BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 08:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 21:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
guzer napisał(a):
mam sprawe chce teraz kupic e36 jak na umowie kupna bedzie data z przed 19 lipca da to cos ?

auto kupione w kraju, zarejestrowane u mnie w miescie


Jak zarejestrowane to nie płacisz akcyzy :]

Jak akcyza nie jest opłacona to już będziesz liczony na nowych zasadach :wstyd:

Mam ten sam problem :zdziwko:

_________________
A8 D2 4.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, 03:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: cz-wa
Legion napisał(a):
guzer napisał(a):
mam sprawe chce teraz kupic e36 jak na umowie kupna bedzie data z przed 19 lipca da to cos ?

auto kupione w kraju, zarejestrowane u mnie w miescie


Jak zarejestrowane to nie płacisz akcyzy :]

Jak akcyza nie jest opłacona to już będziesz liczony na nowych zasadach :wstyd:

Mam ten sam problem :zdziwko:

Panowie spokojnie jaki problem- problem by był jak by wymyslili tak ze odrazu sie płaciło od eurotaksu.Dzisiaj mozesz tez napisac 100E tylko teraz maja prawo kwestionować....i nic wiecej.Specjalnie tak sprytnie zrobili zeby niemozna tego było zakwestionować do UE.Tu jest jeszcze taka pułapka ze niektorzy niezrobią wyceny- nie daj boze przed zapłata akcyzy zrobią przeglad.. :zdziwko: i tu juz jest sprawa spieprzona bo przeglad = auto sprawne!!!!!!!Pamietajcie .Potem juz bedzie ciezko nasciemniać :( Jak pisałem najpierw wycena potem jak zwykle!Taka wycena to 150-200zł wiec wyjdzie te pare zł wiecej ale bedzie spokoj.

_________________
530d-2000r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 13:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WieluĂą
Witam

tak sobie czytam i czytam i śmiac mi się chcę z kolesi co piszą że to PRAWO , że to winna innych ludzi , że dobrze nam tak - Totalne polaczki szaraczki.

Mam jedno Pytanie co co gdy chcę kupi Auto od Brata w Berlinie akurat BMW 3L - chce mi sprzredac bardzo tanio ( rodzina - jak by ktoś nie rozumiał 50% normalnej ceny ) i przychodzi jakis pajac i mi mówi że nie mam prawa za tyle kupic MY POLAND Ci powiemy za ile kupiles i MY chcemy od Ciebie wiecej kasy niz Brat !!!

Po drugie jak słyszę sformułowanie " Budzret ZYSKA , Budrzet STRACIŁ , Budrzet... itp " to mnie krew zalewa. Państwo jawnie okrada obywateli takimi sformułowaniami bo budrzet to kasa zapracowana przez nas i nam dodatkowo zabierana za to że ciężko pracując chcemy sobie coś kupi pomimo tego że płacimy dochodowy podatek +vat +zusy.

Będąc ostatnio u brata w BERLINIE kupowałem taniej o 1 zł. LECH niż w polsce , sok TYMBARK wychodził mnie 1.9 zł. ten sam w markecie u nas 3.30 zł. itp. GDZIE TU LOGIKA !!! zarabiamy mniej niż Oni więcej Vatu płacimy więcej akcyz itp

a głosowałem na TUSKA !!!!!! myślałem że się coś zmieni :/ POLACZEK zawsze jest i będzie złodziejem niezależnie cz normalny człowiek czy ten w rządzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 13:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WieluĂą
a teraz pytanko ..... da się tak zrobi aby auto zarejestrowac w Niemczech a jezdzic nim w polsce ?? - nie znam się



" To rząd ukradł miliardy złotych pobierająć bezprawną tzw. akcyzę. Co dostaliśmy w zamian? Brud, wszechobecny brud i syf na ulicach, obleśne kamienice z których odpają płaty tynków i parapety, czasem i balkony :ok: , koleiny, malowane specjalną farbą poślizgową linie i pasy na "asfalcie", obrzygane błotem z kałuż centra miast, uciekających w deszcz ludzi na chodnikach przad falą syfu lecącego spod kół próbujących przepłynąć przez drogę aut, miliony psich gówien, kretyńskie rozwiązania komunikacyjne, rzucające kłody pod nogi instytujce państowe i jako wiśieńke na torcie niekończące sie GADANIE w TV, o Bolku, Lolku, o IPN, o Katyniu..... ważniejszych tematów nie ma. W końcu już wszystko mamy podciągnięte pod standardy UE :ok: , jest po prostu idealnie. "

Stone popieram to co napisałeś w 1000% ale ślepemu nie wytłumaczysz , zreszta on sam nie wie co to Normalne życie w normalnym państwie


Ostatnio edytowano 26 lipca 2008, 14:25 przez Salah Ad-Din, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 13:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Salah Ad-Din napisał(a):
Witam

tak sobie czytam i czytam i śmiac mi się chcę z kolesi co piszą że to PRAWO , że to winna innych ludzi , że dobrze nam tak - Totalne polaczki szaraczki.

Mam jedno Pytanie co co gdy chcę kupi Auto od Brata w Berlinie akurat BMW 3L - chce mi sprzredac bardzo tanio ( rodzina - jak by ktoś nie rozumiał 50% normalnej ceny ) i przychodzi jakis pajac i mi mówi że nie mam prawa za tyle kupic MY POLAND Ci powiemy za ile kupiles i MY chcemy od Ciebie wiecej kasy niz Brat !!!

Po drugie jak słyszę sformułowanie " Budzret ZYSKA , Budrzet STRACIŁ , Budrzet... itp " to mnie krew zalewa. Państwo jawnie okrada obywateli takimi sformułowaniami bo budrzet to kasa zapracowana przez nas i nam dodatkowo zabierana za to że ciężko pracując chcemy sobie coś kupi pomimo tego że płacimy dochodowy podatek +vat +zusy.

Będąc ostatnio u brata w BERLINIE kupowałem taniej o 1 zł. LECH niż w polsce , sok TYMBARK wychodził mnie 1.9 zł. ten sam w markecie u nas 3.30 zł. itp. GDZIE TU LOGIKA !!! zarabiamy mniej niż Oni więcej Vatu płacimy więcej akcyz itp

a głosowałem na TUSKA !!!!!! myślałem że się coś zmieni :/ POLACZEK zawsze jest i będzie złodziejem niezależnie cz normalny człowiek czy ten w rządzie


Dobrze prawisz Salah...

Co to za bzdura że ktoś mi niby zabroni sprzedac samochód taniej niż mi się podoba ? :) hehe dobre... Wpadnę do wujka w Berlinie a on do mnie: "Maciek fajny z ciebie gośc masz tu moją S-klasse za symboliczne 100 ojro" A jakiś fagas w Polsce mi powie że nie mogę go za tyle kupic od wujka ? :) haha... Taaaak i co jeszcze.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 17:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Salah Ad-Din napisał(a):
Witam

tak sobie czytam i czytam i śmiac mi się chcę z kolesi co piszą że to PRAWO , że to winna innych ludzi , że dobrze nam tak - Totalne polaczki szaraczki.

Mam jedno Pytanie co co gdy chcę kupi Auto od Brata w Berlinie akurat BMW 3L - chce mi sprzredac bardzo tanio ( rodzina - jak by ktoś nie rozumiał 50% normalnej ceny ).


Masz wspierać Polski przemysł motoryzacyjny ! Kup nowego Lublina III albo Sparka !!! A nie chcesz sprowadzić przestarzały, stwarzający niebezpieczeństwo samochód z UE. Chyba o to chodzi w "prawie" :niepewny:

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 18:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: kostrzyn
o ja pierdziu :D od lublina to bezpieczniejszy jest transit z 90 roku :D

_________________
byÂł COMPACT jest JEEP GRAND CHEROKEE 5.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 20:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WieluĂą
Witam

dziś rozmawiałem z kolegą co sprowadza auta z UE i powiedział ,że faktycznie były przypadki co kolesie wpisywali auta na fakturze po 200 , 300 euro ,ale to i tak nic bo były przypadki np. faktura 1 euro za auto z 2002 roku

Kocham ten krajjjjjj i tych "inteligentnych" polaczków !!!

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:24 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
stones1, to w Zielonej Górze, o ile pamiętam, ktoś sprowadził Merca SLR za 5000 E? :rotfl:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
maaaad napisał(a):
stones1, to w Zielonej Górze, o ile pamiętam, ktoś sprowadził Merca SLR za 5000 E? :rotfl:


Jeśli tak to przepłacił. Powinien go kupić za 100 euro. Chory kraj, chore przepisy to i chore wyjścia z sytuacji...

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Salah Ad-Din napisał(a):
Witam

tak sobie czytam i czytam i śmiac mi się chcę z kolesi co piszą że to PRAWO , że to winna innych ludzi , że dobrze nam tak - Totalne polaczki szaraczki.


a smiales sie kolego przed chwilą, tak? A o czym ja piszę jak nie o kretynach wpisujących 1 euro?
Po drugie - myslisz ze tylko polskie UC tak dzialają? To kup sobie samochód w Szwajcarii, wpisz na umowie 10 euro i próbuj zarejestrować w Niemczech.
Po trzecie - tu się zgodzę, nikt nie broni Ci kupic samochodu bardzo okazyjnie. Poza tym wszędzie w UE podstawą opodatkowania jest kwota zakupu, a nie wartość rynkowa. Kolejny bubel legislacyjny, który mam nadzieję nie za długo pożyje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
el Presidente napisał(a):
Po drugie - myslisz ze tylko polskie UC tak dzialają? To kup sobie samochód w Szwajcarii, wpisz na umowie 10 euro i próbuj zarejestrować w Niemczech.
.


Ale chyba o stawce 65% tam nie slyszeli?

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
hehe nie, w ogole nie slyszeli o akcyzie na samochody. Ale 16 procent Mwst trzeba zaplacic za auto spoza Unii, a biora z cennikow Schwacke. Dla przykladu - niemiecki znajomy kupil Audi A6 od znajomego Niemca mieszkajacego w CH, zaplacil 2700 e (przejsciowka z 96 roku, 2500 TDI), wpisali na umowie 150 e a jako ze niemiecki Szwajcar strachliwy to wpisal cala liste usterek (duzo nie zmyslil zreszta). Urzad Celny we Frankfurcie policzyl po swojemu 16 procent od 3300 euro, w ten sposob okazja przestala byc okazją. Mało tego, zarekwirowali tablice rejestracyjne, ktore sa w Szwajcarii przypisane danemu czlowiekowi i ma te numer w kazdym samochodzie (im dluzej je posiada tym korzystniejsze stawki ubezpieczenia), a znajomy obiecal je odeslac wlascicielowi. W ten sposob Szwajcar stracil swoje tablice i znizki. Tak wiec nie do konca tylko u nas jest Ciemnogrod.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
No dobra, ale wiesz może to mało wiarygodnie zabrzmi, ale w Niemczech z przyjemnością płacił bym podatki, w Polsce za to są to wyrzucone pieniądze w błoto.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 22:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Zgadza się. Zamiast budowac np. drogi, pieniazki wyrzucane sa na setki glupich bilboardow i czarnych worków na zwłoki stawianych przy drogach, mających jakoby poprawić bezpieczeństwo ruchu. Smieszne to bardzo. Co w PL robi się z pieniedzmi z akcyzy? Pojecia nie mam, poza tym ze częsc sie teraz zwraca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 23:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Z pieniędzy z akcyzy lepi się wszystkie dziury poza tymi w drogach :spi:

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 23:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
stones1 napisał(a):
Z pieniędzy z akcyzy lepi się wszystkie dziury poza tymi w drogach


Tak dziury sie lepi...a raczej sami sobie lepia...w kieszeniach :mur: :mur: :mur:

To POLSKA :mur:

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL