BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 czerwca 2024, 18:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 13:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
Księża na księżyć ! Benzyniaki na trzepaki !


:rotfl:

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 14:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 738
Lokalizacja: O-ka
Moje BMW: e60 LCI
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112028
ale z Ciebie złośliwiec, kleklekle. to tak jak bym rano wsiadł do M5 z klekotem pod maską, porostu nam to nie pasuje i tyle. nie zgadzasz się z tym i masz do tego prawo, a my mamy prawo do tego by uważać że auta tej klasy nie powinny jeździć na gnojówce.[/quote]

U mnie gnojówką lub szambem nazywa się instalację gazowe a nie diesla, na diesla mówi się frytura, opał lub klekot.

taki mały OT

Co do Audi R8 TDI nie podoba mi się ale silnik i osiągi są OK. Jak dla mnie diesel nie przebije wolnossącego benzyniaka gdyż diesel musi mieć turbine by osiągnąć podobną moc co benzyna bez turbo. Ja jeżdze dieslem( bo narazie benzyna za droga )i świetnie się lata w trasie, bokiem też pojedzie. Wole klekota niż zgazowane PB.

_________________
Moja była e39 viewtopic.php?t=4023 strona 5
Obecna e60 viewtopic.php?f=6&t=112028


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 14:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że największymi krzykaczami są osoby które na codzień jeżdzą silnikami 1.6, 1.8 z przebiegami ponad 300 tys. km itp.

O nowych silnikach diesla tylko gdzies przeczytali, a całą opinię która wyrażają na ten temat opierają na silnikach z lat 80/90 gdzie słychać stare 1.9TDI, TDS'y, TD i D w Mercedesach po odpaleniu z rana klekot na pół wioski a w zimowe poranki po godzinie silnik nabierał dopiero jako takiej kultury pracy... Przy wcisnieciu gazu w podłoge chmura dymu wskazująca albo na milionowy przebieg albo na nie odpowiednią eksploatacje silnika...

Tylko dlaczego w tym wszystkim dobrze eksploatowany diesel osiągał przebiegi dwukrotnie przewyższające silniki benzynowe ?

Zwróćmy uwagę na znawców napędów w autach quattro, napęd na przód bądź tez na tył - (nie będe pokazywał palcami) ale przecież napęd na tylną oś jest bardzo bezpieczny w zimowyc warnkach, nie ma mowy o boksowaniu czy jakimś tam poślizgu nie nie, mamy zatwardziałe głowki w kształcie jajeczek - nie wspomnę o przenoszeniu dużej mocy na tylną bądź przednią oś i trakcje takiego auta :)

Audi włozyło do sportowego auta silnik V12 i to silnik diesla dlatego że zrobiło krok na przód i długo nie będziemy musieli czekac aż ustawi sie kolejka potenclajnych konkurentów w tym segmencie.


PS: Co do zapalenia sie Audi R8 podczas testów, problemem było (opisane i zaznaczone przed testem) złe odprowadzenie ciepła z komory silnika. Myślicie że BMW, Honda czy inne marki robią projekt i wypuszczają odrazu takie 318 bez wad bo są tak doskonałe że najlepiej przetestuje sie je na cywilach :rotfl: ?

Co poniektórzy powinni sporo jeszcze poczytać a najlepiej oswoić się z tym wszystkim w praktyce ;)

_________________
A8 D2 4.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 14:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: zach-pom
MAJSU_WuWuA napisał(a):
Złośliwiec swoją drogą :] Ale ja swoje wnioski wyciągam z praktyki a nie głoszę jakieś zasłyszane bujdy... Miałem C-Klasę 270 CDI 2003r i jakoś nie robiła kleklekle :zdziwko: ani rano ani wieczorem... Więc nie wydaje mi się żeby topowa jednosta diesla na świecie, czyli to V12 z Audi klekotało. Widać że nie miałeś nigdy NOWOCZESNEGO samochodu z silnikiem diesla tylko pamiętasz jakieś Mercedesy beczki z lat 80tych.

Jak dotąd nie wynaleziono jeszcze samochodu jeżdżącego na gnojówkę więc nie macie się czego obawiać chłopaki ;) A jeżeli masz tu na myśli ropę to sprawdź sobie np w wiipedii z czego się robo benzynę ale najpierw zadaj sobie uczciwie pytanie czy zniesiesz tą prawdę, bo czuję że będzie dla ciebie okrutna :)


A więc zacznijmy od poczatku ... dla twojej wiadomosci to ze nie jezdze nowa R8 z dieslem nie znaczy ,że jezdze stara beczka .Moze i moja stycznosc z klekotami NOWOCZESNYMI jest mała ale nie az tak jak ci sie wydaje.
A mi sie wlasnie zdaje ze porownanie silnika R5 do V12 jest totalnym nonsensem bo tak samo ja jak ty nie mamy pojecia jak takie 12 cylkow w dieslu bedzie chodzic. Napisałem swoja opinie bo ktos kto zalozyl ten temat prawdopodobnie chcial zebysmy je wyrazali a ty sie czepiasz jak rzep psiego ogona.

PS jezeli jest dla ciebie wielkim odkryciem ze benzynke sie robi z ropy to gratuluje :wstyd: :wstyd: :rotfl: :hurra:
[jak cie to ciekawi to do produkcji gum do zucia rowniez sie uzywa ropy ... ]
a tak propos to co z tego skoro praca WG. MNIE praca silnika diesla nie dorownuje do pięt pracy silniczka benzynowego...

_________________
Obrazek
Oto moja czarnulka , [you] zobacz i ocen mini sesja z glebÂą i 18' str.6
e46 320Ci
e30 kiler 3xx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 15:01 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
elebele napisał(a):
nie mamy pojecia jak takie 12 cylkow w dieslu bedzie chodzic.


wkleilem wczesniej link do filmu z praca diesla V8. posluchaj sobie jak pracuje i porownaj to do kultury pracy silnika benzynowego r4 :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 15:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: zach-pom
Kornelio napisał(a):
elebele napisał(a):
nie mamy pojecia jak takie 12 cylkow w dieslu bedzie chodzic.


wkleilem wczesniej link do filmu z praca diesla V8. posluchaj sobie jak pracuje i porownaj to do kultury pracy silnika benzynowego r4 :wstyd:


jak opierasz swoje tezy na filmikach z jołtub to zycze powodzenia ... :wstyd:

_________________
Obrazek
Oto moja czarnulka , [you] zobacz i ocen mini sesja z glebÂą i 18' str.6
e46 320Ci
e30 kiler 3xx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 15:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 738
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e28
Kod silnika: M30B28
Kornelio napisał(a):
elebele napisał(a):
nie mamy pojecia jak takie 12 cylkow w dieslu bedzie chodzic.


wkleilem wczesniej link do filmu z praca diesla V8. posluchaj sobie jak pracuje i porownaj to do kultury pracy silnika benzynowego r4 :wstyd:


jaki sens jest porównywać do R4 ? jak już to do V8 w benzynie. równie dobrze można porównywać kisiel do budyniu.

_________________
///MPower - bezkompromisowe połączenie pozornych sprzeczności


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 15:12 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Cytuj:
jak opierasz swoje tezy na filmikach z jołtub to zycze powodzenia ...


panie JOŁTUB nie wiem chyba msz problem ze sluchem zeby posluchac jaki dzwiek wydaje silnik diesla V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 16:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
elebele napisał(a):
A więc zacznijmy od poczatku ... dla twojej wiadomosci to ze nie jezdze nowa R8 z dieslem nie znaczy ,że jezdze stara beczka .Moze i moja stycznosc z klekotami NOWOCZESNYMI jest mała ale nie az tak jak ci sie wydaje.
A mi sie wlasnie zdaje ze porownanie silnika R5 do V12 jest totalnym nonsensem bo tak samo ja jak ty nie mamy pojecia jak takie 12 cylkow w dieslu bedzie chodzic. Napisałem swoja opinie bo ktos kto zalozyl ten temat prawdopodobnie chcial zebysmy je wyrazali a ty sie czepiasz jak rzep psiego ogona.

PS jezeli jest dla ciebie wielkim odkryciem ze benzynke sie robi z ropy to gratuluje :wstyd: :wstyd: :rotfl: :hurra:
[jak cie to ciekawi to do produkcji gum do zucia rowniez sie uzywa ropy ... ]
a tak propos to co z tego skoro praca WG. MNIE praca silnika diesla nie dorownuje do pięt pracy silniczka benzynowego...


Z tego co wiem to nie jeździsz NAWET starą beczką bo chyba jeszcze prawka z urzędu nie odebrałeś... A jeżeli piszesz o tym kleklekle to widać ewidentnie że styczności z nowymi dieslami niemasz, no chyba że np. w autach typu nowy transit, tam rzeczywiście jest klekot ale nie o samochodach tej klasy tu mowa. Porównywanie R5 i V12 jest nonsensem ? Ahaa... ale wypowiadanie się w tym temacie jak się niema pojęcia o nowych dieslach i nie słyszało się jak pracuje to V12 to już normalna rzecz... ciekawy tok myślenia. Czepiam się jak rzep psiego ogona ? No nie dziwne jak ktoś pisze taki bzdury !

A co do tej ropy chłopaku to była TZW aluzja do Kadena... Wiesz o co w tym chodzi ? Jakoś i ja i on to skumaliśmy...

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 18:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Dobra chłopaki, można podsumować:

- M6 to kupa
- Audi i VW TDi to cuda na kołach i módlmy sie do nich


P.S. Nowiutkie 535d klekocze. Ale mi to nie przeszkadza, i tak mnie na to nie stać.

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 18:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
Klekocze to 1.9 TDI, gdzie ty czlowieku slyszysz klekot w 535d :zdziwko:
Dla mnie diesle R6 czy V8 brzmia bardzo ladnie.
335d http://pl.youtube.com/watch?v=cU7UA_3c7lI ladny dzwiek, przyspiesza super

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 19:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: zach-pom
Kornelio napisał(a):
Cytuj:
jak opierasz swoje tezy na filmikach z jołtub to zycze powodzenia ...


panie JOŁTUB nie wiem chyba msz problem ze sluchem zeby posluchac jaki dzwiek wydaje silnik diesla V8


widze ze wiesz do kogo mowic/pisac na pan :hyhy: . jakbys nie zauwazyl w poscie pisalem o tym ze codziennie rano chcialbym uslyszec dziwiek benzynowego silnika - nie wiem jak ty ale ja wole go sluchac rano przy odpalaniu w REALU a nie przy odpalaniu zakladki 'joltub' w operze

a do Majsu napisalem pw ;)

_________________
Obrazek
Oto moja czarnulka , [you] zobacz i ocen mini sesja z glebÂą i 18' str.6
e46 320Ci
e30 kiler 3xx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 19:56 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Cytuj:
widze ze wiesz do kogo mowic/pisac na pan


nie wiem chłopcze jak Ciebie wychowali rodzice ale wypada do osob obcych wypowiadac sie z czacunkiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 21:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1265
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
Santino napisał(a):
"Nardo topspeedtest 2007: M6 = 309km/h [With factory 305 km/h limiter]" dla mnie to mowi duzo http://www.autoclips.net/video/play/6463 tutaj jest orginalny film niestety po niemiecku jesli ktos sie zna to niech poslucha dokladnie przy prezentacji M6 bo moim zdaniem byla tam mowa o ograniczniku. a na stronie Auto Motor Sportu to tylko interpretacja testu napisana przez jakiegos polskiego dziennikarza.
PS. Mój faworyt G-Power G6 z silnikiem 5.2 kompresor 550KM (przy 5750obr) i 750Nm (4280obr) osiaga 332Km/h (bezczelnie przepisane z BMW-Trends)

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=0
i to jest ten fragment jak jest prezentacja M6, dlatego na M5board.com o tym pisali http://www.m5board.com/vbulletin/showth ... ight=Nardo


co do odglosu silnika, to jak zimny jest to nawet mi sie podoba dzwiek , gorzej jak sie robi cieply tzn jak stoi w miejscu, ale jak juz jest powyzej 2000 obrotow to sie zaczyna przyjemny dla ucha warkot


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 22:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: zach-pom
Kornelio napisał(a):
nie wiem chłopcze jak Ciebie wychowali rodzice ale wypada do osob obcych wypowiadac sie z czacunkiem.


to z pana awansowalem na chlopca :rotfl: skoncz ta zenade Kornelio

_________________
Obrazek
Oto moja czarnulka , [you] zobacz i ocen mini sesja z glebÂą i 18' str.6
e46 320Ci
e30 kiler 3xx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 22:36 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Cytuj:
to z pana awansowalem na chlopca skoncz ta zenade Kornelio


jak sie cos nie podoba to u góry ekranu jest taki przycisk "wyloguj" :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 22:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
elebele, to ty skończ ta żenadę, bo skończy sie na ostrzeniu. Na tym forum nikt nie będzie tolerował takiego zachowania.

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 22:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: zach-pom
Kornelio napisał(a):
u góry ekranu jest taki przycisk "wyloguj" :) pozdrawiam


wzajemnie

_________________
Obrazek
Oto moja czarnulka , [you] zobacz i ocen mini sesja z glebÂą i 18' str.6
e46 320Ci
e30 kiler 3xx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 23:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
elebele, po co ciągniesz dalej OT ?? Widzę, że aż prosisz się o ostrzeżenie....
Proszę o odpowiednie zachowanie, czy aż tak dużo chce?

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2008, 00:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Jesli ktos mysli ze R8 w technice v12 klekocze i puszcza czarny dym o 7 rano, to niech sobie mysli. Dla mnie ten model to cos lamiacego pewne bariery, schematy myslenia o samochodach sportowych. Osiągi? elastycznośc? Panowie, to ma 1000 Nm...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL