BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 13:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwolnij Szkoda Życia.
PostNapisane: 14 lipca 2006, 00:11 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Temat zaczerpnięty z forum beemka klub a umieszczony tam przez nokermana,uważam że jest ciekawy i warto pokazać również u nas te spoty propagujące bezpieczną jazde.
Zapraszam do obejrzenia i podzielenia się przemyśleniami po obejrzeniu tych filmików


1
http://www.tomaszkamel.pl/img/filmy/p1.html
2
http://www.tomaszkamel.pl/img/filmy/p2.html
3
http://www.tomaszkamel.pl/img/filmy/p3.html
4
http://www.tomaszkamel.pl/img/filmy/p4.html
5
http://www.tomaszkamel.pl/img/filmy/p5.html
6
http://www.tomaszkamel.pl/img/filmy/p6.html

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2006, 07:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Dobre te filmiki, warto obejrzeć.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2006, 08:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
mysle ze tamat mozna by bylo podpiac pod "zapnij pasy" mowia o tym samym, o bezpieczenstwie

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2006, 22:23 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14120
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Brakuje tego filmiku z tym bujaką w srebrnej Imprezie :lol:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2006, 22:38 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
jedziesz powoli ... zostaniesz kaleką , jedziesz za szybko ... na szczęście nie zostaniesz kaleką . Przykre ale takie jest to .... życie . Osobiście wole jeździć za szybko ( ale jak jade sam ) ... .

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2006, 00:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Frank napisał(a):
Brakuje tego filmiku z tym bujaką w srebrnej Imprezie


Ten film działa na mnie jak cholera.
Rzeczywiście daje do myślenia..

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2006, 13:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
daja do myslenia na maxa.
Wieczorkowski naprawde jezdzi b.wolno.mijałem go na autostradzie Krakow-Warszawa ,stary jeep grand cheero :),jechal moze 90km/h i sobie śpiewał :)wyluzowany kolo :).
wszystko oki,tylko jak sami widzimy i slyszymy coraz wiecej wypadkow znanych i slawnych ludzi.Otylia,Pazura.Varius m,
Najpierw powinni wziasc za tylek firmy wygrywajace przetarg na budowe drog,w jakim sa stanie.
i stwierdzenie ze mieli za szybkie auta jest dla mnie bez sensu.Nawet maluchem mozna sie zabic przy 40km/h.
A norbi chyba tym mitsu nie jezdzi 50 m/h :)

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2006, 20:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 365
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
daje do myślenia...szkoda tylko że na krótko:/

_________________
Obrazek

..niejedzie to ale co ja poradzę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2006, 20:28 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14120
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
U nas po prostu nie ma gdzie jezdzic. Jak ktos dorwie kawałek lepszej drogi to pruje jak zły a potem są kwiatki....
Gdyby była siec darmowych autostrad jak w Niemczech to na zwykłych drogach by wszyscy byli wyluzowani i jechali jak znak kaze..
Ale niestety zyjemy w burdelu, ktory odwilz '89 zamieniła na cyrk a teraz moher w kabaret ....

Nie winmy aut, kierowców i pogody- a zacznijmy od komików z rzadów, kolejnych , ktore napychają sobie korytka , robiąc najdrozsze kilometry pofalowanych , płatnych autostrad na swiecie.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2006, 20:53 
Frank napisał(a):
Gdyby była siec darmowych autostrad jak w Niemczech


Gdybać zawsze mozna, ale tak jak w Niemczech u nas nigdy nie bedzie :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2006, 21:05 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14120
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Nie gdybam tylko zwracam uwage na pewien fakt. to roznica. A tak jak w Niemczech to nigdzie nie jest , nie tylko u nas. ( brak ograniczen pred, darmowe autostrady)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2006, 23:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 365
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
W sumie mlody jestem, ale jakis czas temu myslalem ze w tym kraju jeszcze mozna na cos liczyc...teraz wiem ze NIE...i to jest troche smutne:/

_________________
Obrazek

..niejedzie to ale co ja poradzę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2006, 05:33 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
vik_316i napisał(a):
ale jakis czas temu myslalem ze w tym kraju jeszcze mozna na cos liczyc...teraz wiem ze NIE...i to jest troche smutne:/


raczej w tym kraju można liczyć tylko na siebie :?

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2006, 19:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 48
Posty: 269
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: Czarne
eeeh, czy tylko ja uwazam ze te filmy sa bez sensu i tylko ktos wydaja kase bez sensu na taka reklame :?
i tak to nic nie da i tak....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2006, 21:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
menel napisał(a):
eeeh, czy tylko ja uwazam ze te filmy sa bez sensu i tylko ktos wydaja kase bez sensu na taka reklame :?
i tak to nic nie da i tak....


:) Tomasz Kamel zarabia okolo 40 tysiakow miesiecznie :) ,niby film ku przestrodze a na koniec logo PZU czyli poprostu reklama :)

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2006, 13:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Dosc czesto pokonuje trase Konin Warszawa. Nie bede sie rozpisywal o stanie drog bo kazdy z nas dobrze wie ze w polsce przede wszystkim nie ma drog tylko jakies lekko utwardzone polne drozki. Jadac ta trasa okolo 100 , 110 km/h obserwuje jak srednio co 5, 10 sekund ktos stawia swoje zycie na szali i moim zdaniem nawet nie jest tego swiadomy. NIE CHODZI O PREDKOSC, CHODZI o TECHNIKE jazdy. Ludzie wyprzedzaja mnie jadacego za sznurem ciezarowek w ogole nie patrzac co sie dzieje na przeciwnym pasie, a po chwili podejmuja dramatyczna probe powrotu na swoj pas bo pedzacy z przeciwka 40 tonowiec juz mruga dlugimi. I po chwili taki pacjent ponownie wyprzedza w ten sam sposob. Naprawde gdy patrze na to jak ludzie jezdza ta trasa jestem przerazony ich kompletna glupota. Po chwili gdy jest ograniczenie np do 50 mijaja radarowcow i wszystko jest wporzadku..... Nasza policja uparla sie na predkosc... a nie o predkosc tu chodzi tylko o kretynskie manewry , wyprzedzanie wprost na pedzacego tira, zwlaszcza robia to kierowcy pand, seicento, fabi... a wiec przedstawiciele handlowi.. ale nie tylko. tak jezdzi wiekoszosc. i chyba wlasnie na to, na prawidlowe wyprzedzanie i na kosekwencje tego manewru nalezy zwrocic uwage. Jestem za zwiekszeniem samochodow z wideoradarami ale nie po to by wlepiac mandaty komus kto jedzie nie 90 tylko 105 , ale tym ktorzy co chwile ryzykuja zyciem bo maja sluzbowe pudelko i nie wazne ze cos pedzie z przeciwka, on teraz wyprzedza.... zreszta to samo sie tyczy bogatych ludzi, zauwazylem ze jesli na trasie spotkam samochod typu s klasa, porsche cayenne czy bmw x5 to kierowca jedzie caly czas na granicy zycia i smierci.... i naprawde nie chodzi o predksc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2006, 00:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 48
Posty: 269
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: Czarne
to sie nazywa zyciowa adrenalinka 8) mniam mniam :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2006, 06:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ja w lipcu trasę Warszawa - HEL pokonałem 6 razy. 4 razy Toyotką i dwa razy Baurem z przczepą w tym raz przez mikołajki :) Zdecydowanie Stones się z Tobą zgadzam. Nie zawsze jest to kwestia prędkości, często jest to typowa głupota. Nie dalej jak w poniedziałek popołudniu jechałem w stronę Gdańska, przez Toruń. Była już godzina, ja wiem 20ta? Mgła, kręta droga (już za Świeciem) podówjna ciągła, ostry dłuuugi łuk w lewo , droga idzie w dół i przejeżdża się pod wiaduktem jakim wiekowym... Jedzie matołek focusem kombi, wyprzedza mnie (jade ok 100km/h bo przedemną cysterna i nie ma szans na wyprzedzanie...) i oczywiście ciągnie dalej... po łuku za ciągłą, udało mu się... za wiaduktem stoi na poboczu malacz rozkraczony... Ciekawe czy jakby jechał ktoś z przeciwka to zabił ludzi z malucha czy z tego co leci na czołówkę, jak myślicie?



Kolejna śmieszna sytuacja.

Wracamy z mikołajek, Przed nami jadą festyniarze na motorkach typu harley, jedzie ich chyba 9ciu. oczywiście jadą parami + jeden, żeby cały sznur samochodów jechał za nimi, w dodatku zachowują między sobą bezpieczny odstęp 9to bardzo ważny) Generalnie mają długość solidnego TIR-a. Wszyscy już wyprzedzii tylko 406 kombi jedzie za nimi i nie wyprzedza, no to myślę moja kolej, znalazłem moment kiedy nic z przeciwka nie jedzie (nie ma tam pobocza) i rozpędzam mój powiększony zestaw. Naturalnie jak 406tka zobaczyła że wyprzedza ją koleś z przyczepą to rura.... zredukowałem tys obrotów i dałem rade padalczej francuzczyźnie i wlekę się za motorami ale nagle Pan z 406 się zreflektował że jednak 80km/h mu nie pasu ( a 20min mu pasiło) i siedzi mi na śrubie (miałem przyczepę z motorówką), nagle ku mojej uciesze motorki skręcają w lewo do kanjpy... oczywiście zorientowali się w ostatniej chwili... ja hebel (ciężko z 750kilo na haku). Pan z 406 pisk, dym.... już liczyłem kaske z PZU, no ale wyhamował... okazłąo się że jechał z festynem.

Sprostowanie. W w/w poście określenie festyniarze nie zostało użyte obraźliwie, te motorki wracały z Mrągowa z festynu ccountry-polo.


Sytuacji można mnożyć i mnożyć... ciągle jakiś matołek wyprzyedza albo na zakazie wyprzedznia albo przy stacji benzywnowej albo na skrzyżowaniu. Ale też zapinają nie wiadomo ile... A pote lament że dziura była w drodze a ja tylko przekroczyłem prędkość o 90km/h.

Podobnie mnie rozwala lament ludzi że trasy w Polsce sa marnie oznakowane... Jak ktoś jedzie w nieznaną trasę bez mapy, no to wybaczcie. Ja śmigąłme ponad rok jako handlowiec i jakoś nie zdarzyło mi się zabłądzić, wiadomo polmylić się można...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2006, 08:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Ogólnie ludziom nie chce się patrzeć w prawe lusterko jak wyprzedzają- trasa do mikołajek, 5km za Ostrołęką- wyprzedzam 4 samochody, na liczniku ok 150km/h, zostały mi dwa.. aż tu nagle, KOBIETA z drugiego- kierunek i na lewy pas... ja hebel, auto siadło, moja dziewczyna w szoku, bo nie była do tej pory zainteresowana manewrem wyprzedzania i nie miała pojęcia co się dzieje... ja klakson i trzymam jak jakiś psychopata 30 sekund... tak jak już mówiłem kobieta.. nawet się nie spojrzała na mnie jak ją wyprzedzałem, a z miłą chęcią popukałbym się w głowę w znaczący sposób patrząc się na nią.. nie starczyło jej jednak odwagi.

O tych co wyprzedzą z naprzeciwka tak, że musze hamować i napierdzielać w nich długimi pisać już nie będę...

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2006, 15:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 365
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
Popieram te wtpowiedzi o wszystkich glupotach na drodze... Tez przyłączam się to tego ze prędkośc to nie główny grzech polskich kierowców. Może taka anegdotka: jakiś miesiąc temu wracałem z Ustki z festiwalu sztucznych ogni, sznur samochodów w jedną i drugą stronę w kierunku słupska...4 kontrole drogowe, ok, popieram w 100%. Jakies 500m po minieciu policjantow (ja bylem przed nimi) facet jadący z przeciwnej strony wyprzedza, gdzie nie ma takiej mozliwosci - most, zakręt ,podwójna ciągła- sznur samochodów, zmuszając wszystkich do uciekania na pobocze...policja zatrzymuje kolesia przede mną bo jechał 20 km za szybko - PYTANIE?? Gdzie logika?? NIE WIEM. Druga sprawa: odległości miedzy pojazdami...odległość to czas do reakcji...

Niesądze też że wszyscy tu obecni przestrzegają ściśle przepisów ruchu drogowego...

to tyle w tej kwestii

_________________
Obrazek

..niejedzie to ale co ja poradzę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL