BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 07:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 12:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Mi się wydaje że największy odsetek piratów to ludzie pracujący w aucie. Dlatego są to popularne samochody dla tzw. handlowców:

-pandy
-corsy
-golfy

-astry
-fabie
-seicenta (coraz mniej)

To są auta (napewno coś pominąłem), które są najlepsze na auta służbowe. A Mercedesy czy BMW juz nie bardzo - przynajmniej nie na takich stanowiskach.

Co za tym idzie handlowiec Kowalski śmigający 2 -3 razy w tyg daną trasą jedzie szybciej, pewniej, ma ją opanowaną, wie gdzie są zakręty, ma CB więc nie musi zwalniać, czuje się jak u siebie w domu. Dla niego raz że każde pol godziny to pol godziny mniej snu i pozniejszy obiad, ale to rownież mniej klientów i mniej kasy.

Nie mówię że to popieram - nie, po prostu piszę jak jest...

Przykład Hilti. Golfy TDI kombi czerwone :hyhy: , jeszcze nie dawno (nie wiem jak teraz) podstawa pensji to ok 800zł, a co miesiąc na koncie znajduje się ok 5-8tys z prowizji od sprzedazy. Inna sprawa ze keidyś (nie wiem jak teraz) w Hilti była tablica ogłoszeń ... na której wisiały nekrologi... :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 12:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
..::CZARNY::.. napisał(a):
ja jadąc do w-wy przez gda, sami wariaci to byli właśnie TDi i opel jakiś. BMW, ani Mercedesy w takim % stopniu na pewno nie uczestniczą w takich szalonych manewrach, ale oczywiście zdarzają się.

owszem, bo 90% auto na owych trasach to właśnie TDI,TDCI i białe vany, więc chyba oczywiste, że ich będzie więcej.

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 12:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
KotSylwester napisał(a):
Mi się wydaje że największy odsetek piratów to ludzie pracujący w aucie. Dlatego są to popularne samochody dla tzw. handlowców:

-pandy
-corsy
-golfy

-astry
-fabie
-seicenta (coraz mniej)

To są auta (napewno coś pominąłem), które są najlepsze na auta służbowe. A Mercedesy czy BMW juz nie bardzo - przynajmniej nie na takich stanowiskach.

Co za tym idzie handlowiec Kowalski śmigający 2 -3 razy w tyg daną trasą jedzie szybciej, pewniej, ma ją opanowaną, wie gdzie są zakręty, ma CB więc nie musi zwalniać, czuje się jak u siebie w domu. Dla niego raz że każde pol godziny to pol godziny mniej snu i pozniejszy obiad, ale to rownież mniej klientów i mniej kasy.

Nie mówię że to popieram - nie, po prostu piszę jak jest...

Przykład Hilti. Golfy TDI kombi czerwone :hyhy: , jeszcze nie dawno (nie wiem jak teraz) podstawa pensji to ok 800zł, a co miesiąc na koncie znajduje się ok 5-8tys z prowizji od sprzedazy. Inna sprawa ze keidyś (nie wiem jak teraz) w Hilti była tablica ogłoszeń ... na której wisiały nekrologi... :zalamany:


Zgadzam się w 100%

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 12:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Wiem bo sam latałem przez jakiś czas, ale akurat swoimi na rozliczenie. Potem policzyłem ze jak wstanę wcześniej i troche później wrócę to zaoszczędzę do 100zł z wyjazdu.... a że było ich ok 6-8 w miesiącu... :hyhy: To zacząłem jeżdzić wolniej i ekonomiczniej :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 12:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
KotSylwester napisał(a):
Wiem bo sam latałem przez jakiś czas, ale akurat swoimi na rozliczenie. Potem policzyłem ze jak wstanę wcześniej i troche później wrócę to zaoszczędzę do 100zł z wyjazdu.... a że było ich ok 6-8 w miesiącu... To zacząłem jeżdzić wolniej i ekonomiczniej


I to jest dobre rozumowanie :ok:

Dogman->>nawiązując do ostatniego Twojego postu - zgadzam sie w 100%

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 12:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
KotSylwester napisał(a):
To zacząłem jeżdzić wolniej i ekonomiczniej

Ja też zauważyłem, że jadąc wolniej (bynajmniej u mnie) człowiek staje się bardziej senny, a co za tym idzie stwarza większe niebezpieczeństwo. Jadać z wyższa prędkością, kierowca jest też bardziej skupiony. Generalnie uważam, że jazda z wyższymi prędkościami (oczywiście w miarę zdrowego rozsądku) wcale nie musi stwarzać zagrożenia dla innych uczestników.

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 13:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Jak się robisz senny to otwórz okno a nie wciskaj gaz :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 13:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kyokushin, czasem nie pomaga.

Jak raz mi brakowało jednego punkcika do utraty prawka to bardzo wzrosło mi spożycie redbuli. To był dla mnie koszmar. Ale jazda na katowickiej 120 nie jest trudna. (jest tam 110 ograniczenie). Zresztą ja ogólnie sie robię senny jak nie prowadzę BMW. Jadąc avensisem w Juraty już w Pucku ziewałem co 2 sek i zjechałem po litrowego energetyka :rotfl: Dodam że byłem wyspany po tygodniowym urlopie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 13:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
Jak ja jestem już tak senny, że trzeba otwierać okno (co sie rzadko zdarza) to wolę sobie zrobić 15 minutową przerwę...
KotSylwester, hah, ja robiąc 1 tys km 320i czuje się dość wypoczęty mimo twardych foteli i zawieszenia, o wiele lepiej mi się jeździ niż mondeo czy focusem.

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 13:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Dixi, bo to radość z jazdy :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 15:36 
Dixi napisał(a):
..::CZARNY::.. napisał/a:
ja jadąc do w-wy przez gda, sami wariaci to byli właśnie TDi i opel jakiś. BMW, ani Mercedesy w takim % stopniu na pewno nie uczestniczą w takich szalonych manewrach, ale oczywiście zdarzają się.

owszem, bo 90% auto na owych trasach to właśnie TDI,TDCI i białe vany, więc chyba oczywiste, że ich będzie więcej.


90% ??

Jechałeś kiedyś w jakąś dłuższą trasę?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 15:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
..::CZARNY::.. napisał(a):
90% ??

Jechałeś kiedyś w jakąś dłuższą trasę?

często jeżdżę taka praca, no może trochę przesadziłem z tym 90% ale spooro więcej niż merców czy beemek.

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 22:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: krk
KotSylwester napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
Mi wytłumacz, ja bym za ten szampon zapłacił i 30 i nawet 100 byle móc normalnie jechać w trasie.


Kyokushin napisał(a):
TIRy powinny być przewożone koleją.


Byłoby taniej dla wszystkich, ale w Polsce:
-nie ma torów - szokujące... ale nie ma
-PKP Cargo jest monopolistą - głośna sprawa jakto blokuję innym możliwość korzystania z torów
-nie ma centrów dystrybucji, czyli miejsc gdzie dowozi się towar koleją a dalej dopiero tirami. KOLEJ JEST TAŃSZA!!!!

Dodam że chodziły słuchy że Włoszczowa ma się stać centrum dystrybycji, dlaczego?
-tory są
-stacja jest
-tereny tanie, czekać aż ktoś wykupi kilkadziesiąt - kilkaset hektarów, postawi jedno dwa centrum dystrybucyjne... i odsprzeda następnym z ogromnym zyskiem pozostale hektary..
-niestety ucichło



no może nie tiry ale kontenery, przyczepy towary, kontenery byłyby sięzdaje najlepsze.. ale tutaj coraz mniej tOrów, - więc więcej tIrów i lepsza logistyka przede wszstkim haaa i kasa na to, pewnie też całe lobby tirowców by się obraziło,zastrajkowało,itd., aq co najważniejsze kolej tańsza i znacznie mniej obciąża środowisko... i całe to myślenie w europie funkcjonuje.. aż ręka załamuje,
zborsuczały chyba byś nie chciał się dowiedziec o zgonie swego dziecka spowodu kierowcy tira który akurat przypadkiem znalazł się nie na swoim pasie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 05:28 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
Kyokushin napisał(a):
Borsuk napisał(a):
Kyo tzn ze Ciebie nie mozna wyprzedzac jak ma sie TDI albo sportowa PANDE ??


Użytkownicy tego typu bolidów o mieli zwyczaj jechać grubo przekraczając prędkość siadać mi na zderzak. Stąd moja konkluzja.

Borsuk napisał(a):
jak kiedys pojezdzisz tirem to zrozumiesz ...


Wybacz ale głupoty nigdy nie zrozumiem. Jechania na czołowe na osobówke, pod górkę, blokowania dróg nie da sie zrozumieć ani wytłumaczyć. Jest to bardzo żałosne.

Borsuk napisał(a):
Ty pojechales raz w trase i wielkie narzekanie


To są moje ogólne wnioski. Za którymś razem człowiek ma 'dość'.

Chłopaki, jak jeździcie TIRami - pomyślcie, nie jesteście sami. Wy robicie iletam km. Macie doświadczenie.
Na drogi wyjeżdżają ludzie którzy robią po pare tyś rocznie, mniej niż Wy w miesiącu. Swoim zachowaniem niektórzy TIRowcy strasza innych i narażają ich.
Każdy ma prawo do życia i to nie oni powinni nie wyjeżdżać tylko to Wy powinniście bardziej respektować przepisy.

Żeby nie było że mam pretensje do TIRowców - spotkałem też normalnych. Jechali normalnie, zjeżdżali - miło z takimi osobami dzielić droge.
Ale jak mówię - osoby które jeżdża jak opisałem w pierwszym poście - psują Wam opinie.

Borsuk napisał(a):
tak sie poprostu jezdzi po calej europie i u nas


Bzdura.
To że gdzieś w jakimś III świecie coś jest 'poprostu' nie znaczy że to jest dobre.
Hitler 'poprostu' wyrznął w pień miliony ludzi i to znaczy że jest 'ok' bo jest 'poprostu'? Nie.
Więc nie pisz mi że 'poprostu' sie tak jeździ bo to kompletna bzdura jest.

I teraz mistrzostwo świata :)
Borsuk napisał(a):
jak jechales przepisowo to bardzo milo ale nie kazdy od razu tak musi jechac


A wydawało mi sie że każdy musi jechać tak jak mówią przepisy :) Hm, może zlikwidujmy przepisy i niech każdy jeździ wedle własnego uznania :rotfl:

Rozumiem że przepisy można na własne życzenie nagiąc i liczyć sie z tego konsekwencjami ale tylko wtedy o ile to nie zagraża i nie uprzykża życia innym użytkowników.
Co innego jak ktoś na pustej drodze jedzie 140 zamiast 90, a co innego jak w dużym natężeniu ruchu ktoś jedzie 160 popędzając tych którzy na ograniczeniu 90 jadą 100, bo szybciej się nie da. Nie mówię tu o sobie, to moje ogólne spostrzeżenia.

To jest dzicz.

Całą droge, jechałem sobie spokojnie i obserwowałem. Postanowiłem się moimi obserwacjami podzielić z resztą ;)


Kyo nie chce mi sie wszystkiego tego co napisales komentowac ... zwróce tylko uwage na kilka Twoich wypowiedzi po pierwsze pokaz mi w ktorym miejscu napisalem że jeżdze tirem ? bo wydaje mi sie że czegoś takiego nie napisalem ponieważ tirem nie jeżdze ... po drugie jak pojechales raz w ciagu roku gdzies na poludnie polski to oceniaj jak sie jezdzi po europie ... za granica nie wyprzedza sie pod gorki na trzeciego itp bo tam jeździ sie po autostradach ... a jak pojeździsz tymi autostradami to wtedy porozmawiamy o tym czy tam tirowcy nie zajeżdzaja drogi ba moge nawet stwierdzic ze polscy tirowcy maja kulture bo wrzucaja kierunkowskaz jak wyjeżdzaja za granica bardzo często sie zdarza ze bez tego wjada Ci kawałek przed maske ... no ale to trzeba miec na codzień żeby o tym dyskutować pozdrawiam

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 07:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
temat rzeka...

Wczoraj wracalem z mazur tempem przepisowym tj. Licznikowe 90km/h na tempomacie. O ile z wyprzedzaniem nie bylo problemu bo na drodze jedno pasmowej zdarzylo sie to moze z dwa razy, o tyle z jazda byl juz wiekszy problem. Co chwile musialem zjezdzac na pobocze bo 'wariaci' siadali mi na tylku i nawet sie burzyli jak wjezdzalem spowrotem na pas, a oni nie mogli wyprzedzic.
Co do wczesniejszych wspomnien na temat TDCi, TDI itp zauwazylem podobna zaleznosc jak koledzy wczesniej. To wlasnie kierowcy takich aut siadali mi na zderzaku i pospieszali do zjazdu na margines. Wystarczylo, iz pojechalem swoim pasem o minutke dluzej to juz piana im z ust leciala. Ogolnie na trasie staralem sie jak najszybciej zjezdzac na bok, ale sory ciaglej nie bede przekraczal.
Za to z drugiej strony fajnie sobie popatrzec na te prawie nowe samochody, ktore przy wyprzedzaniu kopca jak stare autobusy :rotfl:

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 07:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
temat rzeka...

Wczoraj wracalem z mazur tempem przepisowym tj. Licznikowe 90km/h na tempomacie. O ile z wyprzedzaniem nie bylo problemu bo na drodze jedno pasmowej zdarzylo sie to moze z dwa razy, o tyle z jazda byl juz wiekszy problem. Co chwile musialem zjezdzac na pobocze bo 'wariaci' siadali mi na tylku i nawet sie burzyli jak wjezdzalem spowrotem na pas, a oni nie mogli wyprzedzic.
Co do wczesniejszych wspomnien na temat TDCi, TDI itp zauwazylem podobna zaleznosc jak koledzy wczesniej. To wlasnie kierowcy takich aut siadali mi na zderzaku i pospieszali do zjazdu na margines. Wystarczylo, iz pojechalem swoim pasem o minutke dluzej to juz piana im z ust leciala. Ogolnie na trasie staralem sie jak najszybciej zjezdzac na bok, ale sory ciaglej nie bede przekraczal.
Za to z drugiej strony fajnie sobie popatrzec na te prawie nowe samochody, ktore przy wyprzedzaniu kopca jak stare autobusy :rotfl:

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 22:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Rzeszow
a tak wracając do tirów "blokujących" drogi. sam czasem jeżdze małą półcieżarówką i jak widze koniec lewego pasa i jelopów pchających sie na siłe do przodu lewym hamujących przed zdjazem i wpychających sie na hama to dziekuje kierowcy, który blokuje lewy pas jadąc sobie 20 km/h i wszyscy ładnie wcześniej zjeżdzają na prawy pas nie ma wpychania i jest spokój. moje autko to mercedes 410 i powiem Wam że jak ja stosowałem ten trick... po prostu wyprzedzali mnie na 3 takze kierowcy tirów za ten sprytny manewr........ DZIĘKI :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 11:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Ostatnio bylem na wakacjach w Polsce i niestety do europejskiej kultury na drodze to nam jeszcze lata swietlne brakuja.Jezdzilem troszke i nie ma takiej opcji zeby ktos nas wpuscil czy ustapil np.stoimy w korku,czerwone swiatlo.Ja pomylilem pas i chcialem zmienic wiec kierunek i czekam...nikt mnie nie wpuscil (widzieli ze tablice sa z innego miasta) a ci co nie chcieli i tak stali w korku wiec nic by nie stracili :mur: Zreszta takich syt.mozna by wymienic tysiace :wstyd: i nie bede tu opisywal wszystkich opisywal

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL