegłego/wycena na kwote ktora nam pasuje -wiadomo sciema ,rozkrecanie itp itd.
3.Przeglad itp itd.
Jesli najpierw zgłosimy do akcyzy za np 500E a potem nam sie dowalał to bedzie ciezko sie wybronić od wyceny na np 25000zł a w przypadku poj powyzej 2 litrow moze byc niewesoło.
Pewnie zaraz jakis rozgarniety zauwazy ze do UC chcą przeglad...I na to jest rada :cool: Na stacji robimy tylko odczytanie numerow a nie przeglad bo nasze auto niemoze miec przegladu bo jest "uszkodzone" przeglad sie robi za tydzien dwa jak juz idziemy rejestrować.I po sprawie.Nieduzo im to da bo pełnosprytni zdejmą zderzaki,lampy,chłodnice ceykna foty i juz.Biegły jak wyceni edokupienie w ASO np dwoch lamp xenowych ,zderzaka,wzmocnienia i belki do E39 to im buty spadną :P :rotfl: Poza tym moze byc padnieta skrzynia(nowa jakies 30-40 tys zł) Uzywanej niechcemy :cisza: :cwaniak: Panowie dajcie na luz -przy autach jest tyle mozliwosci ze szok -i niczego nik nic potem nieudowodni.To niestety powrot do czasu składakow i sciemy na maxa gdzie kazdy wiedział co to jest a kase brali z cła.Dla mnie to jest poprostu .....szkoda gadac...

_________________
530d-2000r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 21:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
Ręce opadają jak mi przychodzi ganiać po tych urzędach w których prawo ustanawia urzędnik.

Jeśli mam auto sprowadzone z holandii, mam umowę kupna, mam polskie OC - czy mogę jeździć tym autem bez żadnych obaw że zatrzyma mnie policja i zabiorą auto na lawetę ?

Czy muszę mieć polski przegląd ?

W sumie ani tak ani siak nie pasuje, bo mam 5 dni od daty na umowie na zgloszenie auta do UC.

Więc jakie jest wyjście ? Reasumując.

Nie mam prawa (a może i mam) kupić auto taniej, ale jak go będę chciał zarejestrować i opłacić akcyzę będę musiał zapłacić 3,1% od wartości którą poda mi celnik ;] ?

To przecież jest chore :) :wstyd:

_________________
A8 D2 4.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: Sosnowiec
mam sprawe chce teraz kupic e36 jak na umowie kupna bedzie data z przed 19 lipca da to cos ?

auto kupione w kraju, zarejestrowane u mnie w miescie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL